Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawe częstotliwości w Twojej okolicy ... ?

19 Mar 2005 00:22 41847 32
  • Poziom 28  
    UWAGA !!! "W oparciu o decyzję Sądu Okręgowego w Poznaniu w sprawie dotyczącej umieszczenia częstotliwości radiowych UOP-u w Internecie z 15 kwietnia 2000 informujemy zainteresowanych, iż umieszczanie częstotliwości nie jest wykroczeniem"

"Wykroczeniem jest tylko umieszczanie informacji pozyskanych na tych częstotliwościach"

Tekst zaczerpnięty z --> http://www.radio.org.pl/poradnik/czestotliwosci/

Tylko w kwestii wyjaśnień - otworzyłem ten temat nie po to aby wysłuchiwać narzekań, że to nielegalne i szkodliwe. Sprzęt do nasłuchu częstotliwości jest drogi i przeważnie posiadają go tylko krótkofalowcy a ci przejawiają kulturę i zrozumienie. Informacje zawarte w temacie mają charakter dydaktyczny.
  • Poziom 37  
    W mojej okolicy ciekawsze częstotliwości są zakodowane! Te, które nie są kodowane nie są ciekawe np. "2713! Kiedy przyjedziesz bo już dawno powinieneś być?" - "Już! Już wracam". No nie wiem czy popełniłem przestępstwo ale umieściłem taką rozmowę w internecie!
  • Poziom 14  
    szczecin 154,800 ochrona GALAXY- czasem są naprawde jaja
  • Poziom 13  
    Gdzie i jak ustawić tą czenstotliwość?? Chodzi mi o tą z ochrony galaxy
  • Poziom 10  
    Witam
    Jedynie co moge polecic to stronke www.republika.pl/giller/ Tam jest sporo ciekawych czestotliwosci z całej Polski Podzielone na województwa i miasta
    Polecam te strone
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Na stronie Gillera nie ma i nie bedzie podawanych dokladnych czestotliwosci...

@> Preskaler, gdzie Ty mieszkasz ze masz wszystko "zakodowane" ??

Dodano po 57 [sekundy]:

P.S Jak komus sie przyda to moge zamiescic tutaj wykaz czestotliwosci swojego miasta.
  • Poziom 28  
    eh ludzie widze ze sie wam nudzi troszke :)
    to wezcie posluchajcie sobie telefonow bezprzewodowych 43-49 MHz i cos od800 do 900 z czyms , nie chce mi sie teraz szukac dokladnie, znajdziecie wszystko w internecie.

spieszcie sie
    za 5- 10 lat nikt juz nnie bedzie uzywal modulacji FM do przesylania analogo glosu (no moze oprucz krotkofalowcow bo to tradycionalisci). Wszystko bedzie elegancko spakowane w cyferki. Juz dzis mozna kupic uklady co glos pieknie upchaja do 9600kb/s przy okazji z kodowaniem. Za chwile pewnie wystarczy juz 1200kb/s.

Poza tym sluzby jak policja doskonale wiedza ze ludzie ich sluchaja, i czesto lacznosc zaczyna sie i konczy slowami :"1723231","glosi sie1723231","zadzwon do mnie","przyjol" :)
    milych nasluchow
  • Poziom 37  
    :arrow: IjeSJot!
    Nie napisałem, że "nie ma niczego" tylko, że te CIEKAWE są zakodowane. Nie chce mi się słuchać jakichś "pierduł" a mieszkam prawie w "Bieszczadach! Dawniej było lepiej bo dane wszystkich (którzy się tego nie wstydzili) podane były pod ich logo przy każdej korespondencji. Nie wiem co się stało ale poznikały te dane!
    Pozdrawiam Wszystkich!
  • Poziom 27  
    bobeer napisał:
    eh ludzie widze ze się wam nudzi troszke :)
    to wezcie posluchajcie sobie telefonow bezprzewodowych 43-49 MHz i cos od800 do 900 z czyms , nie chce mi się teraz szukac dokladnie, znajdziecie wszystko w internecie.

A co moze byc ciekawego w sluchaniu telefonow? A poza tym jesli juz, to lepiej posluchac tych co "chodza" miedzy 462 a 467 MHz ;)

bobeer napisał:
    spieszcie się
    za 5- 10 lat nikt juz nnie bedzie uzywal modulacji FM do przesylania analogo glosu (no moze oprucz krotkofalowcow bo to tradycionalisci). Wszystko bedzie elegancko spakowane w cyferki. Juz dzis mozna kupic uklady co glos pieknie upchaja do 9600kb/s przy okazji z kodowaniem. Za chwile pewnie wystarczy juz 1200kb/s.

Zanim te systemy wejda to tez troche potrwa, nie sadze ze bedzie tak pieknie jak mowisz. Zeby wdrozyc TETRE w calym naszym kraju potrzeba kupe kasy a poza tym kilka razy ten system udowodnil ze nie jest doskonaly. Co do krotkofalowcow to uwazam ze ci tez szybko zaczna korzystac z nowoczesnych emisji cyfrowych, nawet juz korzystaja... wiec tak z tylu zupelnie nie zostana. :)

bobeer napisał:
    Poza tym sluzby jak policja doskonale wiedza ze ludzie ich sluchaja, i czesto lacznosc zaczyna się i konczy slowami :"1723231","glosi sie1723231","zadzwon do mnie","przyjol" :)
    milych nasluchow

Moze i wiedza ale u mnie na szczescie tak zle jeszcze nie jest :D
  • Poziom 22  
    Eee jeszcze nie jest tak źle z tym nasłuchem. Szczególnie jest czego posłuchać w małych mieścinach jak się kogoś zna ;) A co do wchodzenia w TETRĘ to przy naszej dziurze budżetowej to jeszcze potrwa kilka lat ;)
    Podaję "f" używane u nas, nie podpisuję specjalnie - co jest czym można odnaleźć na stronie Gillera:
    173.200 Bydgoszcz
    148.650 Wałcz
    173.300 Wałcz
    172.775 Szczecinek
    171.100 ???
    149.300 Borne
    148.600 ???
    148.650 ???
    149.1875 ???
    164.250 tpsa
  • Poziom 10  
    czyli nasłuchiwanie jest legalne:?: slyszalem ze tak ale nic nie mozna mowic osobom trzecim
  • Poziom 27  
    No to sluchac wolno ale nie mozna sie chwalic co uslyszales.
  • Poziom 14  
    U mnie w Rawiczu jest:

173.15 Policja
    150.10 Kolej
    165.7375 Jakaś fonia z telewizji
    145.7375 Przemiennik Rawicki SR3R
    168.6750 Pogotowie
    149.0375 Straż Pożarna
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Preskaler napisał:
    W mojej okolicy ciekawsze częstotliwości są zakodowane! Te, które nie są kodowane nie są ciekawe np. "2713! Kiedy przyjedziesz bo już dawno powinieneś być?" - "Już! Już wracam". No nie wiem czy popełniłem przestępstwo ale umieściłem taką rozmowę w internecie!

Popelniles, bo udostepniles informacje nie przeznaczona dla Ciebie ;)
  • Poziom 37  
    No tutaj się nie zgadzam! Mogę być co najwyżej podejrzany o popełnienie przestępstwa! Trzeba mi konkretnie udowodnić, że nie jest to "fikcja literacka" a rzeczywiście przeprowadzona rozmowa na częstotliwości nie przeznaczonej do ogólnej radiofonii (amatorskiej także).
    W Krakowie:

około:
    460-462MHz Straż miejska
    462-465MHz radiotelefony TPSA (mają je ludzie w okolicznych wsiach, gdzie nie opłaca się pociagnąć kabla telefonicznego, najlepsza zabawa to "wchodzenie" na rozmowę ;-) shift TX -10Mhz )
    468-470MHz MPK SA
  • Poziom 27  
    Androot, a gdzie Ty widziales zeby straz miejska pracowala od 460 do 462MHz?
    W tym pasmie w wielu miastach pracuje system EDACS ktory glownie jest wykorzystywany przez Policje. Straz Miejska ma swoje pasmo ale w okolicach 148MHz wiec to co podajesz nie jest prawidlowe.
  • Poziom 23  
    118,500-Świdnik tower, jest to bardzo ciekawa czestotliwosc(oczywiscie jak dla mnie), jak bardzo ciekawa? wystarczy spojzec jaka jest sytuacja Świdnik to jedyne miejsce tak blizko polozone Lublina gdzie moga wyladowac rzadowe helikoptery :lol: , porownujac ruch na 173.xxx juz wiem co i jak, nawet jesli gadaja swoim szyfrem :twisted: .leze relaksujesie i slucham :)
    pozatym testy nowych smiglowcow...
  • Poziom 28  
    androot napisał:
    W Krakowie:

około:
    460-462MHz Straż miejska
    462-465MHz radiotelefony TPSA (mają je ludzie w okolicznych wsiach, gdzie nie opłaca się pociagnąć kabla telefonicznego, najlepsza zabawa to "wchodzenie" na rozmowę ;-) shift TX -10Mhz )
    468-470MHz MPK SA

A może ktoś orientuje się jaki shift jest dla tpsa w częstotliwościach ok 160MHz? Też 10MHz ... ? :) heh
    IjeSJot napisał:
    Androot, a gdzie Ty widziales zeby straz miejska pracowala od 460 do 462MHz?
    W tym pasmie w wielu miastach pracuje system EDACS ktory glownie jest wykorzystywany przez Policje. Straz Miejska ma swoje pasmo ale w okolicach 148MHz wiec to co podajesz nie jest prawidlowe.

Nie jestem na 100% pewien, że to Straż Miejska, ale co innego to może być skoro przez radiotelefon np. weryfikują dane osobowe?? Policja to chyba nie, bo pracuje w systemie EDACS. A na tych częstotliwościach słychać wyrażnie analogowy sygnał FM.
  • Poziom 37  
    medicb napisał:

A może ktoś orientuje się jaki shift jest dla tpsa w częstotliwościach ok 160MHz? Też 10MHz ... ? :) heh

Przemienniki tepsy mają chyba 5,750Mhz(mogę to jeszcze dokładnie sprawdzić).
    Ale chyba już nie podzwonisz, bo *5 już nieaktualna :D
    Preskaler napisał:
    No tutaj się nie zgadzam! Mogę być co najwyżej podejrzany o popełnienie przestępstwa! Trzeba mi konkretnie udowodnić, że nie jest to "fikcja literacka" a rzeczywiście przeprowadzona rozmowa na częstotliwości nie przeznaczonej do ogólnej radiofonii (amatorskiej także).

Gdyby wpadli do Ciebie panowie... To Ty bys musial im udawadniac, ze to jest fikcja ;) Znam kilka takich przypadkow, wiec z fantazja n/t. przekazywania informacji osobom trzecim bylbym raczej ostrozny ;)
  • Poziom 37  
    A ja znam prawo! To prokuratura lub inne "organa ścigania" mają obowiązek udowodnić podejrzanemu, że popełnił przestępstwo a nie ktoś ma udowadniać, że nie jest wielbłądem!
    Owszem... Przez 3 lata nie zobaczysz swojego sprzetu (bo tyle trwa wyjasnianie sprawy), a pozniej Cie przeprosza, za 'pomylke'... Zyjesz w polsce... Nie zapominaj o tym.

W tym kraju, malo kto jest w stanie pysknac policjantowi, ktory go legitymuje wieczorowa pora... Niby nie ma powodu, ale moze i to jest u nas normalne.
  • Poziom 37  
    Jakiego sprzętu??? Jestem przekonany, że przeciętny policjant nie potrafiłby odróżnić mojego TRX-a od mikrofonu! A co dopiero możliwości współpracy z konwerterem? No i samo rozróżnienie (wśród "setek" moich "szpejów") które urządzenie do czego może służyć? A na zatrzymanie mojej własności powinien mieć nakaz prokuratora! Owszem, może to zrobić bez nakazu ale (jestem o tym przekonany) po pisemnym zażaleniu do prokuratury, na następny dzień przyszedłby z przeprosinami i sprzętem! Posiadam zezwolenie i licenję, więc o co chodzi? Abonament RTV też regularnie płacę! Zezwala mi to na posiadanie i używanie tego sprzętu!
  • Poziom 23  
    Moja K.P.P. wie czego slucham...od lat byly o to boje...

Tatusiu odszedles....kto zostane z nami...
  • Poziom 28  
    spis częstotek słyszanych u mnie (pociągnięte na niebiasko, dawno nied aktualizowane, ale mogą się przydać). QTH - okolice Wałbrzycha
  • Poziom 32  
    medicb napisał:

W tym paśmie odstęp dupleksowy jest 5,75 MHz. Czy to w ogóle jeszcze gdzieś działa?
  • Poziom 36  
    Zależy co kogo interesuje - ja lubię tylko z przedziału 118.00 do 132.00 co się dzieje "nade mną" ;-) Telefony, służby itp mnie nie kręcą.
  • Poziom 28  
    Panda02 napisał:
    medicb napisał:

W tym paśmie odstęp dupleksowy jest 5,75 MHz. Czy to w ogóle jeszcze gdzieś działa?

W mojej okolicy ostatnio udało mi się odszukać tpsa gdzie jeden "aparat" ma przypisaną swoją stałą niezmienną częstotliwość. Kilka sztuk pracuje na 162 i 164MHz. Jeszcze działa, dlatego pytam o shifta. Lubię być o jeden stopień wyżej nad tpsa :)