logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ford/mondeo/mk3 - szarpie na gazie - na wolnych wręcz gaśnie

leeyo 24 Maj 2017 23:26 5547 3
REKLAMA
  • #1 16494311
    leeyo
    Poziom 20  
    Posty: 573
    Ocena: 32
    Witam,
    Mondeo mk3 2.0 - gaz od 150kkm. W miedzyczasie dwie regulacje zaworów oraz jeden raz (około 15kkm temu) zdjęta głowica i regulacja/renowacja gniazd zaworów w profesjonalnym zakładzie.

    Od powiedzmy 3-4 tyg. pojawił się problem z gazem. Silnik zaczął nierówno pracować na LPG, tak jakby to była sprawka zaworów. Jednak na benzynie pracuje idealnie - a ponieważ mam doświadczenie jak pracuje silnik z niedomykającymi się zaworami więc praktycznie wykluczam, że to ich wina.

    Ostatnio miałem 2 wyjazdy na dłuższej tracje (około 500km jedna trasa) i na lpg nie da się praktycznie jeździć. Objawy są na dzień dzisiejszy takie: silnik przy pracy na benzynie działa bardzo dobrze - czy to zimny czy gorący. Po przełączeniu na LPG wolne obroty szarpią -często jak się doda szybko gazu na moment to silnik przy powrocie na wolne obr. potrafi zgasnąć. Przy próbie powrotu z LPG na PB silnik pracuje jeszcze do 10sekund nierówno i dopiero po tym czasie zaczyna działać OK. Gdy wyłączę silnik na LPG i próbuję go za chwilę uruchomić - potrafi krecić kilka dobrych sekund, żeby wystartować. Drogą testów, dedukcji i konsultacji padło, że to parownik. Kupiłem zestaw regeneracyjny. Wymieniłem membrany, oringi itd. cały parownik porządnie umyłem benzyną...

    Objawy bez zmian.

    I teraz po namyśle przychodzi mi jeszcze jedna teoria - uszkodzony(e) wtryski LPG. Któryś np. leje. Przeciwko tej teorii jednak mam to, że wtryski były niecały rok temu wymieniane. Nie robiłem żadnych testów pod kątem uszkodzonych (w tym przypadku zakładam "lejących" wtrysków)...

    bardzo proszę o porady i ew. wskazówki co byście obstawiali.

    Pozdrawiam
    LEEYO
  • REKLAMA
  • #2 16495880
    Ramires03
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Czytając objawy, jedynie wtryski lub ich regulacja elektryczna. Przed parownikiem stawiał bym na to, silnik wtedy bardzo nierówno pracuje gaśnie lub nie chce się odpalić, wskazywać może na to czas przejściowy nierównej pracy po powrocie na PB.
  • REKLAMA
  • #3 16496569
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 9815
    Pomógł: 1495
    Ocena: 5049
    Trzeba podpiąć sterownik gazu i zobaczyć jak tam zachowuje sie ciśnienie LPG.
    To że reduktor jest po regeneracji nic nie oznacza, nie jeden widziałem co chodził tak samo jak przed. O ustawieniu ciśnienia LPG po regeneracji jak i mapy nic nie wspomniałeś.
    Jakie masz wtryskiwacze?
  • #4 16499148
    leeyo
    Poziom 20  
    Posty: 573
    Ocena: 32
    Napisałem post że dwa dni temu, ale widzę, że coś go nie widać. Może nie kliknąłem wyślij.
    Objawy po zastanowieniu ewidentnie wskazywały na wtryski. Zwiodło mnie jednak to, że około 2 lata temu wymieniłem całą listwę na nową. Wcześniejsza jeździła około 6 lat i zrobiła 115kkm. Wtryski to magic jet. Jestem już po regeneracji - we wszystkich wymieniłem sprężynki i tłoczki. W jednym przypadku sprężyna była pęknięta. Auto wróciło do normalnej pracy.
    Pozdrawiam
REKLAMA