Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring hali 150 m od domu

13 Sie 2018 22:01 357 15
 • Poziom 3  
  Chciałbym założyć monitoring na hali produkcyjnej która znajduje się 150 m od mojego domu. Zależy mi na podglądzie online w telefonie oraz na komputerze gdy nie ma mnie w pracy.

  Co proponujecie, żeby doprowadzić internet do hali? Przesłać go radiowo czy położyć kabel ( teoretycznie żaden problem tylko czy technicznie na taką odległość nie będzie problemów z przesyłem obrazu z kamer?
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 38  
  Jeśli ma to działać jam powinno to nie ma innej opcji niż monitoring na obiekcie a internet doprowadzić kablem. 150m to żadna odległość dla tego typu połączenia, podstawa to DOBRY kabel.
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 19  
  masz 3 opcje moim zdaniem:
  1 radiolinia 5GHz
  2 kabel Lan min cat 6 ( ale jak ma być położony ?)
  3 światłowód chyba najlepsze rozwiązanie obojętnie czy w ziemi czy linia napowietrzna nie będzie problemu z jakąś indukcją burze itp. Sprzęt nie jest już tak drogi a sama cena światłowodu też zachęca.
 • Poziom 3  
  Położenie kabla LAN chyba wyjdzie najtaniej. Położyłbym go częściowo w innym budynku a częściowo na powietrzu w jakiejś osłonie. Gdybym miał już położony kabel to wtedy podpiąć do niego drugi router na hali i do routera podpiąć kamerę IP?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Żadnego kabla Ethernet, tylko światłowód. No i profesjonalny rejestrator z kamerami IP, najlepiej z zasilaniem POE. Podgląd z rejestratora przez internet, na telefonie przez odpowiednią aplikację P2P i chmurę producenta rejestratora lub jeśli internet z publicznym IP z dostępem z zewnątrz przez przekierowanie portu LAN rejestratora na WAN.
 • Poziom 3  
  A jakI przewidujesz orientacyjny koszt takiej instalacji na 2 kamery ?
 • Poziom 9  
  Rejestrator FHD np Dahua lub Kenik 4 lub 8-kanałowe z funkcją chmury p2p (podglądu on-line) ta sama cena praktycznie to koszt 450-500zł dysk do tego 1TB wystarczy 240zł, kamery FHD markowe zaczynają się od 200zł zależnie od zasięgu podczerwieni oraz opcji dodatkowych jak np regulacja zoom ręczna lub automatyczna (motozoom). Plus koszt drobnicy czyli transformatory video końcówki zasilające i zasilacz przy dwóch kamerach zamknie się w 100zł oraz kabel utp ok 1,50/mb, koszty montażu zaczynają się od 150zł netto/kamere
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  jeśli hala jest 150m od domu to pójdzie 200-250m kabla. Jak ma to być zrobione dobrze to tylko światłowód, rejestrator i kamery IP. Koszt kamery IP BCS/Dahua/hikvision zaczynają się od 450 zł/sztuka, rejestrator około 600 zł, dysk 250 zł, switch POE od 150 zł, mediakonwertery od około 300 zł komplet, spawanie światłowodów z 150-200 zł.
 • Poziom 10  
  Wbrew pozorom radiolinia 5ghz wyjdzie najtaniej - montaż po jednej i drugiej stronie, szybka konfiguracja i gotowe =) Kabel odpada ze względu na odległości. Natomiast jeśli rozwiązanie ma byc na długie lata, to wtedy położyć światłowód.
 • Moderator Zabezpieczeń
  I bawimy się w zgadywanie , nie wiedząc nawet czy jest widoczność pomiędzy budynkami.
  Proponuję jednak odwrócić sytuację i poproszę autora o podanie budżetu i warunków instalacji. Wtedy będzie można o czymś porozmawiać. A kolegów oczywiście poproszę o wstrzymanie się na razie z podpowiedziami.
  Z góry dziękuję
 • Poziom 3  
  Jeżeli zrobiłbym to radiowo to od dachu domu do dachu hali nie ma żadnych wysokich przeszkód (drzew itp). Od dachu domu do Hali jest czysta przestrzeń. Poniżej załączam wam zdjęcie do wglądu jak to wygląda z góry. Dokładnie jest 115 metrów.

  Co do kosztów to oczywiste, że chciałbym to zarobić jak najtaniej . Dodam że w późniejszym czasie chciałbym doprowadzić internet do kolejnego budynku który znajduje się kolejne 100 metrów dalej za HALĄ na której teraz chcę zrobić monitoring.

  Więc to proponujecie w tej sytuacji?

  Monitoring hali 150 m od domu
 • Poziom 3  
  suworow a co z podglądem online w telefonie?
 • Moderator Zabezpieczeń
  Racja ;)
  Tak naprawdę chodziło mi o uzmysłowienie Tobie jako autorowi tematu że nie znając potrzeb i budżetu ( chociażby w przybliżeniu) to możemy sobie tak gdybać jeszcze długo. Rozwiązań jest całe multum, a ich cena uzależniona od jakości, niezawodności, funkcjonalności i skalowalności systemu.
  Spróbuj odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań a pewnie uda się tę dyskusję skierować w odpowiednim kierunku

  1. Po ile tych kamer na każdej z hal.
  2 Czy przewidujesz kamery również na budynku mieszkalnym czy wjeździe na posesję.
  3. Czy na halach potrzebujesz internetu do innych celów niż monitoring
  4. Czy obraz z kamer chcesz archiwizować. Jeżeli tak, to jak długo. Gdzie chciałbyś umieścić rejestrator? w domu?, na jednej z hal?, jeżeli tak czy są tam do tego odpowiednie warunki?
  5. Jakim internetem obecnie dysponujesz. przepustowość góra dół, pingi itp.
  6. Czy przewidujesz zasilanie awaryjne dla kamer ?
  7. Jeżeli chcesz rozmawiać o tym jakie dobrać kamery to podaj ich warunki pracy, szczegółowość jak Cię interesuje, obszar jaki ma dana kamera obejmować.
  pozdrawiam
 • Poziom 3  
  Konkretne pytania, konkretne odpowiedzi:

  1. na 1 hali wystarczą 2-3 kamery. W zupełności mi to wystarczy do podglądu pracowników.

  2. Na budynku mieszkalnym mógłbym założyć ze 2-3 kamery ale jeżeli to komplikuje sytuację to nie muszę (priorytet hala)

  3. Internet na hali by się przydał z racji późniejszego rozwoju instalacji. 100 metrów za halą jest budynek kotłowni i tam by się przydał internet do przesyłu różnego rodzaju danych (temperatura, wilgotność itp.) . Jeżeli już mamy ciągnąć kable do hali to później pociągnę dalej do budynku kotłowni.

  4. Obraz z kamer nie musi być archiwizowany wystarczy mi podgląd w telefonie oraz na komputerze

  5. Interent w domu z Orange. Download 20mb/s Upload 4 mb/s Ping 26

  6. Awaryjne zasilanie do kamer nie będzie potrzebne.

  7. Kamery nie muszą być super profesjonalne. Na hali jest oświetlenie. Kamery będą zainstalowane u góry. obszar do monitoringu to tylko jakieś 8x8 m. Kamery będą pracowały tylko w dzień gdy pracują pracownicy.
 • Moderator Zabezpieczeń
  Najprościej w tym układzie zastosować kamery IP ( proszę sobie spojrzeć chociażby na BCS, DAHUA, HIKVision, Novus itp) Nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować je również na budynku mieszkalnym.
  Pytanie czy na budynku kotłowni rzeczywiście potrzebny jest internet, czy nie brał kolega pod uwagę możliwości zastosowania komunikatora GSM?
  Tak jak pisali koledzy radio wyjdzie taniej. I jeżeli kabel ma iść gdzieś dziwnymi ścieżkami, to to rozwiązanie może być nawet pewniejsze. Światłowód może nie jest sam sobie drogi, ale dochodzi koszt spawania i urządzeń transmisyjnych. Tak czy inaczej oba rozwiązania się sprawdzą.
  Do zasilania kamer oczywiśćie switch-e POE. Przy ich obecnych cenach nie szedł bym w rozwiązania pasywne.