Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kurzenie przy piaskowaniu - jak to rozwiązać

15 Lip 2012 09:08 2700 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam pewien problem, otóż podczas piaskowania jak wiadomo dość mocno się kurzy i w moment jest dużo pyłu w powietrzu. Moja "kabina" mieści się pod wiatą, dookoła jest powieszona plandeka, żeby kurz w miarę nie wydostawał się na zewnątrz, ale i tak mimo tego dużo go ucieka. Chciałbym jakoś ominąć ten problem. I z tym wiąże się moje pytanie, co najlepiej zastosować w takim wypadku? Czy odpylacz cyklonowy, widziałem jeden na allegro http://allegro.pl/cyklon-cyklony-odpylacz-trociny-tworzywa-pyl-kurz-i2445188155.html czy może zamontować jakiś duży wentylator z filtrem? Proszę o wyrozumiałość i ewentualnie o dobrą radę :) Bo chce żyć z sąsiadami w zgodzie ;-)
  • Poziom 40  
    Nie wiem jaką posiadasz komorę do piaskowania.
    Fotka lub model byłby mile widziany.
    W przypadku małych komór wystarczy ją dobrze uszczelnić i po kłopocie.
  • Poziom 15  
    Leszcz72 napisał:
    W przypadku małych komór wystarczy ją dobrze uszczelnić i po kłopocie.
    Hehe, jak dobrze uszczelni to szyba przez którą patrzy wystrzeli mu prosto w twarz :lol:

Przecież doprowadzasz powietrze ze sprężarki, to należy je odprowadzić, tylko że porywa ze sobą pełno pyłu który należy odseparować. Filtry są dobre, ale trzeba czyścić (najtańsze to takie jak w odpylaczach w stolarniach workowe). Najlepszy jest cyklon, ale ten z linku jest za wielki. Potrzebny jest do niego duży wentylator.
  • Poziom 2  
    zdjęcia postaram się zrobić i je tutaj wstawić, a teraz troche jaśniej o moim miejscu do piaskowania. Jest to miejsce jak już wspomniałem pod wiatą, o wymiarach 5m na 5m, wysokość 2,5m, na rogach są cztery słupki i za nie nawinięta jest plandeka - dookoła, także wygląda to jak taki namiot. Jest tu troche nieszczelności...myślałem, żeby obić to dookoła płytami meblowymi, żeby też troche wytłumić huk, który jest przy piaskowaniu niemały, z tym że kiedy to zrobie to ten pył już nie będzie miał jak się wydostać, i co za tym idzie po paru minutach nie będę widział swojej ręki, więc coś z tym fantem trzeba będzie zrobić :) nie wiem czy ten odpylacz z allegro da sobie radę...
  • Poziom 40  
    fvnl napisał:
    Hehe, jak dobrze uszczelni to szyba przez którą patrzy wystrzeli mu prosto w twarz :lol:

Każda komora, nie ważne jakiej wielkości, posiada otwory odpowietrzające na których powinny znajdować się układy filtrujące.

Dzięki temu, że są nieszczelności pył z piasku dostaje się do atmosfery a nie do układu filtracji.
  • Poziom 15  
    Leszcz72 napisał:
    Każda komora, nie ważne jakiej wielkości, posiada otwory odpowietrzające na których powinny znajdować się układy filtrujące.
    Czytaj tekst ze zrozumieniem. Jak autor pisze że szuka cyklonu itp. to oczywiste jest że nie posiada żadnych systemów filtracji i żadne uszczelnienia tu nie pomogą... Witki opadają...
  • Poziom 2  
    fvnl napisał:
    Leszcz72 napisał:
    Czytaj tekst ze zrozumieniem. Jak autor pisze że szuka cyklonu itp. to oczywiste jest że nie posiada żadnych systemów filtracji i żadne uszczelnienia tu nie pomogą... Witki opadają...

Dokładnie, póki co nie mam żadnego systemu filtracji i w tym jest właśnie problem :)