Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki wzmacniacz zastosować do sygnału telewizji naziemnej do indywidualnego wz

15 Cze 2018 01:18 486 16
  • Poziom 9  
    Jaki wzmacniacz zastosować do instalacji antenowej pod Warszawą
    Gdy instalacja ma zdemontowany wzmacniacza AWS 141 ST programy na platformach MUX2 48, MUX3 27 MUX8 działają i maja dobra jakość, ale brak programów z MUX1 58 oraz programów HD z mulipleksu EXP. (TVN HD) 53.
    Po podłączeniu wzmacniacza AWS 141 ST przy max wzmocnieniu programy z MUX 1 są dostępne oraz z EXP. (TVN HD) ale zaczynają pokazywać ale są błędy na programach multiplexu MUX 8 obraz jest zniekształcony oraz zrywa fonie.

Czy jest na rynku dostępny wzmacniacz, którym można wzmacniacz poszczególne multipleksy indywidualnie ?

Było już dwóch "fachowców" Pierwszy posiadał urządzenie które bada tylko siłę sygnału i robił na "oko" drugi polecany przez firmę, która montowała. Ta osoba posiadała profesjonalny miernik zmierzyła parametry jakościowe sygnału - MER, BER, C/N. Również spawdzała połaczenia. Doszła do takich wniosków jakie napisałem powyżej. Konieczność indywidualnego wzmaczniania multipleksów
  • Poziom 41  
    w10033 napisał:
    Czy jest na rynku dostępny wzmacniacz, którym można wzmacniacz poszczególne multipleksy indywidualnie ?
    Raczej nie ma takiego wzmacniacza ale może taki będzie ok ? https://dvbsklep.pl/telkom-telmor-wk-410-wzmacniacz-dvb-t
  • Poziom 26  
    Kiedyś kupowałem taki wzmacniacz który miał osobną regulację wzmocnienia dla kanałów niskich i wysokich w cenie ok 20 zł może ktoś bardziej w temacie cię naprowadzi.
  • Poziom 31  
    Na rynku są dziesiątki takich wzmacniaczy. Każda poważna firma ma takie w ofercie. Np. GF 860, Revolution 6710, ONE118, FAGOR book itp.
  • Poziom 9  
    Coś w rozsądnej cenie!
    A nie układy powyżej tysiąca!!
  • Poziom 31  
    No to WK-110. ps. Nic kolega nie wspominał jaki ma budżet.;)
  • Poziom 9  
    Które multipleksy są na kanałach 21- 69?
  • Poziom 9  
    Z tego wynika zdemontowanie tego wzmacniacza AWS 141 ST ( kanały 7, 48, 27 odbierają bez wzmacniacza ) i zastosowanie wzmacniacza który wzmocni 53 i 58 kanał
  • Poziom 43  
    Wzmacniacz może przesterowywać sygnał kanałów które odbierane są prawidłowo bez wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    Ale w którym jest taka możliwość i jak to się to robi?
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Kiedyś stosowałem filtr do obniżenia poziomu zbyt silnych sygnałów.
    Kupowałem w Dipolu.
    O to był pewnie ten

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 9  
    Na dachu mam optymalnie ustawiony telewizyjny zestaw antenowy 26 - elementowy Dipol 26/6-12/21-69 Digital Kod towaru: A2610
    http://www.dipol.com.pl/telewizyjny_zestaw_an...mentowy_dipol_26-6-12-21-69_digital_A2610.htm

jak nic nie wymyśli z pomocą waszych porad to zmienię na inne antenę - anteny

Po co wzmacniacz wszystkie multipleksy jak trzeba wzmocnić dwa w tym jeden eksperymentalny HD o bardzo małej mocy , który mam działać do 10 km a moja odległość to 20 km
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Szanowny przedmówco !
    Po pierwsze nie napisałem że wykonywałam instalację .
    Po drugie było już dwóch "fachowców " a co opowiadali w szczególności ten pierwszy to pod hasłem "będzie Pan zadowolony"
    Po trzecie za takie porady dziękuję, czy " kolega" ma takie wybitne zdolności ze potrafi tylko szydzić
    Ma problem i liczyłem na merytoryczne wsparcie!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ponieważ nie otrzymałem żadnej wskazówki skorzystałem z firmy i dałem im wolną rękę.
    Coś wymienili przy antenie na dachu zamienili zasilacz wzmacniacza i wpieli zasilanie zasilacza w listę przeciw zakłóceniową. Usterka została usunięta