Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda/felicja/1.3MPI - Przepala bezpiecznik 4 od lewej po przekreceniu stacyjki

14 Wrz 2017 08:14 1125 4
  • Poziom 9  
    Przepala bezpiecznik 4 od lewej po przekręceniu stacyjki. Bywało tak że wcale nie odpalał(natychmiast przepaliło bezpiecznik) bywało tak że odpalał i po 4 sek gasł(bo przepaliło bezpiecznik). Bywało tak, że 30 A bezpiecznik przepalił za 1 razem a za 2 razem 5A bezpiecznik się nie przepalał.

Dziś nastąpiła kulminacja i przepala każdy bezpiecznik jak leci. Na sztywno zadrutowałem, auto odpaliło, ale oczywiście nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę... Znalazłem w necie, że bezpiecznik odpowiada za Zespół sterowania, silnika, Pompa paliwa, Czujnik tlenu, Wtryskiwacz czyli dużo...

Czy ww. objawy podpowiadają komuś co to może być konkretnie?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Amperomierz w rękę i sprawdzasz gdzie jest za duży pobór prądu.

Dodano po 4 [minuty]:

Odepnij wszystkie urządzenia na tym bezpieczniku a potem sprawdzaj ewentualnie który robi zwarcie tylko nie zakładaj druta a to co powinno być.
  • Poziom 9  
    W ww. temacie za radą kolegi zdejmowałem kostki, myślałem że od pompy paliwa ale raczej nie, po zdjęciu kostki (obrazek) autko zaczeło odpalać normalnie i nie pali bezpieczników...

Pytanie co to jest skoro to nie pompa paliwa...

skoda/felicja/1.3MPI - Przepala bezpiecznik 4 od lewej po przekreceniu stacyjki
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Czujnik temperatury płynu chłodniczego
  • Poziom 9  
    Mądra elektroda przypomniała mi żeby podać rozwiązanie....

W wymienionym przypadku rozwiązaniem okazało się przeczyszczenie styków na pompie paliwa. Pompa dostępna jest pod siedzeniem tylnym auta.

Pozdrawiam