Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liczenie diod Led - Arduino

gicher 01 Lis 2018 21:40 915 2
  • #1 01 Lis 2018 21:40
    gicher
    Poziom 1  

Nie dawno kupiłem swoje pierwsze Arduino, moim celem jest zbudowanie robota sumo ;) Lecz na początek muszę się zaznajomić z podstawami i chciałem zbudować Led Cube'a 4x4. Do tego projektu więc potrzebowałem odliczyć 64 diody i wszystkie musiały działać. Nie mogłem znaleźć płaskiej baterii więc podłączałem je do płytki stykowej pod napięciem. Po 4 pomyłkach w liczeniu postanowiłem coś z tym zrobić. Napisałem prosty kod, który sprawdza napięcie po puszczeniu prądu przez diodę. Jeśli zawiera się w przedziale <1.94(V);1.80(V)> dioda jest sprawna i dodawana do sumy.
    Liczenie diod Led - ArduinoLiczenie diod Led - Arduino
    To pierwszy projekt który przedstawiam na elektrodzie. Wiem, że nie powala i jest może trochę przerostem formy nad treścią, ale z pewnością pomysł można rozwinąć :) To mój pierwszy post więc coś mogłem pomylić, jestem otwarty na krytykę.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 02 Lis 2018 18:41
    kuna.lok
    Poziom 5  

Czy przypadkiem nie powinno być "batterypin = A0;"? Aby odwołać sie do pinu analogowego.

• #3 02 Lis 2018 19:24
    rs6000
    Poziom 27  

kuna.lok napisał:
    Czy przypadkiem nie powinno być "batterypin = A0;"? Aby odwołać sie do pinu analogowego.

Nie musi być A0, może być również 0, analogRead automatycznie przypisuje właściwy alias do pinów ADC.

Pozdr

Szukaj w 5mln produktów