Czy może mi ktoś pomóc uruchomić webasto heizgerat typ termo top z/c-d , 12V/32W, pochodzi z demontażu od mercedesa a klasa 1999 r. w samochodzie tym działało jako dogrzewacz "168 500 02 98, termo top z, diesel, webasto 88662d" ale pompkę obiegową cieczy posiada, uruchamiało się po uruchomieniu silnika. Jednak ja chcę zamontować do innego auta i przerobić go na ogrzewanie postojowe, tylko za bardzo nie wiem jak. W mercedesie było ono podłączone w następujący sposób że w gnieździe X1 podłączone były piny 2,5,6; jak dobrze wiem to pin 2 jest diagnoza, pin 6 to "+" pompki dawkującej paliwo, a pin 5 to ? no właśnie nie wiem co.( jaki to sygnał i jak jest podawany stały czy chwilowy?). Nie wiem też czy to jest analogowe czy cyfrowe. Czy mógłbym takie webasto uruchamiać włącznikiem, czy musi być programator zegar 1533? Jak zbudować wiązkę elektryczną do tego typu urządzenia?
Przesyłam fotkę płytki sterującej.
Załączniki:
-
p__ytka_steruj__ca_webasto.PNG
(616.03 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.