Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Router HUAWEI e5573c - zakup anteny

XeNo12 14 Jul 2018 00:07 3588 5
    XeNo12
    Level 5  
    Postanowiłem zakupić antenę wpinaną do routera e5773, którego dostałem w elastycznej ofercie Playa. Zasięg niby jest, ale jest często przerywany przez wiatr i drzewa, a mi zależy na stałym, nieprzerwanym połączeniu. Odległość od najbliższej stacji bazowej - 850m. Postanowiłem poszukać na allegro jakieś konkretnej anteny i znalazłem 2 opcje:

https://allegro.pl/antena-huawei-modem-11dbi-..._unit_id=53d81738-9db1-48d2-a830-79a3f47d3b30

https://allegro.pl/antena-dual-lte-10dbi-huaw...w.ds&dclid=CL2SocKDndwCFQfHdwodoyMKyQ#thumb/1

Zastanawiam się, czym się różnią te 2 anteny oprócz ceną? Mają bardzo podobne parametry, różnice widzę tylko w tym, że jeden z nich ma dwa baty, a tańsze tylko 1. Który wybrać? Na co zwracać uwagę?
    matek451
    Conditionally unlocked
    Nie dostałeś tylko kupiłeś za kupę kasy, oferta droga, tragicznie słaba a routerek wart z 60-80 zl. Ty zapłacisz za niego w ratach 24x15=360 zł. Nie nadaje się do pracy 24/7 jako router domowy. Nie agreguje pasm LTE, jesli to wersja E5573cs-322 to ona nie ma złącz antenowych. No i te śmieci z allegro to nie konkretne anteny tylko elektrozłom i tłumiki. W Play korzysta się ze sprzętu z agregacja pasm LTE, minimum z 2CA i porządnej anteny kierunkowej. No i nie bierze się jakiejś oferty elastycznej tylko korzysta z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5, koszt minimum 100GB na LTE z pełna prędkością to 5/15 zł m-c a za 360 zł to kupuje się samemu stacjonarny router z LTE-A B525, E5186 agregujący dwa pasma LTE a jak juz mobilny MiFi to MF980 za 250-300 zł z agregacją 3 pasm LTE. A zaczyna się od testu Play na ich karcie, telefonie LTE z aplikacją NetWork Cell Info, pokazuje zakładkę DANE i wynik speedtestu. Do tego lokalizacja. A E5573 powinien współpracować z LTEWatchH, HManagerem lub Toolboxem czyli aplikacjami, które pozwalają wymusić na nim konkretne pasma LTE, Play korzysta z LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 i sprawdzić na kazdym parametry sygnału, CID BTS-a, Do tego na każdym z pasm speedtest. Pozwala to wybrac optymalne pasmo/pasma do agregacji. Więc sprawdź te pasma a potem oddaj ta drogą, słabą zabawkę i zrezygnuj z umowy ma internet elastyczny. Masz na to 14 dni od podpisania umowy w salonie lub przez internet. Opcja Sprawdź i Kup https://www.play.pl/dokumenty/2017/94545/Regu...romocyjnej_Internet_Elastyczny_2017-04-07.pdf
    XeNo12
    Level 5  
    Z ofertą zostanę. I będę z tego routera korzystać, podoba mi się. A router ma możliwość na podpięcie anteny, to nie jest wersja cs-322.

Dodano po 8 [minuty]:

Dodatkowo zasięg Play nie umożliwia mi na korzystanie z LTE wewnątrz budynku, bynajmniej tak pokazuje ich mapa zasięgu, ledwo ledwo się łapie na zasięg do takiego stopnia, że z NETBOXa też nie mogę skorzystać, więc na LTE nie mam co liczyć. Ta oferta mi pasuje, bo nie muszę płacić za internet, jeśli nie korzystam, cennik jest prosty, co 10GB = 10zł
    matek451
    Conditionally unlocked
    Twoja sprawa, nikt ci nie zabroni ale nie masz najmniejszego pojęcia o sieci LTE Play, ofercie tego operatora i sprzęcie który jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości sieci LTE w połowie 2018 roku. Do kompletu kup sobie jeszcze te patyki na Allegro, będziesz miał się czym podrapać po plecach bo to anteny nawet nie przypomina. Ja za 5 zł/m-c to mam bez umowy 200-30GB/m-c z pełną prędkością teraz taką http://www.speedtest.net/result/7460435279 oczywiście na porządnym routerze z LTE-A i przy optymalnym wyborze pasm do agregacji i prawidowym sygnale na nich. Ty zapłacisz za każde 10GB aż 10 zł a umowę masz na 24m-ce Na E5573 z takimi tłumikami możesz zapomnieć o sensownych prędkościach. Zrobiłeś kiepski interes ale nie moja kasa i mnie słuchać nie musisz. Powszechnie tutaj wiadomo że ja się na internecie mobilnym, ofertach nie znam, o technologii, sprzęcie ,antenach tez wiem prawie nic. Najlepszym doradca jest konsultant w salonie Play , który wcisnał ci tą zabawkę i słabą ofertę. On żyje z takich jak ty, mnie za porady dzięki, którym ludzie mają super internet za grosze nie płacą. Ci co mnie posłuchali a jest tu na forum wielu takich na pewno nie żałują.
    XeNo12
    Level 5  
    Zapytałem się o dobór anteny, dostałem jakiś śmieszny wywód frustata, elektroda w formie. Dziękuje za porady, zamawiam tą antenę za ok. 90zł.
    XeNo12
    Level 5  
    Zapytałem się o dobór anteny, dostałem jakiś śmieszny wywód frustata, elektroda w formie. Dziękuje za poray, zamawiam tą antene za ok. 90zł.

Dodano po 1 [minuty]:

Antena zakupiona