Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odu Idu 200 brak połączenia z Odu Lte

Xereah 12 Cze 2018 08:26 453 10
  • #1 12 Cze 2018 08:26
    Xereah
    Poziom 1  

Witam, jestem aktualnie posiadaczem zestawu Odu Idu 200, umowa kończy mi się w październiku. Od jakiegoś czasu mam problem z uzyskaniem połączenia, mianowicie kiedy Odu Status połączy się ( na 1800 MHz zawsze zielony kolor) Odu Lte nie uruchamia się wcale. Kontrolka nie ma żadnego koloru. Dzieje się tak szczególnie po godzinie 20:00 i rano. Internet traci połączenie na ikonce win pokazuje się żółty trójkąt, połączenie niby jest poprawne ale nie ma internetu. Po restarcie sprzętu nie można się potem połączyć z Odu Lte. Muszę wtedy zmieniać pasmo na 800 MHz ale ono ma bardzo niskie prędkości nie przekraczające 1Mb(przeciążenie Bts-u). Na ustawieniu 1800MHz też nie ma jakiś zawrotnych prędkości ale są zawsze lepsze niż na 800Mhz.

Parametry nie są chyba jakieś najgorsze. Moja lokalizacja to Wągłczew niedaleko Sieradza. Odu jest ustawione na Bts Tubądzin/Inczew.
    Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

0 10
  • #3 12 Cze 2018 16:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Tego szajsu od CP /Plusa nie idzie ustawić na konkretny BTS bo ODU ma pseudo antenki dookólne o praktycznie zerowym zysku. Pewnie łączy się z tym LTE1800Aero2 w Tubądzinie bo jest najbliżej choć to i tak z 7 km. Parametry sygnału na LTE1800 słabe a SINR kiepski . Stąd brak stabilności i kiepskie prędkości. LTE800 Sferii i tak tylko do końca roku, zastąpi je tak samo słabe LTE900 Plusa na 5MHz w MIMO2x2, pozwolenie już jest. LTE2600 Plusa, LTE1800Aero2 i LTE800 Sferii i ich agregacja w Błaszkach. Kawał drogi ale wymuś to pasmo i sprawdź. W tej lokalizacji jak już Plus to z routerem B525 i anteną zewnętrzną do niego. W tej lokalizacji sprawdziłbym T-Mobile z oferta bez limitu za 49/65 zł z B525/B529. Zasięg z BTS-a NetWorks Kobierzycko na LTE1800 i LTE800 z ich agregacja.

0
  • #5 23 Paź 2018 20:23
    matek451

Montaż takiego zestawu wymaga ingerencji w ODU, w CP jest on na użyczenie, w Plusie na raty. Najpierw trzeba sprawdzić jak działają pasma LTE Plusa u ciebie na tym cudzie techniki. Zakładka Status LTE pokazuje parametry sygnału i Band, na ODU-200 nie skorzystasz z LTE900 Plusa, działa z LTE2600, LTE1800 i LTE800. Jaka to lokalizacja, jakie problemy z Plusem?

0
  • #6 24 Paź 2018 08:39
    rycek87
    Poziom 9  

Mieszkam w miejscowości Rębielcz. Problemy mamy pewnei jak każdy ze słabą prędkością pomimo połączenia LTE, które jest łapane.
    O dziwo rano albo w nocy jest znośnie bo jest ok 15 mbit niestety w okresie podejrzewam zwiększonej aktywności użytkowników godziny 16-22 prędkość spada do ok 0,5 mbit :/

Jak wziąłem internet 5 lat temu to wszystko działało dobrze problemy mam od jakiś 1,5 roku...
    A dodam jeszcze iż mam zestwa odu idu 100

0
  • #7 24 Paź 2018 09:10
    matek451

czego spodziewasz się po Plusie po tylu latach na dodatek na czymś co było ijest technologicznym śmieciem? Nigdy nie powinieneś w takiej lokalizacji korzystać z niego, nie jest w stanie zapewnić prawidłowego sygnału, masz około 5 km do BTS-ów Plusa w Pszczółkach,Miłobądzu lub Sobowidzu. W ODU jest kiepskiej jakości antena dookólna o zerowym praktycznie zysku. Działa tylko na LTE1800Aero2 na dodatek z DL ograniczonym do 30Mb/s. Prędkości na poziomie 0,5Mb/s to idealny przykład na zapchaną sieć Plusa w tym rejonie. Plus dodał tam LTE900 ale ono nie rozwiązuje problemu, to tylko 5MHz pasma i działa wolno, ty z niego i tak nie skorzystasz. Jakiekolwiek inwestycje w IDU-ODU100 pozbawione uzasadnienia. Konieczna zmiana operatora , której powinieneś dokonać właśnie 1-1,5 roku temu. Plus to najgorszy operator mobilny w Polsce, praktycznie przez 3 lata nie modernizował sieci. Zakup dodatkowej anteny wiele nie zmieni, jedynie dzięki niej wymusisz połaczenie z najmniej obciążonym BTS-em LTE1800Aero2 o ile któryś z tych 3 taki jest. w celu sprawdzenia zrób test pod nimi, na swoim kierunku z telefonem LTE i aplikacją Network cell info, pokaze eNB,ECI BTS-a i parametry sygnału , do tego speedtesty wieczorem. Jeśli prędkości pod którymś będą OK to na niego kierujesz antenę. Pokaż screeny z NCI z tych testów. Do tego pokaż jak wyglada Status LTE na ODU.

0
  • #8 24 Paź 2018 09:20
    rycek87
    Poziom 9  

umowę mam do lutego wiec oczywiście chętnie zmienię operatora - tylko jakiego?
    moje pytanie miało raczej na celu dowiedzenie się czy ta antena z allegro pomoże coś na moje problemy czy muszę się męczyć do końca umowy.
    Po za tym no nie będę ukrywał, że za ten internet płacę 1zł więc gdyby dało się coś poprawić tak żeby nie spadała prędkość poniżej 5 mb/s to byłbym zadowolony.

0
  • #9 24 Paź 2018 09:33
    matek451

Nie warto inwestować w Plusa, korzystasz z pierwszej wersji SmartDom stąd taka cena ale takich jak ty jest w okolicy wielu. Tania oferta plus brak działań na BTS-ach i efekt jaki jest widać po prędkościach. Jest prawie za darmo tylko tragicznie. Antena z linka to elektrośmieć, podobne zestawy oferuje YAGI spod Tarnowa. Tak jak napisałem najpierw trzeba sprawdzić pod każdym z tych 3 BTS-ów Plusa jak działa ich internet wieczorem, póki co nie wiemy z którym łączy się twoje ODU. Jeśli na którymś uzyskasz satysfakcjonujące cię prędkości to zakup anteny i ustawienie na niego ma jakiś sens. Ale prędkości zależą głównie od ilości uzytkowników, rano czy w nocy na BTS-ie jest pusto i wtedy masz lepsze DL. Jesli wszystkie te BTS-y sa wieczorem zapchane to zakup anteny i tak nie pomoże. w Plusie teraz SmartDom jest na kiepskich warunkach. Zmianę operatora trzeba zawsze najpierw poprzedzić testami. Pokaż zakładkę Diagnostyka_Status LTE na IDU.

0
  • #10 24 Paź 2018 18:37
    rycek87
    Poziom 9  

speed test oraz zrzut z diagnostyki lte
    co do przestawiania tych betsow.... to nie mam pojecia jak to sie robi ;)

0
  • #11 24 Paź 2018 21:33
    matek451

Prędkości to jakieś nieporozumienie nie dostałeś czasami jakiegoś lejka w ramach FUP? Parametry sygnału na LTE1800 aero2 są prawidłowe, trudno powiedzieć z którego BTS-a Plusa ten sygnał. Pokazane PCI( informacja o lokalizacji)187 pozwoli go zidentyfikować. W tym celu należy udać się pod BTS-y w Pszczółkach, Miłobądzu i w Sobowidzu. ustawić się na kierunek Rębielcz. Do testów użyć telefonu LTE na Android z aplikacją Network cell Info Lite( ze sklepu Google) i karta Plusa w nim. Zrobić testy, pokazać spod każdego zakładkę DANE z tej apki i wyniki speedtestów DL/UL spod każdego. NCI pokaże eNB, ECI BTS-a, pasmo, parmetry sygnału oraz PCi. Po porównaniu PCI będzie wiadomo z którego korzysta ODU. Sprawdzone prędkości pozwolą sprawdzić jak działa internet LTE1800 Plusa z każdego z tych BTS-ów i który zapewni u ciebie najlepsze prędkości. Antena kierunkową na 1800MHz można wymusić połączenie z nim. Nie ma innego sposobu.

0
  Szukaj w 5mln produktów