Podczas porządków znalazłem w garażu silnik zachomikowany jeszcze przez poprzedniego właściciela
Jest to niemiecki mały silnik klatkowy zwarty o mocy 900W i 2850 obrotów, Chciałem go wykorzystać do małej kosiarki ale jest problem
Po jakiś 2-3 minutach od uruchomienia uzwojenia i obudowa są już gorące że parzą
Mechanicznie jest bez zarzutu, wirnik kręci się bez oporów, po odłączeniu zasilania wirnik kręci się i kręci nie słychać szumu łożysk, nie ma luzu
Co może być przyczyną grzania się silnika ???
Jest to niemiecki mały silnik klatkowy zwarty o mocy 900W i 2850 obrotów, Chciałem go wykorzystać do małej kosiarki ale jest problem
Po jakiś 2-3 minutach od uruchomienia uzwojenia i obudowa są już gorące że parzą
Mechanicznie jest bez zarzutu, wirnik kręci się bez oporów, po odłączeniu zasilania wirnik kręci się i kręci nie słychać szumu łożysk, nie ma luzu
Co może być przyczyną grzania się silnika ???