Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy router T mobile B529

09 Paź 2017 22:14 13578 55
  • Poziom 5  
    Witam, potrzebuje fachowej pomocy:
    Podpisałem umowę w T mobile na 60 Mb/s nieograniczonego netu. Najbliższa antena z BTSearch od mojego domu to 330 metrów link do anteny:
    http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...ds=2600¢er=51.256038%2C22.540483&zoom=14
    obecne wyniki:
    RSRQ: -10dB
    RSRP: -89dBm
    SINR: 13dB
    Router ustawiony na dwa pasma WiFi 2,4 Ghz kanał 1 /40 Mhz wszystkie urządzenia, na 5Ghz kanał 104 /80 Mhz tylko TV w salonie przez ścianę, a na Lan komputer stacjonarny. Dom 3 piętrowy Router na 3 pietrze wysoko, z dala od kuchenki mikrofali. W salonie tylko Bluetooth głośniki od TV. Wifi Analyzer łapie obce Sieci WiFi tylko czasem, 2 lub 3 sieci ale są na zupełnie innych kanałach niż moje 2,4 i 5 Ghz. Poniżej mój speedtest:
    Problemy:
    Podczas oglądania filmów w jakości 1080 na TV na WiFi przycina się i to często. Drugi problem to WIFI ten router ma wbudowana antenę wifi i zasięg nie schodzi na 2 niższe pietra budynku mieszkalnego a kiedyś na starym Tp Linku miałem wifi w całym domu i nawet na działce przed domem.
    A teraz pytania:
    1. czy mogę uzyskać lepszy wynik płacę w sumie za 60mb/s, jeśli tak to proszę konkretne wskazówki, jakie anteny dobrać itp?
    2. czy ten router który posiada 2 wejścia na anteny zewnętrzne można wykorzystać w jakiś sposób do wzmocnienia sygnału WIFI w domu?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 5  
    Dodaje umiejscowienie i rodzaj bliskiej anteny

Dodano po 2 [minuty]:

jak działa to PLC chciałbym mieć WIFi na parterze i 1 pietrze jaki to koszt?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź czy B529 działa z http://www.mediafire.com/file/6164xqf8az6ju81/Huawei_Manager_PL.apk w t-Mobile korzystasz z LTE2600 z tego BTS-a czy z LTE1800netWorks? Jeśli APK na Android działa z B529 to wymuś po kolei LTE2600 i LTE1800 a potem LTE2600+1800. Pokaż screeny z APKi i speedtesty dla kazdego z pasm. Sprawdź też czy działa z nim https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0
  • Poziom 5  
    Rozumiem mam jeszcze pytanie, dokopując antenę zewnętrzną która poprawi jakość odbierania sygnału LTE zmniejszy dbi np. o 30 % to, czy wpłynie to na zwiększenie siły bądź jakości sygnału wifi z mojego routera do Tv, tak aby filmy 1080 nie zacinały się?

Dodano po 5 [minuty]:

jak to sprawdzić, sory nie jestem aż takim asem w tych sprawach:
    w t-Mobile korzystasz z LTE2600 z tego BTS-a czy z LTE1800netWorks?
    gdzie to sprawdzić ?
    Skorzystać z podanej APK na telefon z android. Uruchamiasz ją, telefon łaczysz po WiFi z B529 i masz do dyspozycji wymuszenie LTE1800 lub LTE2600 oraz LTE2600+1800 na B529. wymuszasz po kolei, pokazujesz screeny i speedtesty. Tak samo z Toolboxem , tylko ten na Windows. Logujesz sie na komputerze w tym programie na B529 a potem tak samo. a co do wifi to nie ma żadnego routera, który pokryje zasięgiem 3 piętra dużego domu. Na każdym z 2 pozostałych pieter stawiasz dodatkowy AP podpięty po LAN do B529. Kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej.
  • Poziom 5  
    matek451 napisał:
    Skorzystać z podanej APK na telefon z android. Uruchamiasz ją, telefon łaczysz po WiFi z B529 i masz do dyspozycji wymuszenie LTE1800 lub LTE2600 oraz LTE2600+1800 na B529. wymuszasz po kolei, pokazujesz screeny i speedtesty. Tak samo z Toolboxem , tylko ten na Windows. Logujesz sie na komputerze w tym programie na B529 a potem tak samo. a co do wifi to nie ma żadnego routera, który pokryje zasięgiem 3 piętra dużego domu. Na każdym z 2 pozostałych pieter stawiasz dodatkowy AP podpięty po LAN do B529. Kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej.

ok ale daj namiar na apki z google play bo te mi nie dzialaja tel blokuje
    Musisz w ustawieniach zabezpieczeń włączyć instalację z nieznanych źródeł.
  • Poziom 5  
    czy to w tej opcji mam wybraćNowy router T mobile B529 bo nie ma tu wyboru 1800 2600?

Dodano po 10 [minuty]:

nic nie zrobiłem a efekt sam w nocy się poprawia... internet

Dodano po 1 [minuty]:

Davo1300 napisał:
    czy to w tej opcji mam wybraćNowy router T mobile B529 bo nie ma tu wyboru 1800 2600?
    Dodano po 10 [minuty]:

czemu są takie różnice w speed tescie?

Dodano po 5 [minuty]:

Davo1300 napisał:
    Dodano po 10 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:
    Davo1300 napisał:
    Dodano po 10 [minuty]:

czemu są takie różnice w speed tescie?

przy takim wyniku zwiesza się film nawet na komputerze podpiętym lan na tej stronie o co kaman ? dopiero po jakiejś minucie zaczyna chodzić serial płynnie

Dodano po 21 [minuty]:

• Poziom 4  
    Tak jak wcześniej było pisane - internet DO 60. Czyli 60 jest maksem (choć czasem jest trochę więcej). Mam ten sam internet z tym routerem - zauważ że prędkości spadają kiedy są godziny szczytu. U mnie np w godzinach 15-22 internet wyciąga max 5-10 Mbps, natomiast wczesnym rankiem koło 6-7 i od 23 potrafię wyłapać wyższe prędkości. Poza tym speedtest nie zawsze jest wyznacznikiem - czasem wyższe wyniki uzyskuję podczas 'testowego' pobierania na Steam.
    Pasma LTE masz wybrać z aplikacji którą podesłał @matek451 a jak nie umiesz zainstalować to spójrz na mój post. Zresztą przy instalacj masz co i jak.
  • Poziom 5  
    matek451 napisał:
    Sprawdź czy B529 działa z http://www.mediafire.com/file/6164xqf8az6ju81/Huawei_Manager_PL.apk w t-Mobile korzystasz z LTE2600 z tego BTS-a czy z LTE1800netWorks? Jeśli APK na Android działa z B529 to wymuś po kolei LTE2600 i LTE1800 a potem LTE2600+1800. Pokaż screeny z APKi i speedtesty dla kazdego z pasm. Sprawdź też czy działa z nim https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0

Miało działać i nie działa co 2 minuty spróbuj ponownie i nie działa:

Dodano po 52 [minuty]:

Witam, taki mam komentarz z APKI Huawei Manager: osiągnięto max. ilość połączeń poczekaj 2 minuty i spróbuj ponownie. próbuje i nic?

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

matek451 napisał:

UDAŁO SIĘ ZROBIĆ TESTY PONIŻEJ JE ZAŁĄCZAM:

Dodano po 1 [minuty]:

OTO TESTY :Nowy router T mobile B529
    Mimo dobrego sygnału na LTE1800NetWorks połączenie z BTS-em przy Warszawskiej 31 pokazuje przeciążenie BTS-a, prędkości są słabe. Dużo lepiej przy połączeniu z nim na LTE2600 T-Mobile. Także w LTE2600+1800 ale i tu głownie DL pochodzi z pasma LTE2600. Wystaw router za okno i zobacz jak działa na LTE2600 i LTE2600+1800. Parametry sygnału będą lepsze i trzeba sprawdzić czy przełoży się to na lepszy DL. To zadecyduje czy warto kupować antenę.
  • Poziom 5  
    Dzięki za pomoc mam kolejne testy, proszę sprawdzić z niecierpliwością czekam na fachową ekspertyzę. Router wylądował za oknem.

Dodano po 17 [minuty]:

matek451 napisał:
    Mimo dobrego sygnału na LTE1800NetWorks połączenie z BTS-em przy Warszawskiej 31 pokazuje przeciążenie BTS-a, prędkości są słabe. Dużo lepiej przy połączeniu z nim na LTE2600 T-Mobile. Także w LTE2600+1800 ale i tu głownie DL pochodzi z pasma LTE2600. Wystaw router za okno i zobacz jak działa na LTE2600 i LTE2600+1800. Parametry sygnału będą lepsze i trzeba sprawdzić czy przełoży się to na lepszy DL. To zadecyduje czy warto kupować antenę.

Dodam jeszcze tabelkę z Mobile Broadband T mobile jak się wahają w jakich granicach przy odświeżaniu:

Ten zmieniający się SINR świadczy o zmiennej ilości użytkowników na BTS-ie. Im więcej tym niższy oraz wtedy gorszy DL. Za oknem masz idealne parametry sygnału LTE2600 i LTE1800+2600 ale nie przekłada się to na prędkości. Na dodatek wyższy UL od DL świadczy o przeciążeniu BTS-a, cóż liczba użytkowników rośnie. Także tej oferty no limit więc prędkości spadają i nie zapowiada się na lepsze. W nocy jest lepiej bo mniej uzytkowników. Ogólnie decyzja trudna. Antena to koszt około 200 zł i trzeba się poważnie zastanowić czy naprawdę warto. Sam mam 500m do BTS-a Play i korzystam z LTe2600+1800 bez anteny. Teraz mam http://www.speedtest.net/my-result/6695937088 w nocy DL do 180Mb/s. A wszystko na karcie RBM na Kartę 5 z RWK i usługa Darmowy Internet LTE bez limitu, koszt 5 zł/m-c
    Nie warto kupować anteny, postaw router przy oknie najlepiej i będzie świetnie. Obciążenia BTS antena nie zmniejszy a zasięg bez anteny i tak jest idealny. Router możesz zostawić w trybie auto sam złapie LTE-A 2600+1800.
  • Poziom 5  
    Czyli z tego routera nic już nie wycisnę, za oknem go nie mogę trzymać bo zmoknie, :) Z kolei na parapecie przy oknie tez słabo, bo jest to okno najdalej wysunięte od mieszkania i stawiając tam router osłabiam już słabe WIFI na mieszkaniu. Co robić może zmienić sieć na Tym Bliskim Bts mam jeszcze Orange i Playa ale nie wiem czy to lepsze opcje? No i internet limitowany więc nie wiem co robić. O kablu nie mam mowy żadna firma nie chce podpisać umowy daleko mają skrzynki. Proszę o pomoc czy może warto zmienić na inna sieć czy zostać przy tej dokupić antenę i jakiś zrobić pls na mieszkanie i wymienić router na B525s ten ma chociaż możliwości lan do Tv i PLc. Co robić???
    @matek451 opisywał tutaj nawet RBM (Play) czyli nielimitowane LTE za 5 PLN miesięcznie (po 100 GB możesz ale raczej nie dostaniesz lejek 2Mbps, dopiero po 200 GB raczej), sprzęt wtedy sam kupujesz lub np. trymasz ten z umowy z Tmobile ale używasz RBM na nim (nie ma simlocka raczej). Ale zanim coś robimy to należy zrobić testy sieci i pomyśleć czy ci to potrzebne? W czym masz problem?
    Na t-mobile i tak nie osiagniesz więcej niż 60Mb/s. Ta oferta tak ma. B525 taki jak B529 ale przynajmniej 4xLAN. W Orange drogo i podobne prędkości jak w T-Mobile . W Play minimum 100GB na maksa za 5 zł/m-c i bez umowy. Potem 2Mb/s. Jak za mało to kilka kart. BTS na Warszawskiej ma wszystkie pama LTe czyli LTE 2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800. Kup kartę orange free za 5 zł w ruchu, zarejestruj . Dostaniesz bonus 50GB http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualiza...up-karty-orange-w-kiosku-ruchu,2,3,40121.html do tego 28GB za awans Polski do MŚ http://www.telepolis.pl/wiadomosci/28gb-do-odebrania-z-pakietu-kibica-w-orange,2,3,40197.html będziesz miał na testy . Jak wykorzystasz przenieś numer do Play i odbierz 50GB na testy. Przetestuj te sieci na B529.
  • Poziom 5  
    makosuu napisał:
    @matek451 opisywał tutaj nawet RBM (Play) czyli nielimitowane LTE za 5 PLN miesięcznie (po 100 GB możesz ale raczej nie dostaniesz lejek 2Mbps, dopiero po 200 GB raczej), sprzęt wtedy sam kupujesz lub np. trymasz ten z umowy z Tmobile ale używasz RBM na nim (nie ma simlocka raczej). Ale zanim coś robimy to należy zrobić testy sieci i pomyśleć czy ci to potrzebne? W czym masz problem?

Głównie długo myśli przy wczytywaniu stron np. wpisujesz cokolwiek Allegro po kliknięciu linka myśli kilka sekund nawet 10 s potem ładuje.... to myślenie jak za Króla Świeczka. Największy problem to filmy on line 1080 full hd te się tną za dnia nie ma oglądania znosi tylko hd ready takie strony jak serjalosy, cda, filmweb, na rozdzielczości full hd tnie się co jakiś czas film, to mnie irytuje. Spodziewałem się lepszych wyników.
  • Poziom 21  
    Davo1300 napisał:
    Czyli z tego routera nic już nie wycisnę, za oknem go nie mogę trzymać bo zmoknie, :)
    Ale możesz go lepiej ustawić, zmiana RSRP o 24-25 dBm jest drastyczna! Takie coś udało mi się dla jaj osiągnąć stawiając router pod stołem, blokowany przez grubą ścianę, stół i szafę. U mnie różnica między parapetem a za oknem to ok. 1 dBm.

Davo1300 napisał:
    Głównie długo myśli przy wczytywaniu stron np. wpisujesz cokolwiek Allegro po kliknięciu linka myśli kilka sekund nawet 10 s potem ładuje
    Sprawdzałeś za oknem? Bo nic więcej nie wyciągniesz, a test down 13.09 / up 25.56 Mb/s pokazuje małe przeciążenie, nie ma żaby, do grudnia będzie duże.

To wczytywanie nie jest normalne, nawet na średnim LTE 1-2 Mb/s chodzi dużo lepiej. Sprawdź może DNS-y (ustaw ręcznie na komputerze). Jedynie w Play miałem takie kłopoty, że bardzo szybko (nawet poniżej minuty) następowało rozłączenie z nadajnikiem i kolejne "connection on demand".

Gratis masz 30 dni na próbę w tej ofercie więc możesz zrezygnować bez konsekwencji.
  • Poziom 5  
    Rognor napisał:
    Davo1300 napisał:
    Czyli z tego routera nic już nie wycisnę, za oknem go nie mogę trzymać bo zmoknie, :)
    Ale możesz go lepiej ustawić, zmiana RSRP o 24-25 dBm jest drastyczna! Takie coś udało mi się dla jaj osiągnąć stawiając router pod stołem, blokowany przez grubą ścianę, stół i szafę. U mnie różnica między parapetem a za oknem to ok. 1 dBm.

Davo1300 napisał:
    Głównie długo myśli przy wczytywaniu stron np. wpisujesz cokolwiek Allegro po kliknięciu linka myśli kilka sekund nawet 10 s potem ładuje
    Sprawdzałeś za oknem? Bo nic więcej nie wyciągniesz, a test down 13.09 / up 25.56 Mb/s pokazuje małe przeciążenie, nie ma żaby, do grudnia będzie duże.

To wczytywanie nie jest normalne, nawet na średnim LTE 1-2 Mb/s chodzi dużo lepiej. Sprawdź może DNS-y (ustaw ręcznie na komputerze). Jedynie w Play miałem takie kłopoty, że bardzo szybko (nawet poniżej minuty) następowało rozłączenie z nadajnikiem i kolejne "connection on demand".

Gratis masz 30 dni na próbę w tej ofercie więc możesz zrezygnować bez konsekwencji.

Dlaczego do grudnia BEDZIE ŹLE CO POTEM NOWE ANTENY WSTAWIA?
  • Poziom 41  
    Co do grudnia będzie źle? Nie czytasz ze zrozumieniem.
  • Poziom 5  
    sebap napisał:
    Co do grudnia będzie źle? Nie czytasz ze zrozumieniem.

dlaczego do Grudnia?
  • Poziom 41  
    Przecież Ty tak napisałeś.
    Davo1300 napisał:
    Dlaczego do grudnia BEDZIE ŹLE CO POTEM NOWE ANTENY WSTAWIA?
  • Poziom 38  
    Davo1300 napisał:
    ...
    Głównie długo myśli przy wczytywaniu stron np. wpisujesz cokolwiek Allegro po kliknięciu linka myśli kilka sekund nawet 10 s potem ładuje.... to myślenie jak za Króla Świeczka....

To "myślenie" jak nazwałeś związane jest bezpośrednio z wartością PING widoczną w speed test. Ja mam ping 5-6ms (internet "po kablu"). Niestety na "radiówce" ping zazwyczaj jest długi i w tej materii nie masz co oczekiwać znaczącej poprawy.
  • Poziom 5  
    Erbit napisał:
    Davo1300 napisał:
    ...
    Głównie długo myśli przy wczytywaniu stron np. wpisujesz cokolwiek Allegro po kliknięciu linka myśli kilka sekund nawet 10 s potem ładuje.... to myślenie jak za Króla Świeczka....

To "myślenie" jak nazwałeś związane jest bezpośrednio z wartością PING widoczną w speed test. Ja mam ping 5-6ms (internet "po kablu"). Niestety na "radiówce" ping zazwyczaj jest długi i w tej materii nie masz co oczekiwać znaczącej poprawy.

a co masz na kablu ze tak śmiga ping jaka siec?

dodatkowa zapytam znawców czy internet kablowy oferowany na osiedlu domków prędkości 5/2 10/5 15/5 20/10 Mb/s będą lepsze szybsze bez zaciec w porównaniu do radiowego 60Mb/s? jeśli tak to jakie wartości wybrać? UPC mnie olewa, a Orange światłowód nie chcą podpisać umowy tylko bloki podłączają na 100Mb/s.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Davo1300 napisał:
    ...a co masz na kablu ze tak śmiga ping jaka siec? ..

Lokalny dostawca Toya - są już w kilku miastach ale u Ciebie ich nie ma https://toya.net.pl/zasieg

Davo1300 napisał:
    ... czy internet kablowy oferowany na osiedlu domków prędkości 5/2 10/5 15/5 20/10 Mb/s będą lepsze szybsze bez zaciec w porównaniu do radiowego 60Mb/s? jeśli tak to jakie wartości wybrać? UPC mnie olewa, a Orange światłowód nie chcą podpisać umowy tylko bloki podłączają na 100Mb/s.

Więc tak:

Jeśli chciałbyś pobrać jeden duży plik (np. jakąś grę, film) to na pewno szybciej zrobisz to na tym co masz. Jednak strony WWW będą szybciej ładowały się "z kablówki osiedlowej" (zakładając, że ping znacznie się poprawi) gdyż strona internetowa składa się z wielu drobnych plików a każdy plik to konieczność odpytania DNS o przetłumaczenie adresu WWW na IP a następnie wywołanie tego IP w celu pobrania zawartości. Przy tych operacjach (wielu plikach) duża wartość ping (czyli długa odpowiedź serwera) będzie miała wpływ na (jak to nazwałeś) "długie myślenie".

Reasumując: według mnie ten osiedlowy będzie sprawniej pracował ale będzie wolniejszy (wolniej będą ładowały się duże pliki).

Możesz porozmawiać z sąsiadami, którzy mają tą sieć osiedlową i poprosić o sprawdzenie wartości ping. Jeśli wartość będzie poniżej 10 lub nieznacznie powyżej (np. 12) to uważam, że warto. Pamiętaj tylko by podczas sprawdzania nie byli połączeni poprzez Wi-fi bo jak mają kiepskie routery to też wydłuży im ping.

[edyta]
    Davo1300 napisał:
    ... jakie wartości wybrać? ..

To jest trudne pytanie. Nie znam Twoich potrzeb.
    W sumie masz dwa wyjścia:
    - Wziąć najsłabszy gdyż podnieść zawsze łatwiej niż obniżyć choć przyznaję, że 5/2 na dzisiejsze potrzeby to trochę mało.
    - Jeśli ceny są dla Ciebie przystępne to weź najszybszy. Większa prędkość to zazwyczaj większy komfort korzystania tym bardziej, że wspominałeś coś o filmie i full HD (o ile nie było to tylko dla testów).

Pamiętaj by najpierw sprawdzić ping u sąsiadów.
  • Poziom 5  
    JAK USTAWIĆ RĘCZNIE DNS?
    DNS-y (ustaw ręcznie na komputerze)
    jak to się robi gdzie ich szukać i na co zmienić..?