Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw alarmowy + CCTV IP - komponenty

18 Lip 2015 22:46 1350 16
  • Poziom 9  
    Witajcie,

Zapytań tego typu pewnie jest sporo ale nie znalazlem takeigo który odpowiada moim kryteriom.
    Posiadam okablowanie do jednorodzinnym do alarmu jednak sie okazało że musze rozszrzyc instalacje o kolejne pomieszczenia tutaj musze dołożyć elementy bezprzewodowe. Potrzebuje złożyc zestaw przewodowy+bezprzewodowy.

Potrzebuje zestawu komponentów alarmowych:

- 5 czujek kablowych - mam dość żywego kota, czujki muszą to uwzględniać.
    - 2 czujki bezprzewodowe
    - 2 lokalizacje na klawiatury garaż+wejście
    - centralka

Poza oczywistym pozwiadamianiem na telefon, chciałbym miec możliść sprawdzenia za pomocą smartphona czy alarm jest uzbrojony i jeżeli zajdzie taka konieczność uzbroić go zdalnie.

CCTV
    2 kamery zewnetrze IP które musza byc podpietę do rejestratora oraz za pomoca modulatora do sieci TV.

Prosiłbym o ukierunkowanie mnie na konkretne modele sprzetu lub producentów.

Dzieki z góry za odpowiedz
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    cyfrowi napisał:
    mam dość żywego kota

No i tu będzie problem, ponieważ o ile czujniki PET dają radę z psami to z kotami już nie.
    Wystarczy Ci Versa z modułem bezprzewodowym, ew.coś z Elmesa.
    Jeśli masz stały internet to możesz pomyśleć o module ETHM.
    cyfrowi napisał:
    za pomoca modulatora do sieci TV

No i kolejny problem - rejestratory rzadko kiedy posiadają analogowe wyjście wideo.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    W kwestii modulatora i IP:
    popraw mnie jezeli zle mówie, ale kamery IP zapisuja obraz w rejestratorze (podpowiedz jakis model 4cam), z rejestratora wychodze analogiem do modulatora?? czyż nie??

Z tymi czujakami to mnie zwartwileś.... bo kota nie mozna zamknąc 1 pomieszczeniu.... nie działającego rozwiązania???

• Poziom 43  
    cyfrowi napisał:
    z rejestratora wychodze analogiem do modulatora?? czyż nie??

Tylko jeśli rejestrator posiada analogowe wyjście wideo, co jest praktycznie niespotykane.
    cyfrowi napisał:
    Z tymi czujakami to mnie zwartwileś.... bo kota nie mozna zamknąc 1 pomieszczeniu.... nie działającego rozwiązania???

Napisz to jeszcze raz, ale w sposób zrozumiały.
    Może warto zainteresować się systemem obwodowym?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Kolega żartuje?. Temat systemów hybrydowych był poruszany wielokrotnie, jak również czujek na zwierzęta w tym na kota.
    Odnośnie CCTV to był temat dot. wprowadzenia sygnału CCTV IP na TV ( dość obszerny ładnie opracowany). Było też wiele tematów dot doboru kamer. Gdyby kolega przeczytał kilka z nich to by wiedział że dobierając kamery warto [podać budżet, warunki pracy, obszary widzenia, szczegółowość jaka nas interesuje.

Co do kota to pozostaje budowa systemu obwodowego ( tez wielokrotnie omawiane)
    Pozdrawiam

• Poziom 11  
    Witam co do podglądu CCTV IP na TV to wykorzystanie analogowych wejść w TV spowoduje duże straty w jakości. Ja bym się skłaniał do podłączenia rejestratora z TV za pomocą HDMI. Jeśli odległość jest większa niż 10m można stosować konwertery RJ45- HDMI, wtedy za pomocą skrętki komputerowej można przesłać sygnał HDMI na odległości nawet 30m.
    Ostatecznie można przesłać sygnał HDMI bezprzewodowo.
    Co do kota to zostaje rozwiązanie obwodowej instalacji alarmowej.
  • Poziom 9  
    Dzieku za odpowiedz. Czy do hdmi-eth moge wykorzystac domowa siec lan? Czy musi byc osobny kabel? Instalacja obwodow czyli zabezpieczam okna i i drzwi kotraktorami? Problem polega na tym ze ja juz mam instalacje pod tykami i nowych kabli klasc nie moge.
  • Poziom 9  
    Co do instalacji obwodowej to przy wyjsciu zndonu zawsze musze okna zamykac szczelnie? Mam namysli ze przy tym rozwiazaniu nie moge zostawic uchylilonego okna?

• Poziom 11  
    Kolego jeżeli masz uchylne okna to zamontuj kontaktrony na dole futryny, to pozwoli uchylić okno bez naruszenia kontaktronu a przy próbie pełnego otwarcia zadziała normalnie. Jeśli nie kupiłeś jeszcze centrali to zobacz sobie PARADOX
    Bardzo fajny sprzęt z możliwością obsługi przez urządzenia mobilne (tablet, smartfon), bardzo miło się programuje, ciekawy wybór manipulatorów i mniej awaryjny niż SATEL. To nie jest reklama ja nie handluję sprzętem .

Dodano po 14 [minuty]:

Jeśli chodzi o kamery rozważ sobie wersję monitoringu AHD fullHD wychodzi dużo taniej niż IP a masz obraz w jakości 2mpx.
    Łączysz to zwykłym koncentrykiem lub jedną parą skrętki komputerowej za pomocą transformatorów wideo komplet około 24 zł.
    do rejestratora można podłączyć (mieszać) kamery analogowe i AHD czyli możesz sobie np dopiąć kamerkę z wideodomofonu i rejestrować oglądać na TV czy przez sieć na komórce czy laptopie. Dodatkowo ten rodzaj monitoringu pozbawiony jest opóźnień charakterystycznych przy IP.
    Jak chcesz więcej info pisz
  • Poziom 9  
    Kupiłem już trochę sprzętu. Za waszą radą poszedłem w kierunku instalacji obwodowej,
    mam:
    20 x kontaktron bezprzewodowy satela AMD-100
    centrala integra 32
    kontroler bezprzewodowy dp centrali ACU-270
    moduł ETHM
    manipulator INT-KLCDR

Mam nadzieje ze dobrze kupiłem. W razie czego mogę oddać :) Do wyboru miałem jeszcze sprzęt Jablotrona. Niestety sklep w którym kupowałem (mam dobre ceny) nie handluje PARADOX-em.
    Muszę to jakoś dobrze poskładać.

Zależało mi na systemie w miarę prostym w konfiguracji (to się okaże, jak go złoże) oraz przyjaznym dla użytkowników.
    Tutaj moje pytania:
    1.Czy w tym systemie będzie można łatwo sprawdzić stan alarmu za pomocą smartphona? (czy uzbrojony? zdalne uzbrajanie? historia zdarzeń?
    2. Mam ethm+ jednak w miejscu gdzie mam miejsce na centrale nie mam skrętki. Czy mogę podłączyć się po wifi lub może jest moduł ethm z wifi?
    3. Czy konfiguracja powinna pójść bezproblemowo jak będę stosował się do instrukcji? Są jakieś pomocne materiały??
  • Poziom 9  
    Zasilanie mam opanowane

aha chcaiłbym jeszcze aby system wysyłał do mnie powidamowienia w każdy możliwy sposób, sms, mail itp...
    cyfrowi napisał:
    Kupiłem już trochę sprzętu. Za waszą radą poszedłem w kierunku instalacji obwodowej,

cyfrowi napisał:
    Za waszą radą poszedłem w kierunku instalacji obwodowej,
    mam:
    centrala integra 32
    moduł ETHM
    manipulator INT-KLCDR

Za jaką radą?. Gdyby tu ktoś na forum koledze " doradził" taki zestaw dostałby od razu ostrzeżenie za udzielanie szkodliwych porad. Gdyby kolega przeczytał jakieś tematy na forum dot. systemów obwodowych- jak radziłem, to by wiedział jak i z jakich elementów je się buduje.
    cyfrowi napisał:
    Zasilanie mam opanowane

A ja mam wrażenie że kolega nawet nie wie o co pytał kolega bhtom.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    suworow napisał:
    cyfrowi napisał:

cyfrowi napisał:
    Za waszą radą poszedłem w kierunku instalacji obwodowej,
    mam:
    centrala integra 32
    moduł ETHM
    manipulator INT-KLCDR

Za jaką radą?. Gdyby tu ktoś na forum koledze " doradził" taki zestaw dostałby od razu ostrzeżenie za udzielanie szkodliwych porad. Gdyby kolega przeczytał jakieś tematy na forum dot. systemów obwodowych- jak radziłem, to by wiedział jak i z jakich elementów je się buduje.
    cyfrowi napisał:
    Zasilanie mam opanowane

A ja mam wrażenie że kolega nawet nie wie o co pytał kolega bhtom.

Pozdrawiam

Miałem tylko na mysli ze mam pojsc w kierunku instalacja obwodowej. W kwesti komponentów to doradził mi instalator w sklepie.

W kwestii zasilania to sprawdziłem w Confixie i zasilanie jest ok 1020/1200.

Niestety nie natrafilem na twoj post z instalacja obwodowa a szkoda....