Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Router Huawei B315s-22 - Po aktualizacji stracił połączenie z internetem.

22 Lip 2018 17:21 9054 3
 • Poziom 8  
  Witam

  Od około dwóch i pół roku do łączności ze światem używam routera Huawei B315s-22 uzbrojonego w antenę zewnętrzną, abonament w PLAY.
  Do dziś taką konfigurację mogłem tylko chwalić.

  Dziś po otwarciu strony interfejsu routera wyskoczył mi komunikat o konieczności przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania. I od tejże router nie łączy się z internetem.
  Konsultantka PLAYa zapowiedziała odświeżenie danych na karcie, ja ze swojej strony miałem przywrócić ustawienia fabryczne (tak też zrobiłem, choć nie wiem co to miało dać).
  Zamiana kart między telefonem i routerem przyniosła tylko tyle, że router dalej jest bez internetu, a z telefonu właśnie piszę. Stąd też wnioskuję, iż wina braku połączenia nie leży po stronie PLAYa, a raczej routera.

  Router wyświetla komunikat : Połączenie nieudane z powodu nieprawidłowych ustawień telefonicznych. Skontaktuj się ze swoim usługodawcą.

  Znalazłem w sieci dwie poprzednie wersje firmware'u w wersji językowej uniwersalnej, tj. 21.311 oraz 21.313, ale wydaje mi się, że downgrade nie jest możliwy, a przynajmniej mnie nie udało się tego przeprowadzić.
  Wcześniej router został zaktualizowany do wersji oprogramowania 21.329. Cała procedura przebiegła bezproblemowo, router normalnie uruchomił się ponownie, nie było żadnego komunikatu o jakimkolwiek błędzie, a jednak internetu brak.

  W ustawieniach mam możliwość zarządzania profilami, ale nie wiem czy cokolwiek samodzielnie tutaj wpisywać, poza tym nie znalazłem nic ciekawego na ten temat.

  Będę wdzięczny za wszelką pomoc, jakiekolwiek sugestie, które pozwolą rozwiązać problem.

  Aaaa, wydaje mi się, że router posiada brand PLUSa, czy może to mieć wpływ na jego zachowanie? Teraz, po dwóch i pół roku bezproblemowego używania?? Jak przeprowadzić debranding?


  Router Huawei B315s-22 - Po aktualizacji stracił połączenie z internetem.
  Router Huawei B315s-22 - Po aktualizacji stracił połączenie z internetem.
  Router Huawei B315s-22 - Po aktualizacji stracił połączenie z internetem.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Masz APN nieustawiony. Zrób nowy profil i wpisz w APN internet.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Utwórz nowy profil , kliknij nowy profil i utwórz Nazwa profilu Play i APn internet. Router pochodzi z zagranicznej dystrybucji i ma inny APN.
 • Poziom 8  
  Booosze, jakie to banalne!
  Dziękuję za szybką pomoc.
  Ciekawe tylko dlaczego po aktualizacji router stracił te ustawienia!?
  Temat zamykam.