Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aplikacja android kamery IP

catparts 31 Jan 2019 12:49 2979 13
Optex
 • #1
  catparts
  Level 4  
  Witam
  Poszukuje aplikacji do monitoringu kamer IP znalazłem TinyCam pro aplikacja ma wszystko czego szukam oprócz ustawienia działania detekcji ruchu w konkretnych godzinach. Czy ktoś zna apke na androida do obsługi kamer ip z detekcją ruchu i ustawieniem czasu w jakich owa detekcja będzie działać?
 • Optex
 • Optex
 • #3
  sosarek

  Level 43  
  Jakiego monitoringu kamer IP? Modele kamer, marka? Jest w zestawie jakiś NVR?
 • #4
  catparts
  Level 4  
  25 kamer Hikvision DS-2CD1121-I
  Rejestrator Hikvision DS-7732NI-K4

  Problem jest taki że w stróżówce stoi telewizor z podłączonym urządzeniem MI Box 4K podłączonym do sieci kablem udało mi się zainstalować TinyCam Pro i dodać wszystkie kamery udało mi się ustawić detekcję ruchu ale brakuje mi opcji aby alarm o detekcji ruchu działał w wybranych godzinach.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  catparts
  Level 4  
  A jak to połączyć profesjonalnie jak stróżówka jest oddalona o 100m od rejestratora? Stróż jest bardzo ciekawski i boje się żeby nie grzebał w rejestratorze?
 • #7
  sosarek

  Level 43  
  Dlaczego nie zainstalujesz iVMS i nie skonfigurujesz poprawnie rejestratora?
 • #8
  catparts
  Level 4  
  miałem zainstalowane iVMS 4500 HQ ale nie wiem jak ustawić w rejestratorze aby wyświetlał alarm na tv
 • #9
  catparts
  Level 4  
  Skuszę się chyba na zastosowanie konwertera HDMI na skrętkę i puszczenie obrazu kablem mam tylko 1 problem po podłączeniu TV przez wyjście HDMI do rejestratora telewizor jest ustawiony jako monitor pomocniczy niestety nie wyświetla mi się na nim obraz z kamer. Jak ustawić aby obraz z kamer był widoczny na TV?
 • #10
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  W rejestratorze musisz skonfigurować wyświetlany obraz z wyjścia HDMI. Niestety nie pamiętam dokładnej konfiguracji. Zapewne w ustawieniach wyświetlanego obrazu.
 • #11
  catparts
  Level 4  
  Ok znalazłem to miejsce ale w ustawienia/podgląd na żywo zmieniam na HDMI wciskam przycisk zatwierdź (dalej) i ew miejscu w którym wyświetlał się port HDMI znowu pojawia się VGA. Na TV całt czas widać ekran podzielony na 16 kwadracików z logo Hikvision można używać myszy ale nie widać kamer
 • #12
  Diamond
  Level 12  
  Cat uzyles konwertera sdi->hdmi + hdmi>sdi? Jezeli tak to jakies firmy i za ile kupowales? Poszlo na zwyklym koncentryku?
 • #13
  catparts
  Level 4  
  Użyłem dokładnie takiego konwertera, wszystko działa bez problemu kabel mam skrętkę 5e
  Link
 • #14
  Diamond
  Level 12  
  @catparts - dziękuję.

  Wielkie plusy urządzenia, że można przesłać dodatkowo "myszkę" + przepuścić przez switcha.
  W moim przypadku jednak się to nie do końca sprawdzi ponieważ TV mam oddalony od gniazda całą długością salonu i będzie mi przewód dyndał. Teoretycznie mógłbym go wpuścić za listwą przypodłogową ale to troszkę dodatkowej roboty. Cena 412 też w pewnym stopniu jest troszkę wyższa od zaplanowanej.

  U mnie ze strychu do TV wypuszczono koncentryk. Dlatego zastosuję https://allegro.pl/oferta/konwerter-sygnalu-hdmi-na-sdi-z-zasilaniem-7478907594 (wejście + wyjście). Cenowo wyjdzie prawie to samo bo jeszcze musiałem dokupić przedłużacz usb 15m.

  Nad samą głową w salonie doprowadzę przedłużacz tak aby myszka miała blisko do komunikacji ze strychem (max 3m) a sygnał video puszczę po wspomnianym koncentryku.

  Ze sprzedawcą umówiony jestem, że jeżeli nie pyknie (bo zawsze to jest losowe) to będę mógł zwrócić i wtedy na pewno przyjmę Twoją wersję bo jest bardziej "user friendly" ;)