Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel-esp8266 jako sterowanie wyjściem ( przełączanie 230v )

remolmar 31 Gru 2018 07:53 318 9
  • #1 31 Gru 2018 07:53
    remolmar
    Poziom 12  

Witam,

Czy ktoś z szanownych programistów próbował połączyć Satela z esp8266?
    Chodzi mi dokładnie o wysterowanie wyjścia za pomocą esp8266.
    Niestety w sprzedaży nie ma
    już urządzenia abax ASW-100, które realizuje to o co mi chodzi , więc tak sobie pomyślałem o stworzeniu czegoś na wzór.

Dziękuję za info.

Pzdr

0 9
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 31 Gru 2018 11:37
    remolmar
    Poziom 12  

Hej, chciałem sterować z app Satela Integra Control wyjściem, które to z kolei po wifi przełączało by esp z przekaźnikiem. Niewiem czy w ogóle da się tak zrobić ? Satel bezprzewodowo (Abax) łączy się z różnymi urządzeniami ale ze swojej kolekcji , sygnalizatory, czujki i wspomniany przezmnie asw-100

0
  • #4 31 Gru 2018 12:04
    stmx
    Poziom 25  

remolmar napisał:
    Hej, chciałem sterować z app Satela Integra Control wyjściem, które to z kolei po wifi przełączało by esp z przekaźnikiem. Niewiem czy w ogóle da się tak zrobić ? Satel bezprzewodowo (Abax) łączy się z różnymi urządzeniami ale ze swojej kolekcji , sygnalizatory, czujki i wspomniany przezmnie asw-100
    To musisz zadzwonić do SATEL-a

0
  • #5 31 Gru 2018 12:07
    remolmar
    Poziom 12  

Nie sądzę, że mi w ogóle coś odpowiedzą.To jakby ingerencja w komunikację systemu bezpieczeństwa. Odeślą mnie pewenie do aws-100 które jest nie osiągalne.

0
  • #6 02 Sty 2019 00:09
    xury
    Poziom 39  

Proste do realizacji. Jedno ESP - podłączone do wyjścia z Integry, a drugie steruje przekaźnikiem gniazdka.
    Zamiast ESP może być jakiś np. radiolinia 433mHz
    A jeśli miałbyś jeszcze ETHM-1 to możliwości stają się niemal nieograniczone.

0
  • #7 02 Sty 2019 02:37
    remolmar
    Poziom 12  

Hej, dzięki za super pomysł z esp. Mam 4kanalową radiolinie ale jakby to miało być wysterowane ? Ethm+ tez na pokładzie jest, oraz GSM t4 ;)
    Przyznam się szczerze, że dopiero co przeczytałem o takim układzie esp8266.
    Tak wiec narazie tylko teoretycznie zapytałem o możliwość takiego rozwiązania. Niewiem od czego zacząć wogole zabawę w programowanie takiego układu - narazie. Jeśli ktoś byłby chętny z Was mi pomóc to byłbym wdzięczny.
    Zapytam jeszcze czy taki układ esp można zasilić z bateryjki Li-Jon ( jednego ogniwa ) ? Czy ma ktoś z Was doświadczenie ? Jak długo wytrzymuje na takim zasilaniu? Ewentualni jak takie coś zasilić najprościej ? Dostęp do tego mam utrudniony wiec niechciałbym co chwila wymieniać bateryjki ale dodatkowy zasilacz tez trochę słabo widzę i następna plątanina kabelków wokoło tego tematu ;)

Jeśli chodzi o układ esp z przekaźnikiem na płytce razem .....czy warto kupić taki komplet ? Ma ktoś może solidnego sprzedawcę na a...li....exp?

Z góry dzięki za wszelkie info

0
  • #8 02 Sty 2019 05:26
    Slawek K.
    Poziom 29  

ESP8266 pobiera nawet do 200mA, a w trybie pracy polegającym na oczekiwaniu na komunikację ze strony centralki nie da sie zastosować usypiania i trybu oszczędzania energii, wiec zasilanie bateryjne odpada bo akumulator bardzo szybko się rozładuje.

Pozdr

0
  • #9 02 Sty 2019 07:51
    xury
    Poziom 39  

Mogę powiedzieć że na jednym ogniwie li-ion esp8266 działa dobę. Oczywiście w trybie normalnym. Używając deep sleep nawet ponad miesiąc, ale wtedy to nie może być urządzenie oczekujące na zadanie .
    Jeśli masz ethm 1+ to możesz użyć do tego Domoticza. Ma on wsparcie do protokołu integracji Satela
    Z kolei każde ESP można ożenić z Domoticzem używając własnego oprogramowania lub z gotowych softów: ESPEasy, Tasmota, Espurna itp.

0
  • #10 02 Sty 2019 23:26
    remolmar
    Poziom 12  

Dzięki serdecznie za info. Poczytam trochę o tym wszystkim i zobaczę co mi w głowie zostanie . W razie co będę Was tu koledzy męczył ;) ok?

0