Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternator 12V 44A - Jak podłączyć i sprawdzić polaryzacje w alternatorze

elektro-pol 29 Oct 2012 19:04 5604 8
    elektro-pol
    Level 12  
    Witam
    Posiadam Taki alternator

Alternator 12V 44A - Jak podłączyć i sprawdzić polaryzacje w alternatorze Alternator 12V 44A - Jak podłączyć i sprawdzić polaryzacje w alternatorze Alternator 12V 44A - Jak podłączyć i sprawdzić polaryzacje w alternatorze

Dowiedziałem się że ten rodzaj miał + na obudowie lub -
    Jak mogę to sprawdzić?
    Oraz czy ten schemat podłączenia jest ok dla tego allternatora
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085327.html
    ponieważ jak tak podłączyłem i napędziłem wiertarką wirnik to kontrolka nie gaśnie a napięcie na akumulatorze nie wzrasta.

Dodano po 39 [minuty]:

Sprawdziłem diody poprzez zasilanie i żarówke . po podaniu + na obudowe dioda zaczyna przedodzić (świeci szerogowo podłączona do diody żarówka) to oznacza że alternator powinien mieć + na obudowie tak a minus na śróbe (30) koło szczotek tak?

Dodano po 3 [minuty]:

Alternator 12V 44A - Jak podłączyć i sprawdzić polaryzacje w alternatorze

Mogę przełożyć klemy i zrobić w Ciągniku (ursus c 360) + na obudowie ale czy to nie wpłynie źle na rozrusznik? czy może lepiej kupić alternator dla c360?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy może wystarczy przełożyć diody?
    elektro-pol
    Level 12  
    Czym się sugerujesz że ma - na obudowie i o jakie kosteczki Ci chodzi?
    elektro-pol
    Level 12  
    Faktycznie, przestudiowałem schemat i alternator ma - na obudowie. Czyli mogę go podłączyć według tego linku co podałem i powinno być wszystko ok? Bo gdzieś wyczytałem że bez przekaźnika nie będzie działał poprawnie a jak już to regulator mechaniczny. Czy to prawda? Z wiertarką może faktycznie slaby pomysł więc podłącze pod silnik z falownikiem, przy jakich okolo obrotach powinna zgasnąć kontrolka?
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    elektro-pol wrote:
    Czyli mogę go podłączyć według tego linku co podałem i powinno być wszystko ok?

Czy na mostku masz trzy małe diodki, jeśli nie to ten układ z linku nie wypali.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    elektro-pol wrote:
    Bo gdzieś wyczytałem że bez przekaźnika nie będzie działał poprawnie a jak już to regulator mechaniczny. Czy to prawda?

Jeśli sprawny to będzie działał z każdym regulatorem sterującym plusem, RNA1.

Jesli niesprawny to po co sobie i nam głowe zawracasz złomem.