Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z 5500

02 Wrz 2005 13:43 6713 43
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie dotyczace głosnilów logitech z 5500 przymiezam sie do ich kupna :

czy moc podawana przez producenta jest moca prawdziwo chodzi tu o 505 r.m.s bo mi sie jakos niewydaje ze tyle maja ktos je moze słyszal jakie ma odczucia czy zestaw jest wart swojej ceny

dzieki za odp.
  • Poziom 15  
    505 rms jakby mialy to ludzie by sie nie bawili w estrade tylko na takich logitechach robili dyskoteki :D. Ale osobicie nie mialem ich w reku wiec nie jestem pewien na 100% bo moze to cud techniki jest, takze jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi. Pzdr
  • Poziom 30  
    Takie pierdziawki nigdy nie zagraja jak prawdziwe kolumny. Zobacz w dziale DIY bo za te pieniadze mozna zrobic naprawde ladne kino domowe.
  • Poziom 30  
    500 watów to rozumiem, ale jak policzyli jeszcze te 5... :D?
    Jak zobaczyłem, że to kosztuje ponad tysiączek to gęba mi się rozdziawiła. Nie kupuj czegoś takiego bo będziesz "uziemiony".
    Zobacz, że za podobne pieniądze można kupić zestaw Kody np. ten.
  • Poziom 22  
    za około 1200 zł (bo tyle kosztuje to coś) każde kino zagra lepiej. Do komputera jak ktoś nie ma co robić z pieniazkami to prosze bardzo ale w salonie czegoś takiego sobie nie wyobrażam...
  • Poziom 10  
    HAHAHAHHAHAHAHAHAH porostu jesteście śmieszni ja nie porównuje tego do sprzętu, za 5000 (bo to jak porównać corse do SRL) tylko w podobnej cenie zresztą zapraszam do media gdzie są podłączone i posłuchajcie ich w akcji ja mam i meble wychodzą z pokoju.
  • Poziom 30  
    Ehhh :( Gdzie te czasy ze dzieci dostawaly na Swieta rowery a nie neo :(
  • Poziom 38  
    Temat stary.. cóż. Głośniki jakie w tych zestawach stosowano to firma TANGBAND model W10.. nie pamiętam dokładnie. Elektronika a raczej sam koniec to trafo toroidalne 400W 2x26V. W zasilaniu kondensatory 2x10 000uF i 7 kostek TDA7294 (występują również 7293). dwie pracują w BTL jako subamp a 5 jako poszczególne kanały. Elementy dobrej jakości. Sam panel ma w sobie przetworniki crystal CSxxxx i co najważniejsze jest strasznie funkcjonalny. Fakt faktem.. zestaw za tą cenę bije niejedno kino domowe kosztujące więcej. Firma logitech mogła się bardziej postarać i zamiast "satelit" na szerokopasmówce o średnicy 8cm dać dwu drożne monitorki (podobnie jak w zestawie Creative MEGAWORKS S750 który niestety kładzie na łopatki każdego logitecha..)
    Sam głośnik pracujący w subwooferze ma xmax 12mm dośc spory wentylowany magnes.. cewkę o średnicy +/- 40mm. Wytrzymuje długotrwale pełną moc mostka TDA czyli około 140W.
  • Poziom 10  
    @ALTON

Czyli ogólnie jesteś na TAK dla tych głośników? Bo wymieniłeś szczegółowe dane a nie podałeś swojej obiektywnej oceny.
  • Poziom 40  
    Bawilem sie poprzednikiem Z-680 z 8calowym subbasem, glosnik niskotonowy jest rewelacyjny jak na blaszaka brakuje mu tylko objetosci dlatego zestaw ktory do mnie trafil zostal stuningowany. Zostala po prostu powiekszona obudowa i sub zaczal grac nisko bo tak to tylko pukal.
    niestety mimo zaawansowanej technologii satelitki sa beznadziejne, sa strasznie ciche i nie maja w ogole wysokich tonow. Mimo ze wzmacniacze maja podbicie na wysokich !! W dwoch przednich zestawach dodalem male neodymowe wysokotonowki. Ogolne brzmienie jest zdominowane przez bas ktory jest dosc monotonny i meczacy. Co dziwne w nastepnym modelu wlasnie 5500 zwiekszyli tylko glosnik w subwoferze w sumie zmniejszajac mu obudowe co daje jeszcze gorsze parametry jakosciowe basu.
    Jesli sie doda wrecz tragiczne symulacje dzwieku przestrzennego to wychodzi ze to badziewie totalne.
    Dlatego nie polecam.
  • Poziom 10  
    irek2 jak ci nie wstyd takie bzdury pisać. Niektórzy napiszą każdą bzdurę żeby tylko skrytykować tak doskonałe głośniki.
    W cenie do 2 tys złotych nic lepszego z kolumn nie znajdziesz a jak wiadomo musi być jeszcze ampli.
    Z-5500 oferują po prostu doskonały dźwięk i każdy będzie zadowolony.
  • Poziom 28  
    kolejnemu na ucho słoń nadepnął jeśli chodzi o logitechy ,_-_
    po porstu <ściana>

Creativey tańsze są lepsze od tych Logitech. znajomy miał zestaw KODA za 1300 nie pamiętam już jaki i grało to o niebo lepiej Więc ludzie ja wiem, że wam teraz, żal że wydaliście kupę kaski na coś co dobre ma tylko obudowy i jest ładne ale nie piszcie takich rzeczy
  • Poziom 10  
    Co to jakiś konkurs na jak najgłupszą wypowiedź krytykującą Z-5500 ?
    Każdy wie że to rewelacyjne głośniki do komputera o takiej jakości dźwięku jak sprzęt RTV za 2-3 tysiące.
    Było wiele testów tych najlepszych głośników Creativa w porównaniu z Logitech i Logitech wygrywały pod względem jakości dźwięku.
  • Poziom 28  
    dawaj pokaż mi te testy zrobione przez redaktorów pism komputerowych :D

Dodano po 1 [minuty]:

największą wadą tego zestawu jest mulący bas który po godzinie słuchanie jest bardziej męczący niż teściowa na niedzielnym obiadku. Po prostu męczy uszy :/

Ale czekam na te twoje testy :D
  • Poziom 25  
    elelektrottt napisał:
    Co to jakiś konkurs na jak najgłupszą wypowiedź krytykującą Z-5500 ?
    Każdy wie że to rewelacyjne głośniki do komputera o takiej jakości dźwięku jak sprzęt RTV za 2-3 tysiące.
    Było wiele testów tych najlepszych głośników Creativa w porównaniu z Logitech i Logitech wygrywały pod względem jakości dźwięku.

Może na najgłupszą wypowiedź broniącą z-5500?
    (To tak w opozycji to tego niezbyt kulturalnego pytania.)

Za 2-3tys można mieć naprawdę dobry sprzęt do słuchania muzyki na wiele lat, podczas gdy z-5500 i inne zestawy do kompa to zwykły bajer dominujący napompowanym basem, pięcioma (jakże niezbędna ilość w stereo xd) niezachwycającymi satelitkami. W moim przypadku na dłuższa metę powoduje to, że w ogóle odechciewa mi sie czegokolwiek słuchać. Oczywiście są osoby, którym to odpowiada bynajmniej ja tego nie pojmuję.
    Do filmów i gier - tak, muzyka - nie.
  • Poziom 28  
    5.1 to Sobie można w salonie zrobić, Ale, żeby to miało efekt to musi Sobie kosztować, I tak najlepszy dźwięk będzie z dwóch stereo ewentualnie podpartych subbasem. Logitechy to zabawka. Z tych dwóch firm Logitech i Creative to jedyne co mi się podoba to creative Gigaworks 2.1 ale nie pamiętam dokładnego numeru.
  • Poziom 10  
    Jeśli wy wolicie stereo to nic dziwnego że tak piszecie o Z-5500 jednak w kategorii głośników do wszystkiego tj muzyka, filmy, gry te są najlepsze. Czy może znacie jakieś lepsze do 1000 zł ?
    Owszem muzyka jest dla mnie bardzo istotna no ale zastanówcie się. Przecież nie będę kupował osobnych głośników stereo zwłaszcza że mam bardzo mały pokój.
    A przecież bas można regulować więc co to za bzdury o napompowanym basie.
    I tak w ogóle to ja słucham raczej cicho muzyki bo nie mam innej możliwości.
    A znacie jakieś głośniki komputerowe lepsze od Z-5500 , nie RTV ?
  • Poziom 28  
    a co to za podział głośniki do komputera?? sztuczny. to jest zestaw 5.1 i tyle i rozumiem idee tego w filmach i grach. Ale porządny zestaw 5.1 na normalnej wielkości głośnikach lepiej odegra całe pasmo. Niż te małe cykacze. A co do regulacji basu to i tak jest buczydło bo ten bas jest nieselektywny

I Czekam na te twoje testy.

Dodano po 3 [minuty]:

i jeszcze przed chwilą kosztowały 1200 teraz 1000 no zdecydujcie się

Dodano po 3 [minuty]:

http://allegro.pl/item483030393_koda_av_702_v2_av_702v2_kurier_0_raty_0_salon.html

Masz tu przykład wyżej ;]
  • Poziom 33  
    jak stereo za 1000zl to mozna przykladowo zrobic kolumny na tonsilu 15/40/(cos tam) i vifie xt25. do tego jakis uzywany wzmak z allegro i gitara gra :) - logitechy sie chowaja ;)
  • Poziom 28  
    bosch i mów z takim. Czy ja napisałem gdzieś że oceniam przez wielkość?? nie!! Tych Bose nie słyszałem (ty z resztą pewnie też nie ;]) wiec nie powiem jak grają.

I co do wielkości, napisałem Ci, że jak dla mnie to Creative gigaworks bije to na głowę (chociaż i tak ta KODA lepsza)a gigaworks ma małe satelitki.

po prostu powiedz mi np jak ty chcesz uzyskać dobrą średnicę i górę z takiej popierdziawki jaką jest ta satelitka z jednym głośniczkiem?? to nie ten przedział cenowy

A co do tego, że do kody zasilenie potrzeba jeszcze to powiem Ci, że wolałbym poczekać z zakupem i dozbierać na wzmacniacz nawet jakiś tańszy lub używkę (bo i tak byłby lepszy od tego w logitechu) niż się z tym babrać.

Moja dziewczyna ma taki zestaw logitecha 2.1 chyba x-230 sporo niższy model, ale jak jest wyciszony to ściąga ruskie lub francuskie radio więc nie zaryzykowałbym wydania 1000zł na z-5500 żeby podsłuchiwać rusków (i szumy własne tego czegoś ;])

Dalej nie mam od Ciebie, żadnego testu profesjonalnego
  • Poziom 10  
    Z-5500 nie ma radia ani trzasków lecz niby pierwsze wersje miały.
    Uważam że wiele osób zaślepionych dużymi kolumnami pisze źle o Z-5500 bo ich nigdy nie miało albo na siłę poszukuje wszelkich wad.
    Ty jesteś jakiś dziwny. Znowu mi tu piszesz o małych głośniczkach, a przecież Bose też takie mają więc według ciebie kolumny za 2 tysiące zagrają lepiej niż te Bose.
    1000 zł za Z-5500 to tyle co nic jeśli wziąć pod uwagę ich wszechstronność, dekodery i jakość dźwięku.
  • Poziom 28  
    a ty przeczytaj ze zrozumieniem to wtedy będę dalej z tobą dyskutować... na razie
  • Poziom 10  
    Człowieku jeśli to nie ten przedział cenowy to weź pod uwagę głośniki 5.1 za 200-300 zł. Mówiłem ci że miałem x-530 parę lat temu i świetnie grały.
    Tylko wiesz do czego miałem je podłączone.
    Do Pioneer DV-470. Jak później kupiłem xboxa do tych głośników to dźwięk stał się dużo gorszy więc już chyba rozumiesz o co chodzi.
  • Poziom 28  
    a Ja Ci mówię, że nie ma się Co dźwiękiem logitecha podniecać bo to jest przeciętne. I jeśłi już siedzimy w klasie małych satelitek to gigaworks będzie dużo lepszy.

http://allegro.pl/item493549063_creative_5_1_gigaworks_g550w.html

nawet bym wolał Gigaworks T40 niż zbierać na tego logitecha. Ale spoko to jest twoja opinia a to moja. tylko dalej czekam na te artykuły o których mówiłeś
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziub-Dziub napisał:
    a Ja Ci mówię, że nie ma się Co dźwiękiem logitecha podniecać bo to jest przeciętne. I jeśłi już siedzimy w klasie małych satelitek to gigaworks będzie dużo lepszy.

http://allegro.pl/item493549063_creative_5_1_gigaworks_g550w.html

nawet bym wolał Gigaworks T40 niż zbierać na tego logitecha. Ale spoko to jest twoja opinia a to moja. tylko dalej czekam na te artykuły o których mówiłeś

Każdy twój post to coraz większe bzdury. Że nawet wspominasz o takim szajsie jak T40. Zwróć uwagę na moc i parametry dźwięku to może zmądrzejesz.
    Według wszystkich testów Gigaworks są gorsze od Logitech, a tutaj znajdą się pseudomądrzy co piszą odwrotnie.
    W kategorii czystości i precyzji dźwięku Z-5500 są najlepsze na pewno.

PS:
    Ta ostatnia wypowiedź jest wreszcie sensowna w tym temacie z linka poniżej.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic476893.html
  • Poziom 33  
    elelektrottt:
    Cytat:
    Zwróć uwagę na moc i parametry dźwięku to może zmądrzejesz.
    glosnikow sie slucha a nie czyta parametry (ktore nota bene nic nie mowia)
    Cytat:
    Według wszystkich testów Gigaworks są gorsze od Logitech, a tutaj znajdą się pseudomądrzy co piszą odwrotnie.
    testy testami - liczy sie to co sie nam najbardziej podoba i co my slyszymy - wiec jesli dla Ciebie Logitechy sa najlepsze to ok - masz prawo do takiej opini, ale nie krytykuj innych za inne upodobania. Inna sprawa, ze jesli nie ma sie porownania do innego sprzetu to opinia jest mocno subiektywna i w zasadzie nic nikomu nie powie. Testy w gazetach uwzgledniaja raczej sprzet "komputerowy" i tyle. Nikt nie porownuje Logitechow do sprzetu Hi-Fi (rowniez w testach, na ktore sie tak powolujesz), bo to nie ma sensu. Subwoofer w Logitechach ma robic bum, a satelitki cykac. Normalny sprzet audio natomiast w miare mozliwosci - ma ukazac muzyke w naturalniejszy sposob.
  • Poziom 18  
    ->elelektrottt co to za parametr jakość dźwięku? Jeśli uważasz kostki TDA7294 za High End to musisz mieć naprawdę małe wymagania. Czytałem mnogo testów zestawów komputerowych i w porównaniu Z5500 i G500 zawsze Creative cieszył się lepszymi wynikami. Takim testom również nie można wierzyć ponieważ tam wygrywa ten, kto więcej zapłaci.
  • Poziom 28  
    Każdy twój post to coraz większe bzdury. Że nawet wspominasz o takim szajsie jak T40. Zwróć uwagę na moc i parametry dźwięku to może zmądrzejesz.

PS:
    Ta ostatnia wypowiedź jest wreszcie sensowna w tym temacie z linka poniżej.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic476893.html[/quote]

Cytat:
    Cytat:
    Tremolo tak nawiasem.Podobno Z5500 ma w sobie toroida 500W we wzmacniaczu siedzi 7 kostek TDA7293 z tego 2 w mostku dla głośnika niskotonowego.
    patrzcie. zestawy glosnikow komputerowych high-end jest oparty o TDA tak jak low-end "hi-fi" jest rowniez oparty o kosci TDA... o czyms to swiadczy... taka kostka TDA kosztuje kilkanascie zlotych, wiec wzmacniacz zrobiony najtanszym kosztem po najmniejszej lini oporu. zastanow sie waldi198 czy aby na pewno chcesz miec cos z tak naprawde najnizszej polki.

Cytujesz gościa który nawet nie umie dobrze pisać a przemilczasz wszystkie posty z tamtego tematu z rzeczowymi odpowiedziami ludzi którzy się już trochę kolumienek nasłuchali.

Właśnie TDA!!! Szczyt HI-FI.
    Ja ci naprawdę współczuję, że kupiłeś ten zestaw ale nie skazuj innych na zakup tego przez swój błąd.

A co do T40 i T20 słyszałeś chociaż?? Pewnie nie. One przynajmniej mają przyjemną górę bo posiadają tweeter. No ale przecież nie ma duszącego mulącego basu no to są do niczego. Sorry mój błąd ;]

a tutaj masz przykład głośników Genius które były zaskoczeniem na rynku: nr aukcji 491613175

No ale tego pewnie tez nie słyszałeś... ech Ludzie

Zrozum, że zestaw nawet 5.1 ma jak najwierniej przenosić dźwięki a nie podbarwiać wybuchy i efekty specjalne.

Gigaworks też ma minusa za jednodrożne satelitki ale brzmi to lepiej zdecydowanie

Ale miej sobie swoje zdanie...