Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyczepka jako elektryczny napęd z akumulatorami

fotoraj 11 Lip 2018 07:39 531 13
  • #1 11 Lip 2018 07:39
    fotoraj
    Poziom 11  

Jeżdżę codziennie do pracy tam i z powrotem ponad 160km. To jest około 1tys.km tygodniowo, 40tys. km rocznie, około 12 tys. zł rocznie.
    Nie mogę zmienić środka transportu na pociąg, autobus lub jechać z kumplem. Nie przewiduję zmiany pracy. Trochę mnie to kosztuje więc szukam oszczędności.
    W związku z tym wpadłem na taki pomysł, by przerobić niewielką przyczepkę, wypełnić ją akumulatorami i dołożyć silnik elektryczny do napędzania auta.
    Przyczepiałbym ją do haka swojego samochodu. Poprowadziłbym kable do sterowania silnikiem do kabiny kierowcy. Zbudowałbym to we własnym zakresie. Zainspirował mnie do tego rower z przyczepką napędzaną silnikiem elektrycznym z akumulatorem i miejscem nawet na bagaż.
    Co myślicie o tym pomyśle?
    Kosztach wykonania, legalności konstrukcji, zarejestrowaniu tego, co w razie wypadku?
    Miłe widziane konstruktywne uwagi i sugestie. Dzięki za odpowiedzi.

0 13
  • #2 11 Lip 2018 07:51
    szwagros
    Poziom 30  

Nie idź tą drogą...
    Co to za samochód?

0
  • #3 11 Lip 2018 08:01
    kkknc
    Poziom 42  

Pomysł z cyklu droga eksploatacja, na to żeby było taniej.... To ją jeszcze podrożę. Liczyłeś wogóle sensowność tego rozwiązania i ekonomikę?
    Kup benzynę zagazuj i dojeżdzaj. Taniej się nie da.
    Ewentualnie kup elektryka i się dogadają co do jego ładowania w firmie. Bo zasięgu ci nie starczy w obie strony. No chyba że to będzie Tesla.
    Swoją drogą czym jedziesz skoro 1000km kosztuje cię 1000zł? Czołg, ciężarówka?

0
  • #4 11 Lip 2018 09:13
    fotoraj
    Poziom 11  

Jeżdżę Hyundai’em i30 benzyna. Spala średnio 6,2l/100km. Nie ma opcji przeróbki na gaz, ponieważ tu gdzie mieszkam gaz kosztuje tyle co paliwo. Mieszkam za granicą. Źle się wyraziłem. 1 tys. km tygodniowo, 40tys. km rocznie.

0
  • #5 11 Lip 2018 09:17
    kkknc
    Poziom 42  

Zarabiasz w obcej walucie a podajesz ceny w złotówkach. Przecież to bez sensu. Przecież ten koszt paliwa jest pomijalny przy zarobkach. Chcesz oszczędności kup namiot i koczują na polu obok firmy. Nie będę dojazdu a ile na czynszu zaoszczędzisz. Podejrzewam że znacznie więcej jak na tym paliwie. Dwa razy tyle jak paliwo.

0
  • #6 11 Lip 2018 09:30
    strucel
    Poziom 28  

fotoraj napisał:
    Mieszkam za granicą. Źle się wyraziłem. 1 tys. km tygodniowo, 40tys. km rocznie.

fotoraj napisał:
    Kosztach wykonania, legalności konstrukcji, zarejestrowaniu tego, co w razie wypadku?
    Miłe widziane konstruktywne uwagi i sugestie. Dzięki za odpowiedzi.

Wróżki mają wolne a nie piszesz jaki kraj - jest różnica w przestrzeganiu przepisów między Szwajcarią a np Mołdawią, najtańsza opcja to kupić motocykl w miarę współczesny - modele na wtrysku potrafią przy przepisowej jeżdzie zejść w okolice trochę ponad 2litrów/100km , pół sezonu jazdy wówczas z głowy

0
  • #7 11 Lip 2018 11:01
    fotoraj
    Poziom 11  

Może rzeczywiscie lepiej zainwestować w motocykl niż jeździć ciągle z przyczepką. To jest jakiś konstruktywny pomysł. Dzięki.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Bardziej interesuje mnie techniczne rozwiązanie takiego napędu. Czemu uważacie, że to lipa? Czy ktoś już coś podobnego próbował zbudować?

0
  • #8 12 Lip 2018 01:14
    Covul
    Poziom 12  

W jakimś programie typu "Galileo" widziałem odwrotne rozwiązanie, tzn. silnik spalinowy w przyczepie do elektrycznego samochodu. Pomysł był taki, że mieli to wypożyczać jak ktoś wybierał się gdzieś dalej, nawet mieli to zrobione chyba bardziej niż prototypowo, jeśli dobrze pamiętam było to francuskie.

0
  • #9 12 Lip 2018 17:22
    SIEKIERA_666
    Poziom 21  

Silnik spalinowy w przyczepie...
    To już lepiej agregat i niech ciągle zasila akumulatory...

0
  • #10 12 Lip 2018 17:26
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Ogólnie pomysł rewelacyjny z typu jak utrudnić sobie życie :-)

0
  • #11 12 Lip 2018 18:40
    kortyleski
    Poziom 41  

Jak dobrze zrozumiałem to chcesz w Przyczepie mieć baterie i napęd. Wiesz jak sterowny będzie taki zaprzęg?

0
  • #13 13 Lip 2018 12:32
    kortyleski
    Poziom 41  

keseszel napisał:
    Kup kampera

Tira od razu. Doczytaj że autor chce jeździć tanio...

0
  • #14 13 Lip 2018 12:36
    keseszel
    Poziom 26  

A co odpowiedzieć na takie pytanie? LPG cena porównywalna z Pb.. Więc co ma założyć? Żagle? Albo będzie jezdzil, albo się przeprowadzi. Niech policzy sobie wynajęcie chaty . Co go wyjdzie taniej. A jak słyszę bzdury o taniości i ekologiczności aut z napędem elektrycznym to po prostu skręca człowieka taka powtarzana półprawda. Chłop się narobi z przyczepką elektryczną, a się okaże iż nie będzie mógł jeździć, bo..homologacja, przepisy.. no i zasięg.. na Teslę go nie stać.

0