Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prusa i3 MK3 - filament flex

r03c10 25 Jul 2018 15:44 1284 7
    r03c10
    Level 11  
    Witam,

mam pytanie zwi您ane z u篡ciem filamentu elastycznego w drukarce Prusa i3 MK3. Ot騜 ca造 czas napotykam na problemy z wydrukami. Na przyk豉d filament nie chce si przykleja do sto逝 i odchodzi lub filament przestaje by podawany (przez to, 瞠 jest mi瘯ki zacina si w ekstruderze pomi璠zy z瑿atkami). Oczywi軼ie kombinuj z ustawieniami i warto軼iami parametr闚 lecz z marnym rezultatem. Mo瞠 kt雡 z bardziej do鈍iadczonych w druku 3D koleg闚 zechce udzieli kilku wskaz闚ek co do druku z filamentu flex. Dodam, 瞠 z PLA wydruki wychodz mi niemal瞠 idealnie.
    granderik
    Level 14  
    Witam
    Mam ten sam problem, tylko 瞠 mi filament zwija si w ext-ruderze. Luzowa貫m ju rade趾o, potrafi貫m nawet wydrukowa kilka rzeczy du篡ch znam ustawienia i one si sprawdza造 . Teraz ci庵le si zawija, luzowanie ju nawet nie pomaga . Mo瞠 wydrukowa element?, gdzie filament wchodzi do g這wicy, s przy rade趾u takie dzi鏏ek, kt鏎e pomagaj na prowadzenie filamentu u mnie praktycznie ju ich nie ma, mo瞠 to jest pow鏚 瞠 filament schodzi na bok ?

Drukarka Mk3 prusa
    Dariush1984
    Level 2  
    Te mam problem z tym 瞠 Filament nie chce wyj嗆 z ekstrudera podczas wydruku. mimo tego 瞠 wychodzi 豉dnie gdy go 豉duje. Zacina i wygina si z ponad ekstrudera I 瞠by go wyci庵n帷 potrzeba u篡 si造. Wyci庵ni皻y jest bardzo pogi皻y.

Pr鏏uje drukowa na Filamencie Fiber Flex 30 D.
    Pro軸a o pomoc co z tym zrobi.
    Bo po tym co poprzedni rozm闚cy napisali wynikami 瞠 nie ma na to rozwi您ania .
    r03c10
    Level 11  
    Ja po prostu eksperymentowa貫m z filamentami flex r騜nych firm i w ko鎍u trafi貫m. Jak znajd producenta tego filamentu to go tutaj wrzuc.

Dodano po 9 [minuty]:

Ok, ju znalaz貫m. Korzysta貫m z powodzeniem z filamentu flex firmy Fibrology.
    Dariush1984
    Level 2  
    r03c10 wrote:
    Fibrology
    no w豉郾ie te tego u篡wam o twardo軼i 30D, i nie idzie :/ poszukam na forach zwi您anych z Pursa, mo瞠 co znajd
    r03c10
    Level 11  
    Ja w豉郾ie czyta貫m kiedy, 瞠 flex jest najbardziej problematycznym rodzajem filamentu. Szczerze m闚i帷 to po tych przygodach troch si zniech璚i貫m i ju dawno nie drukowa貫m z flexa.
    Dariush1984
    Level 2  
    Powalczy貫m troch z ustawieniami uda這 mi si wydrukowa. uda這 si bez trybu Wazy. Z tym 瞠 w kt鏎ym momencie si zaci窸o, najprawdopodobniej wtedy gdy mia這 poci庵n望 瞠by obr鏂i豉 si Rolka z Filamentem no i pewnie wtedy wci庵n窸o filament. Jako obracanie rolki na tym wieszaku nie chodzi p造nnie.
    Musz jeszcze to potestowa i zobaczy czy w tym momencie w豉郾ie to si zadzia這.

A druga sprawa 瞠 niestety p騧niej na tych samych ustawieniach pr鏏owa貫m drukowa i te si nie uda這 tak samo jak z trybem Wazy :/

Prusa i3 MK3 - filament flex Prusa i3 MK3 - filament flex Prusa i3 MK3 - filament flex Prusa i3 MK3 - filament flex