Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel micra czy Integra WRL 128 zalanczanie o okreslonej godzinie

Oberon 14 Gru 2016 16:04 651 10
  • #1 14 Gru 2016 16:04
    Oberon
    Poziom 15  

Witam,
    Szukam alarmu do mieszkania (3 pokoje itp) ze 3 czujki ruchu i ze 4 kontraktrony (otwarcia) moze zalania jakis czujnik itp

warunki 'musi miec':
    - musi byc bezprzewodowy
    - musi sie sam wlaczac wylaczac o okreslonej porze (wyjscie przyjscie z pracy)
    - Powiadomienia SMS o zdarzeniach
    - byc przewidywalny i nie generowac niepotrzebnych zdarzen

dobrze by bylo:
    - sterowanie internet
    - syrena bezprzewodowa (czy do micry mozna ? bo wiem ze sa przewodowe ale ABAXowa syrene podlaczy sie?)

w sumie narazie tyle mi wpadlo do glowy...

raz kiedys instalowalem micre i generalnie fajnie dziala do dzis.... i pozytywnie produkty Satela odbieram wiec patrzylem do tej pory na ta firme wiec wybor IntegraWRL albo Micra.

Co sadzicie?

0 10
  • Pomocny post
    #2 14 Gru 2016 16:55
    Rysiek2
    Poziom 32  

Micra i Integra to dwa różne światy jak i pieniądze. Jeżeli cię puszcza finansowo to co się będziesz ograniczał. Wybierz Integrę.
    A jak chcesz ekonomicznie to może nie Satel a Ropam np. Optima z opcją Aero?

0
  • Pomocny post
    #3 14 Gru 2016 17:39
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Z podanych wymagań to od razu możesz odrzucić Micrę:
    - brak sterowania przez internet
    - brak automatycznego sterowania czuwaniem (wg timera)
    - ilość podanych czujek balansuje na granicy możliwości Micry, a napisałeś jeszcze "itp.", więc nie wiadomo co z czasem Ci przyjdzie do głowy
    - brak pełnoprawnego manipulatora do obsługi systemu

Z powyższych wynika, że Micra jest za słaba na te wymagania.
    Jeżeli chodzi o Integrę, to tutaj "prawie" się uda. Prawie, ponieważ jeszcze nie ma manipulatora bezprzewodowego. Pozostałe fanty są (czujki, sygnalizatory).
    Z dodatkowych propozycji, to tak jak zasugerował kolega @Rysiek2, są ciekawe centrale firmy ROPAM. Chodzi o OptimaGSM, do której podłączysz kontroler AERO i dalej do niego czujki bezprzewodowe. Niestety tutaj też na razie brak manipulatora bezprzewodowego, ale sam system może okazać się bardziej "kompaktowy" i dający ciekawsze możliwości dla tak małego obiektu.

Na koniec, to nie ma czegoś takiego jak "kontraktrony". Są kontaktrony.

0
  • #4 14 Gru 2016 19:15
    Oberon
    Poziom 15  

Witam.
    Dziękuję. Oczywiście przejrzałem zarówno spec jak i ceny i oczywiście widzę różnice. Za chiny nie mogłem znaleźć info o tym czasowym wyzwalaniu. Jako że doświadczenie w instalacji i nawet konf micry miałem (ale nie pamiętam opcji czasowych wlaczen)

Chce w miarę spełnić swoje kryteria nie wydając wielu pieniędzy co oczywiste.... a widzę że z większej części funkcji integry nie będę korzystał....ale jeśli np micra nie ma czasowek to jestem skłonny wydać więcej na intere... po co mi alarm który będę zapominać włączać ... :-)

Co do ropam optima muszę poczytać .... ale dzięki za poszerzenie bazy ....a z Waszego doświadczenia dorównuje jakościowo satelowi .. ?

0
  • Pomocny post
    #5 14 Gru 2016 20:09
    michualex
    Poziom 20  

Satel Versa + ABAX.

Ma wszystko co potrzebujesz.
    Bezprzewoowy manipulator i sygnalizator.
    Timer strefy

Jak stać cię to montuj Versa Plus, masz dostęp przez internet i powiadamianie GSM w jednej płycie.

0
  • #6 14 Gru 2016 20:44
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Jeżeli wszystko ma być bezprzewodowe (manipulator, czujki, sygnalizatory), to podana wyżej propozycja Satela (VERSA + ABAX) jest dobrym rozwiązaniem i spełni wszystkie dotychczas opisane oczekiwania.

0
  • #7 14 Gru 2016 21:38
    Oberon
    Poziom 15  

dariusz.bembenek napisał:

Do autora:
    Jeżeli wszystko ma być bezprzewodowe (manipulator, czujki, sygnalizatory), to podana wyżej propozycja Satela (VERSA + ABAX) jest dobrym rozwiązaniem i spełni wszystkie dotychczas opisane oczekiwania.

Ok przyjze sie specyfikacji tego alarmu. o to mi chodzilo dzieki.
    Rozumiem ze mozna ustawic tak timer ze np pon-pt 7-15 bedzie alarm wlaczony ...

0
  • #8 14 Gru 2016 21:44
    sosarek
    Poziom 43  

Oberon napisał:
    Rozumiem ze mozna ustawic tak timer ze np pon-pt 7-15 bedzie alarm wlaczony ...

Jak dla mnie stosowanie timerów, tym bardziej w domu jest pomysłem zupełnie pozbawionym sensu.

0
  • #9 14 Gru 2016 21:46
    Rysiek2
    Poziom 32  

Oberon napisał:
    Chce w miarę spełnić swoje kryteria nie wydając wielu pieniędzy co oczywiste.... a widzę że z większej części funkcji integry nie będę korzystał....ale jeśli np micra nie ma czasowek to jestem skłonny wydać więcej na intere... po co mi alarm który będę zapominać włączać ...

Siłą Integry jest bardzo wiele możliwości rozbudowany systemu dzięki funkcjom logicznym które owa centrala "posiada". Do niedawna w zasadzie w tej klasie cenowej na polskim rynku nie było konkurencji.
    Z moich obserwacji wnioskuję, że wprowadzony przez firmę Ropam procesor logiczny do swoich wyrobów zmienia tą sytuację. Nie mam dużego doświadczenia z OptiomaGSM ale jestem na etapie testów i jeżeli czas mi na to pozwoli to chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.
    Z natury rzeczy "obcując" z systemem często sprawdza się zasada, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc może za kilka miesięcy będziesz chciał realizować funkcje o których jeszcze nie myślisz

Podsumowując - jeżeli robisz system dla siebie i masz ambicje go w przyszłości rozbudować (dodatkowo lubisz to robić) to wybieraj urządzenia z dużymi możliwościami rozbudowy.
    Jeżeli nie zamierzasz rozbudowywać systemu i ogólnie nie lubisz się w to bawić a robisz to tylko dlatego, że sytuacja cię do tego zmusza to wybieraj rozwiązania tanie i na miarę potrzeb.

0
  • #10 14 Gru 2016 21:55
    Oberon
    Poziom 15  

sosarek napisał:

Jak dla mnie stosowanie timerów, tym bardziej w domu jest pomysłem zupełnie pozbawionym sensu.

moze i ma kolega troche racji... mam doswiadczenie z micra...gdzie klawiatura jest 1 kierunkowa a sygnalizacja syrena zalaczenia i obsluga pilotem w przypadku mieszkania jest nietrafione ..... widze ze ten alarm ma karty dotykowe i pelna kontrole przez internet/tel kom. wiec takie cos moze bylo by tez akceptowalne.

Dodano po 6 [minuty]:

Rysiek2 napisał:

Podsumowując - jeżeli robisz system dla siebie i masz ambicje go w przyszłości rozbudować (dodatkowo lubisz to robić) to wybieraj urządzenia z dużymi możliwościami rozbudowy.
    Jeżeli nie zamierzasz rozbudowywać systemu i ogólnie nie lubisz się w to bawić a robisz to tylko dlatego, że sytuacja cię do tego zmusza to wybieraj rozwiązania tanie i na miarę potrzeb.

Fajnie napisane i dajace do myslenia. checi i zapal mam gorzej ze troche w mieszkaniu w bloku nie ma pola do popisu (i z czasem kiepsko). W domku jednorodzinnym to mozna kombinowac i sie bawic a w bloku to tak jak kupic faktycznie mercedesa do jezdzenia po bulki do sklepu.

Mysle ze ta VERSA dobre rozwiazanie taki kompromis.

dziekuje za owocne i naprowadzajace komentarze. mysle ze zaglebiam sie w dokumentacje versy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo