Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Re: Ładowarka Dewalt dcb105 nie ładuje drugiego aku

17 Mar 2017 12:01 3303 8
  • Poziom 2  
    Witam mam ładowarkę dewalt dcb105 i dwa akumulatory 18v dcb181 1.5ah i dcb185 1.3ah Jeden z nich ładuje się do 20.5v a drugi do 18v i ładowarka wskazuje pełne naładowane . Sprawdzilem ladowarka modelarska i naładowane do 21v bez problemu. Tylko dlaczego ori nie chce naładować ? Sprawdzałem wszystkie styki i wydaje się być ok. Są tam styki B+ B- c1 c2 c3 c4 id i th. Ładowarka rozkręcana i w środku nic spalonego nie widać.
  • Poziom 28  
    Uszkodzony akumulator. A tak w ogóle to napisz po polsku i po kolei.
  • Poziom 2  
    Tylko ze ładowarka modelarska sprawdzałem pojemność i jest 1.1ah z 1.5ah nie ma dużych różnic między ogniwami. Dodatkowo oryginalna ladowarka nie wskazuje błędu tylko pełne naladowanie.
  • Poziom 43  
    Ogniwa jakie? NiCd?
  • Poziom 2  
    Przepraszam nie napisałem w bateriach jest 5 ogniw 18650 li-pol
  • Poziom 39  
    Temat jeszcze ważny?
    Bateria w zasadzie nie posiada zabezpieczeń - na zaciski B+ i B- wyprowadzone są końce pakietu.
    Zaciski C1 ... C4 to połączenia poszczególnych celi do ładowarki. Zacisk C3 jest używany przez wkrętarkę, bez niego i zacisku TH wkrętarka nie startuje. U mnie na padzie zacisku C3 było jakieś pęknięcie lub uszkodzenie ścieżki przez co rezystancja wynosiła ok. 2kΩ (wszystkie zaciski C muszą mieć rezystancję 0Ω do swoich punktów na pakiecie ogniw - uwaga na niebezpieczeństwo zwarcia przy mierzeniu omomierzem). Po zmostkowaniu przewodem wkrętarka i ładowarka odżyła.
    Poza tym bateria ma elektronikę dla zacisku ID (nie zagłębiałem się do jakich celów).
  • Poziom 11  
    Co do zabespieczen to rosprolem plytke baterii i okazuje sie ze oprucz termistora jest tam tranzystor smd 12w oraz kosc 8 nozek schowane w niewidocznej czesci oraz opory na kazdym c1,c2,c3,c4 miezone miedzy stykiem bateri a blachami ogniw powinny wynosic prawidlowo 11ohm na kazdym z 4 c rezystory sa zabespieczeniem ogniw na wypadek zwarcia bo jak sie upalaja to przezyja ogniwa przy zwarciu ,wiadome jak ktos zewrze styk + ze stykiem - to i tak je uwalii ale jest zawsze trudniej w makicie boschu metabo hitaczi tez mozna zewrzec i wykonczyc pakiet ogniw jak ktos ma taki kaprys dodajmy drogi kaprys i to nie zebym byl ekspertem tyle ile interesuje sie rozwiazaniami w profesionalnym sprzecie to moj "konik" i to nie ten na biegunach pozdrawiam serdecznie wszystkich!!!!!z wyprzedzeniem przepraszam za bledy w pisowni jestem dyslektykiem i mam na to dokument!!!!!!
    Dodano po 42 [minuty]:
    Ta kosc z 8 nozkami to v6810a z tego co podejzalem te (wielkie) litery!!!!
  • Poziom 43  
    mad666 napisał:
    zabespieczen....rosprulem.... oprucz....
    W pierwszym tylko zdaniu trzy rażące błędy ortograficzne. Ja rozumiem, że nie jest to forum polonistyczne, ale jakieś normy chyba obowiązują?
  • Poziom 11  
    A jeszcze sa na tej plytce baterii de walt dwie diody z tej strony plytki wemnetrznej i jedna dioda od strony zewnetrznej plytki oprocz tego kilka rezystorow roznych smd i kondensatorow smd przepraszam faktycznie moglem wszystko fajnie opisac krok po kroku "pro publico bonno" postaram sie przy kolejnej okazji!!!!!przepraszam za ewentualna ortografie "szanowne grono" ,pozdrawiam!!!!!!