Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Grande Punto - Odczytanie kodu radia przed wymianą akumulatora.

skaktus 12 Lut 2017 12:59 669 12
  • #1 12 Lut 2017 12:59
    skaktus
    Poziom 37  

Witajcie.

Posiadam GP z roku 2006. W aucie jest zamontowane fabryczne radio. Dziś chcę wyjąć akumulator i wymienić go na taki zalecany przez producenta (poprzedni właściciel do 1,3 diesel wrzucił akumulator 45Ah). Pytanie podstawowe - czy obecnie puki radio działa, można z niego odczytać kod, tak aby go wprowadzić w przyszłości ?

Czy radio po odłączeniu akumulatora będzie potrzebowało w ogóle kodu do ponownego uruchomienia ?

• #2 12 Lut 2017 13:08
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie wiem jak jest w tym modelu ale nie odczytasz kodu z radia.
    Trzeba zgrać pamięć programatorem i wtedy wyliczyć kod.
    Jeżeli nie masz kodu a radio może go wołać po odłączeniu zasilania to weź kogoś do pomocy i wymień akumulator mając podłączony prostownik pod klemy czy alternator lub podłącz kable rozruchowe do drugiego auta.
    Uważaj żebyś nie zwarł klemy plusowej do masy lub klemy minusowej.

• #3 12 Lut 2017 13:15
    olekt2002
    Poziom 28  

W instrukcji obsługi auta powinien znajdować się kod.

• #4 12 Lut 2017 13:20
    skaktus
    Poziom 37  

Papiery do auta dostałem, ale kodu niestety brak. Będę zatem próbował z prostownikiem, choć to i tak półśrodek. Dzięki za pomoc.

• #5 12 Lut 2017 14:14
    jerry1960
    Poziom 33  

Z tego co wiem to fabryczne radio w Grande Punto nie ma kodu.

• #7 13 Lut 2017 11:50
    Stermotorzysta
    Poziom 12  

Mam GP z 2006 z fabrycznym radiem, ze sterowaniem na kierownicy itp i kodu na pewno nie ma. Radio po odłączeniu akumulatora nie blokuje się.

• #8 13 Lut 2017 15:14
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Stermotorzysta napisał:
    Mam GP z 2006 z fabrycznym radiem, ze sterowaniem na kierownicy itp i kodu na pewno nie ma. Radio po odłączeniu akumulatora nie blokuje się.

W GP jesli radio idzie do swojego auta to nie żąda kodu ( komunikacja po can ).

Chyba ,ze radio dokładka ze zdjętym cancheckiem.

Kod zażąda po włożeniu do innego auta.

• #9 13 Lut 2017 20:06
    skaktus
    Poziom 37  

Czyli wychodziło by na to, że kodu nie będzie :) Radio fabryczne, sterowanie z kierownicy. Zatem zaryzykuję i odłączę akumulator i sprawdzę.

Dziękuję za pomoc.

• #10 27 Mar 2017 00:59
    kkknc
    Poziom 41  

W Punto 2 nie było kodu. W GP jak najbardziej jest.
    Wypięcie na chwilę akumulatora nie powoduje konieczności wbicia kodu. Jak mnie pamięć nie myli.

• #11 27 Mar 2017 08:34
    jerry1960
    Poziom 33  

Wg mnie w Grande Punto nie ma żadnego kodu przy fabrycznym radiu sterowanym z kierownicy.

• #12 27 Mar 2017 09:08
    kkknc
    Poziom 41  

jerry1960 napisał:
    Wg mnie w Grande Punto nie ma żadnego kodu przy fabrycznym radiu sterowanym z kierownicy.

A czemu tego nie sprawdzisz? jak kupowałem nowe z salonu to wiem.
    Kupowałem w 2009r i karta kodowa do radia była. Skorzystałem juz po tygodni jak mi dodatkowy kluczyk z pilotem kodowali w ASO. Po tym radio wołało o kod. Więc jest i bez tego kodowani pewnie bym o tym nie widział. Poprzednio było Punto 2 i myślałem, że tu będzie tak samo. A przynajmniej była. Nie wiem jak w nowych rocznikach. Ale nie sądzę by zmieniali.

• #13 16 Kwi 2017 17:01
    skaktus
    Poziom 37  

Wracam z informacjami. Wymieniałem akumulator oraz kombinowałem z skrzynką bezpiecznikową. Radio jak narazie nie prosiło o kod.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson