Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara Picasso 1.6 - Glośne wspomaganie czy alternator

22 Aug 2014 08:04 1554 9
  • Level 29  
    Witam.

Od jakiegoś czasu męczy mnie albo pompa wspomagania lub alternator.
    5 mechaników słuchało, przykładalo stetoskopy, rurki do ucha itd. Wszyscy mówili pompa wspomagania. Zaryzykowałem i kupiłem używkę po wymianie, ten sam dziwęk. Nic sie nie zmieniło. Potem niby ktoś rzucil hasło że alternator i jego łożyska. Auto ma prawie 70tys przebiegu.

Tu link do filmu ze zdjęciem.
    http://youtu.be/l16xbt-amYc

Chodzi o ten dominujące brzęczenie które idzie z obrotami. W tle dzis pojawił sie jeszcze inny, ale to brzmi jak jakas rolka.
  • Level 42  
    Tak z filmu będzie ciężko zdiagnozować, skoro "fachowcy" stetoskopem na miejscu nie mogli stwierdzić co jest nie tak, pompa i alternator są na jednym pasku ?
  • Level 29  
    Tak, na jednym pasku.
    Jak sciągne pasek to cisza, tylko silnik słychać.
  • Level 42  
    No ale po drodze są też rolki/napinacze, więc wszystko może hałasować. Pompę wymieniłeś i bez zmian więc zostaje alternator i rolki.
  • User removed account  
  • Level 42  
    No jest "szansa" ze ta używka jest też uszkodzona, ale żeby identycznie hałasowała ...
  • Level 29  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Odepnij bezpiecznik pompy i usłyszysz.

Jaki bezpiecznik pompy? Tu nie ma elektrycznej.

leonov wrote:
    No jest "szansa" ze ta używka jest też uszkodzona, ale żeby identycznie hałasowała ...

No właśnie myślałem o tym, i musiałby być ładny zbieg okoliczności aby miał tą sama usterkę. Koleś który sprzedawał zarzekał się że pompa sprawna na 100%. Założyłem, zalałem płynem i kompletnie nie ma różnicy między moją. Kierownica chodzi z takim samym oporem itd. Dźwięk taki sam. Trochę głośniej słychać przelew przy krańcowych pozycjach kierownicy.
    Zdecydowałem się na używaną, dlatego, że nie byłem przekonany co do winy pompy. Nowa kolo 350,- za zamiennik.
  • Level 42  
    Zdejmij pasek i sprawdzaj ręcznie rolki, jak bardzo zużyta to powinno się to usłyszeć, w ostateczności zostanie alternator.
  • User removed account