Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik RFID zbudowany w oparciu o komputer jednopłytkowy MINI2440

18 Kwi 2012 16:27 11968 9
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
  • PCBway
    syntetyczn dran
    Poziom 12  
    Witam,
    Jaki to jest linux?
    Jakie OpenCV kolega wybierze?
    Jaki będzie m.w. koszt całego systemu?

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    piotrva
    Moderator na urlopie...
    Witam, urządzenie bardzo fajne, konstrukcja na 6.
    Mam takie pytania:
    1. Jak sprzętowo zrealizowany odczyt kart?
    2. Jaki to rodzaj kart? Standardowe UNIQUE 125kHz?
  • PCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    maly_elektronik
    Poziom 23  
    Podobny projekt jakiś czas temu realizował kolega Markosik20 :)
    Z tą tylko różnicą że w oparciu chyba o Corexa i brak dużego dotykowego wyświetlacza.
    Chodź jeśli to ma być komercyjny projekt to zastanowiłbym się nad budowa własnego "serca" układu ze względu na cenę :)
    UcioX
    Poziom 11  
    Do kontroli dostępu i czasu pracy zastosowanie kart UNIQUE 125kHz to ,marny pomysł. Jakiś czas temu prezentowałem urządzenie które w bardzo prosty i szybki sposób kopiuje te karty, ponadto ostatnio na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych natknąłem się na usługę kopiowania owych kart, czyli wysyłasz do gościa 1 kartę + 35zł a on odsyła Ci 2 szt o takim samym numerze. Te karty są mało bezpieczne. Link do mojego projektu: Rfidkopier
    piotrva
    Moderator na urlopie...
    Cóż, potwierdzam to co napisał Przedmówca - sam zrobiłem w jakieś 30 minut + 50 zł (jeśli nie miałbym części i programatora) urządzenie do klonowania kart na gotowym projekcie z internetu, a samemu coś takiego do tego rodzaju kart napisać to też bułka z masłem - mam już cały kod, trzeba tylko dorobić odpowiednie elementy analogowe...
    Inna sprawa to skopiowanie/odpisanie numeru oryginału, ale wystarczy zostawić gdzieś kartę lub jeśli to jedyna karta rfid 125kHz w naszym ekwipunku przejść przez odpowiednio spreparowaną bramkę...
    Ciekawostką jest że jak na chwilę obecną WIĘKSZOŚĆ systemów dostępu, nawet renomowanych firm jest oparta na tych kartach...
    W związku z tym warto stosować karty Mifare, które są już dużo bardziej zaawansowane i trudniejsze do sklonowania, choć nie niemożliwe - podobnie jak immobilisery do aut.
    expert242
    Poziom 12  
    Witam.
    Pierwsze pytanie. Ile kosztowała budowa urządzenia i czy to opłacalne?
    Które komponenty elektroniki (płytki) są robione własnoręcznie?
    Projekt godny uznania gratuluje.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto