Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Re: Ładowarka Dewalt dcb105 nie ładuje drugiego aku

diegoz696 17 Mar 2017 12:01 5343 8
 • #1
  diegoz696
  Level 2  
  Witam mam ładowarkę dewalt dcb105 i dwa akumulatory 18v dcb181 1.5ah i dcb185 1.3ah Jeden z nich ładuje się do 20.5v a drugi do 18v i ładowarka wskazuje pełne naładowane . Sprawdzilem ladowarka modelarska i naładowane do 21v bez problemu. Tylko dlaczego ori nie chce naładować ? Sprawdzałem wszystkie styki i wydaje się być ok. Są tam styki B+ B- c1 c2 c3 c4 id i th. Ładowarka rozkręcana i w środku nic spalonego nie widać.
 • #2
  barteksmrek
  Level 28  
  Uszkodzony akumulator. A tak w ogóle to napisz po polsku i po kolei.
 • #3
  diegoz696
  Level 2  
  Tylko ze ładowarka modelarska sprawdzałem pojemność i jest 1.1ah z 1.5ah nie ma dużych różnic między ogniwami. Dodatkowo oryginalna ladowarka nie wskazuje błędu tylko pełne naladowanie.
 • #5
  diegoz696
  Level 2  
  Przepraszam nie napisałem w bateriach jest 5 ogniw 18650 li-pol
 • #6
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Temat jeszcze ważny?
  Bateria w zasadzie nie posiada zabezpieczeń - na zaciski B+ i B- wyprowadzone są końce pakietu.
  Zaciski C1 ... C4 to połączenia poszczególnych celi do ładowarki. Zacisk C3 jest używany przez wkrętarkę, bez niego i zacisku TH wkrętarka nie startuje. U mnie na padzie zacisku C3 było jakieś pęknięcie lub uszkodzenie ścieżki przez co rezystancja wynosiła ok. 2kΩ (wszystkie zaciski C muszą mieć rezystancję 0Ω do swoich punktów na pakiecie ogniw - uwaga na niebezpieczeństwo zwarcia przy mierzeniu omomierzem). Po zmostkowaniu przewodem wkrętarka i ładowarka odżyła.
  Poza tym bateria ma elektronikę dla zacisku ID (nie zagłębiałem się do jakich celów).
 • #7
  mad666
  Level 12  
  Co do zabespieczen to rosprolem plytke baterii i okazuje sie ze oprucz termistora jest tam tranzystor smd 12w oraz kosc 8 nozek schowane w niewidocznej czesci oraz opory na kazdym c1,c2,c3,c4 miezone miedzy stykiem bateri a blachami ogniw powinny wynosic prawidlowo 11ohm na kazdym z 4 c rezystory sa zabespieczeniem ogniw na wypadek zwarcia bo jak sie upalaja to przezyja ogniwa przy zwarciu ,wiadome jak ktos zewrze styk + ze stykiem - to i tak je uwalii ale jest zawsze trudniej w makicie boschu metabo hitaczi tez mozna zewrzec i wykonczyc pakiet ogniw jak ktos ma taki kaprys dodajmy drogi kaprys i to nie zebym byl ekspertem tyle ile interesuje sie rozwiazaniami w profesionalnym sprzecie to moj "konik" i to nie ten na biegunach pozdrawiam serdecznie wszystkich!!!!!z wyprzedzeniem przepraszam za bledy w pisowni jestem dyslektykiem i mam na to dokument!!!!!!
  Dodano po 42 [minuty]:
  Ta kosc z 8 nozkami to v6810a z tego co podejzalem te (wielkie) litery!!!!
 • #8
  398216 Usunięty
  Level 43  
  mad666 wrote:
  zabespieczen....rosprulem.... oprucz....
  W pierwszym tylko zdaniu trzy rażące błędy ortograficzne. Ja rozumiem, że nie jest to forum polonistyczne, ale jakieś normy chyba obowiązują?
 • #9
  mad666
  Level 12  
  A jeszcze sa na tej plytce baterii de walt dwie diody z tej strony plytki wemnetrznej i jedna dioda od strony zewnetrznej plytki oprocz tego kilka rezystorow roznych smd i kondensatorow smd przepraszam faktycznie moglem wszystko fajnie opisac krok po kroku "pro publico bonno" postaram sie przy kolejnej okazji!!!!!przepraszam za ewentualna ortografie "szanowne grono" ,pozdrawiam!!!!!!