Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proporcje mieszanki i pomyłka

07 Wrz 2011 18:09 15036 8
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.

Nie jestem pewny ale chyba popełniłem błąd. Odpaliłem nowo zakupioną kosę, kosa działa ale chyba spieprzyłem mieszankę.

Kupiłem olej w buteleczce 100ml i tam było napisane , że całość daje się na 5 litrów.
    Ja zaś kierowałem się podziałką na butelce która była dołączona do kosy i znowu tam jest proporcją na 600ml. Z tego wychodzi że ja wlałem dużo za dużo oleju.
    Załączam fotkę z buteleczką z podziałką i tym olejem. Zrobiłem tak jak mówi butelka z podziałką czyli paliwa 576.92 i resztę leju do 600ml czyli wlałem jakieś 23,5ml.
    Co w takim wypadku? Na pewno dolać więcej paliwa ale ile? Jeszcze raz tyle???

Pozdrawiam.
    Proporcje mieszanki i pomyłka
  • Poziom 14  
    0lej paliwo
    100ml/5l
    50ml/2,5l
    25ml/1,25l
    10ml/0,5l

Czyli zrobiłeś za dużą mieszankę (1:25), do tego co zrobiłeś dolej jeszcze 0,5l paliwa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    No widzisz, nie do końca mógłbym się obecnie z tobą zgodzić, bo zrobiłem według instrukcji tyle że byłem pewny że olej to olej.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    jahur napisał:
    Z tego wychodzi że ja wlałem dużo za dużo oleju.
    Załączam fotkę z buteleczką z podziałką i tym olejem. Zrobiłem tak jak mówi butelka z podziałką czyli paliwa 576.92 i resztę leju do 600ml czyli wlałem jakieś 23,5ml.
    Co w takim wypadku? Na pewno dolać więcej paliwa ale ile? Jeszcze raz tyle???

Jeżeli dałeś więcej oleju to silnikowi nic się złego nie stanie. Może co najwyżej mocno kopcić i mieć problemy z odpalaniem, ale z pewnością nie płynie to na jego zużycie czy uszkodzenie.
    Problem mógłby być, gdybyś wlał zbyt mało oleju. Mógłbyś wtedy zatrzeć silnik.

Co z tym zrobić?
    Nic. Wypalić mieszankę do końca i wlać nowe paliwo o odpowiedniej mieszance.
    Pamiętaj też, że nowe silniki spalinowe wymagają dotarcia i w tym okresie przygotowuje się mieszankę o wiekszej ilości oleju, po to, żeby nie zatrzeć silnika.
    Dopiero po przepracowaniu określonej przez producenta ilości godzin leje się mieszankę standardową.
    Jeżeli masz problemy z odpalaniem to wylej tę mieszankę z baku. Przygotuj nową mieszankę w takiej proporcji jaka być powinna i dolewaj po trochę do niej tę mieszankę ze zbyt dużą ilością oleju.
    Być może też nadmierna ilość oleju spowodowała zaoliwienie świecy. Trzeba ją wykręcić, komorę silnika wydmuchać pociągając za rozrusznik kilka razy, trzymając kosę otworem świecy w dół, następnie wyczyść świecę, wkręć i odpal.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Rycho T napisał:

Odpowiedniej, czyli jakiej?
    To, że ma być odpowiednia to wszyscy wiedzą.
    Czym ma się sugerować autor tematu, tym co jest napisane w instrukcji obsługi silnika, czy tym, co napisano na butelce oleju.

Producent sprzętu podaje informacje co do typu oleju i jego parametrów, a nierzadko podając producenta oraz stosunek mieszanki i tego trzeba się trzymać.