Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG i Gtx260 - Kabel DVI-HDMI dzwiek

06 Cze 2015 17:23 696 6
  • Poziom 11  
    Witam. Mam następujący problem. Posiadam komputer stacjonarny, ktory podlaczam do telewizora Samsung 32 cale. PC posiada w sobie GeForce GTX260, ktory posiada 2 wyjscia DVI. Kupilem wiec kabel DVI-HDMI. Wpinam DVI do karty i HDMI do telewizora. Z obrazem jest wszystko ok, wrecz idealnie, jednak z dzwiekiem juz nie. Nie ma zadnego dzwieku, a do tego co jakis czas (nieregularnie) slychac trzeszczenie w glosnikach telewizora, ktore zalezne jest od poziomu glosnosci. Instalowalem sterowniki do karty graficznej i dzwieku i nadal jest to samo. Kupilem tez kabel Jack-Chinch (jesli dobrze pisze) i podpialem Jack do komoutera, a chinch do telewizora i problem jest nadal. Dodam, ze inne sprzety odtwarzaja dzwiek. Z tym ze kazdy inny sprzet podpietu jest przez Euro lub HDMI i nie ma to nic wspolnego z DVI. Nie mam juz pomyslu na to wszystko. Co moze byc problemem?

Specyfikacja komputera:
    AMD Athlon 64 6000+
    MSI K9-NEO V2
    3 GB RAM
    GEFORCE GTX260

Telewizor Samsung LE32C450E1WXXH

Za brak polskich znakow przepraszam. Nie mam innej mozliwosci.
  • Poziom 20  
    Jak klikniesz prawym na ikonę głośnika na pasku i wybierzesz urządzenia do odtwarzania będziesz miał do wyboru dostępne urządzenia. Tam wybierz domyślne urządzenie. Klikając ponownie prawym na urządzeniu możesz przetestować/dopasować dodatkowe opcje.
  • Poziom 11  
    Masz sto procent racji. Z tym, ze wszystkie urzadzenia (dwa) teoretycznie odtwarzaja dzwiek, czyli w systemie widac te zielone slupki, ktore zgodnie z rytmem dzwieku graja ale z glosnikow nic nie slychac..
  • Poziom 20  
    Po chwili namysłu dodam jeszcze , że to w końcu twój telewizor musi odtwarzać dźwięk. Sprawdziłeś czy nie ma jakiś opcji.

P.S. ja w swoim (tv sony) mam dwa hdmi ale tylko w jednym działa mi dźwięk a wpadłem na to kiedy podłączyłem drugie urządzenie.
  • Poziom 11  
    Sprawdze, ale probowalem przez oba i nie dzialalo ani razu. Nie mam patentu juz na to, a do tego dziwne jest to trzeszczenie. Raz ciszej raz glosniej i to bez powodu.

• Poziom 43  
    W Panelu Sterowania nVidia włączyłeś przesyłanie dźwięku?
    Kabel S/PDIF między kartą a płytą główną podpięty?