Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monter instalacji fotowoltaicznej- opinie o pracy

10 Sie 2017 15:36 3999 8
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 32  
    Jak nie masz lęku wysokości to czemu nie?
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Oczywiście że tak, osobiście nie pracuję przy panelach ale myślę że nie wiele to różni się od pracy elektromontera przy układaniu instalacji odgromowej czy montażu anten. Zdobyte doświadczenie na pewno kiedyś zaprocentuje.
  • Poziom 19  
    Po montażu swojej instalacji stwierdzam, że to ciężka robota. I sprzęt wspinaczkowy jest niezbędny :>
  • Poziom 32  
    Za 500 zł od kW bym tego nie robił. Chyba że jakaś większa instalacja z wygodnym dostępem i panelami 250W/szt.
  • Poziom 9  
    Podbijam temat bo dostałem ofertę pracy przy montażu a nigdy nie robiłem nic na wysokościach i nie wiem czy brać się za to czy szukać innej bardziej przyziemnej, lęku wysokości nie mam ale na dachu nigdy nie chodziłem.
  • Poziom 26  
    Pracowałem tylko miesiąc w branży w firmie z Tarnowa. Nie odpowiadał mi szef mający chyba jakąś manię prześladowczą - każdy chłopak chciał go okraść albo szpiegować do konkurencji i przymus lojalki na 3 lata po jakimkolwiek szkoleniu, koleś miał sporą rotację pracowników - przeszedłem z pV na instalacje elektryczne czego nie żałuję.
    Wracając do pytania - Instalator PV - praca głównie w delegacji, przeważnie fizyczna na dachach - stosunkowo rzadko montuje się u prywatnych inwestorów konstrukcje naziemne - montowałem jedną taką na Mazurach, pozostałe dachowe. Instalację składa się jak klocki Lego, jedynie kabel zasilający wiąże się z kuciem/ wierceniem/ kopaniem. Wnoszenie paneli na dachy jest najnudniejsze i najbardziej uporczywe - trzeba się ochodzić po schodach/ rusztowaniu. Zajmowałem się też programowaniem inverterów i aktualizowaniem softów - ta część jest najprzyjemniejsza. Stawka u byłego pracodawcy ( 2015 rok) wynosiła od 1300zł w górę na rękę.

PS. Jak pracodawca nie zapewni lin i zabezpieczeń to odmawia się pracy - masz mieć zapewniony sprzęt i kropka.