Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 330D M57N - Wahania ciśnienia CR

26 Paź 2015 11:28 2820 10
  • Poziom 9  
    Cześć

Mam problem z wahaniami ciśnienia w bmw 330d M57n czyli CR II-giej generacji, wymieniłem już wszystko łącznie z czwartym kpl. wtryskiwaczy. Zawór dozujący i przelewowy w pompie nowy, czujnik ciśnienia cr, zawór dozujący DRV na listwie nowy. Pompy paliwa, wstępna i w progu nowe. Wiec zacząłem sprawdzać kable. I moje pytanie brzmi czy zawór na szynie CR dozujący DRV nie powinien dostawać ok 12V ? U mnie na zapłonie jest 9,2V i skacze +-0,2V cały czas.

Do tego, przydławienie po zmianie biegu/dodaniu gazu, spadki obrotów po wrzuceniu na luz, I skakanie chwilowego spalania +- 3l podczas trzymania stałem prędkości.
  • Poziom 35  
    Zaworek w pompie - sprawdź pobór prądu przy biegu jałowym i podczas dodawania gazu. On dość dużo pobiera i usterki instalacji mogą zaburzać jego pracę.

Co mówi diagnostyka ?

Podobny problem przechodziłem po zalaniu kiepskiego paliwa. Winowajca zawór regulacyjny w pompie.
  • Poziom 9  
    Jest założony nowy, wszystko co wymieniłem jest nowe oryginalne bosch. Mogę go również wypiąć co daje pełne otwarcie i ciśnienie na luzie 400 bar. Ale objawy dalej podobne.
    Co do diagnostyki to błędów brak, na live data na luzie odchyłki ponad 10-15% w ciśnieniu żądanym a realnym. 320 powinno trzymać a skacze od 300 do 350bar. W różnych odstępach czasu co przy zimnym silniku nawet słychać po jego pracy.
  • Poziom 9  
    Jeszce ktoś mi może podpowie o współczynniku wypełnienia zaworu DRV i ZME, z tego co wiem na luzie DRV powinien się mieścić w zakresie 18-25% u mnie jest ok 23% a zawór ZME 30-40% u mnie jest 40% czy może to świadczyć o małym wydatku pompy ?
  • Poziom 32  
    A co z czujnikiem temperatury paliwa?
  • Poziom 9  
    Sprawdzę dziś czy poprawnie mierzy. Po przekręceniu na zapłon pompa progowa nie nabija ciśnienia, paliwo się po prostu przelewa w kółko i pompuje maksymalną ilość czasu 60sek. W drugim sprawnym samochodzie pompuje 10sek po czym się wyłącza bo osiąga ciśnienie.
  • Poziom 35  
    Na przewodzie jest zaworek zwrotny który puszcza po 4 bar. Sprawdź go albo zaślep zagnij przewód i zobacz czy dobija.
  • Poziom 9  
    Niestety zaworek 4 barowy występuje tylko E39 i to M57. A tutaj mamy M57N czyli ten sam motor co w E60. Chyba w weekend podmienię pompę CR. Czujnik temperatury jest ok.
  • Poziom 4  
    Witam czy wymiana pompy wysokiego cisnienia pomogla ?
    Mam podobny przypadek ze cisnienie waha sie od 307 do 357. Tak samo wszystko pospawdzane a efektu brak
  • Poziom 9  
    Jaki motor ? Do sprawdzenia zawor zme na pompie cr i zawor drv na listwie cr. Jesli bmw to ista moza podejrzec jaki jest procent wypelnienia/wyaterowania danych zaworow . Zme 30-40% a drv 20-30% na jalowym.
  • Poziom 4  
    Samochod e39 525d M57. Zawor podmieniony czujnik na liswie podmieniony i nadal bez zmian.
    Panowie jakie cisnienie powinna dawac pompa wysokiego cisnienia podczas krecenia rozrusznikiem bo robilem test pompy wtryski zaslepione ze nie ma przeplywu paliwa na wtryski prad podany na zawor regulujacy cisnienie na pompie i osiagniete bylo w okolicy 550 bar. To jest chyba za malo ?