Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra Control - kamery i sterowanie wyjściami

Waldemarros 12 Feb 2019 23:34 9126 12
Optex
 • #1
  Waldemarros
  Level 9  
  Jako instalator amator w ciągłej delegacji, w końcu przy okazji urlopu zabrałem się do odkurzenia domowej automatyki.
  Centrala alarmowa Integra 64Plus działająca w ramach jednej sieci lokalnej z rejestratorem CCTV (kamery IP). Centrala za pośrednictwem różnych zmontowanych przekaźników ładnie od 4 lat steruje roletami, bramą wjazdową i garażową oraz dwoma furtkami (nawodnienie wciąż na ukończeniu).
  Dzięki Satelowi jestem zadowolonym użytkownikiem aplikacji Integra Control. Dzisiaj w związku z porządkowaniem konfiguracji CCTV, dodałem do połączeń LAN oraz WAN, obsługę 4 kamer (5 w drodze). O dziwo apka radzi sobie doskonale ze strimingiem obrazu - jestem mega pozytywnie zaskoczony. Natomiast nie byłbym sobą, gdybym chciał więcej. Przy konfiguracji połączenia, mamy opcje dodawania kamer, a przy kamerach opcję powiązania ich ze strefami, wyjściami i wejściami.
  Po powiązaniu z wyjściem od bramy wjazdowej (wyjście jako przełącznik MONO, sterowane z wejścia, które jest typu 58. techniczny przycisk drzwi (działało również jako licznikowe ust. na 2 s).
  Przy takim ustawieniu Integra Cotrol świetnie obsługuje poszczególne wyjścia umożliwiając sterowanie wszystkim, natomiast po wejściu w kamery i kliknięciu obrazu (powiększenie), wyświetla się pod spodem przycisk powiązany z wyjściem, które zaznaczyłem przy konfiguracji. Po kliknięciu tego przycisku, apka wydaje głos i jakby zaciemnia się czerwonym kwadracikiem i nic się nie dzieje (wyjście nie jest aktywowane). Dodam, że wychodząc z kamery, klikam wyjście i brama się otwiera (próbowałem dodawać różne wyjścia, w tym rolety i w każdym przypadku ta sama reakcja, czyli jej brak na naciśnięcie).

  Bardzo proszę kolegów profesjonalistów o podpowiedź w jaki sposób problem można i czy w ogóle można rozwiązać - ta funkcjonalność jest dla mnie wypaśna, bo jak ktoś zadzwoni dzwonkiem (też oparty o centralę), odpalam apkę w tel. i mogę podglądnąć kto stoi u bram, a następnie mógłbym klinkąć i otworzyć bramę/furtkę etc. natomiast podglądnąć mogę, ale później trzeba wejść w zakładkę wyjścia i kliknąć przycisk.

  Pozdrawiam
  Waldi
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  sciacho
  Level 18  
  To jest trochę, moim zdaniem , źle przez Satela zrobione ale musisz zrobić tak :

  w DloadX w zakładce ETHM1-Plus>GuardX /Integra Control musisz stworzyć Makro załączające dane wyjście .

  Potem , oczywiście po zapisie do centrali , importujesz z poziomu aplikacji na iPad / iPhone makra.

  Następnie z poziomu ustawień kamery musisz dodać to wyjście którym steruje twoje makro - wtedy pojawi się ikonka makra i będziesz mógł nim sterować widząc jednocześnie obraz kamery.

  Co do opji stref i wejść to nie jest to jeszcze dostępne z poziomu App. Integre Control ale powinno być to możliwe w następnej wersji.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Waldemarros
  Level 9  
  Dzięki kolego - Twoja podpowiedź w pełni działa - trochę minęło, ale dopiero teraz mam czas się znowu zajmować przyjemnościami ;)
  Pozdrawiam
 • Optex
 • #4
  newjard
  Level 9  
  witam.
  Pytanie do Waldiego.
  Czy u siebie masz na satelu zrobiony tylko dzwonek czy może coś z głosem czyli domofon? Jestem na etapie myślenia o domofonie i najlepiej w oparciu o satela.
 • #5
  Waldemarros
  Level 9  
  Witam. Niestety na satelu mam zrobiony wyłącznie dzwonek - po naciśnięciu przycisku dzwonka na manipulatorze, syrena alarmowa na zewnątrz mruga przez 3 sekundy, aby dzwoniący miał jakikolwiek znak, że przycisk zadziałał, natomiast wewnątrz domu dzwoni tradycyjny dzwonek (przez przekaźnik). Niestety nie doszukałem się nigdzie informacji, że manipulator INT-TSI obsługuje funkcje domofonu - ma mikrofon i głośniki ale chyba nieaktywne - czekam na uruchomienie tej funkcji bo dodanie mikrofonu i głośnika przy bramie nie będzie zbyt kłopotliwe... przyznam również, ze gdy ktoś zadzwoni najczęściej odpalam Integra control i podglądam w kamerze kto dzwoni ;)
 • #6
  newjard
  Level 9  
  Dzięki za odp.
  A już myślałem, że odpalę domofon.
  pozdrawiam i powodzenia w "macgajwerowskich" zastosowaniach satela 😊.
 • #8
  wpat
  Level 22  
  Waldemar mam pytanie jak przekierowane kamery na zewnątrz. Mi działają tylko po lanie, brak na zewnątrz choć mam stały zewn IP. Widzę tylko przycisk makra bez obrazu z kamery
 • #9
  Waldemarros
  Level 9  
  No więc według moich obserwacji w zakresie obsługi kamer, aplikacja Integra Control działa jak każda inna do obsługi kamer IP. Skoro po LAN kamery działają tzn. że streaming na zewnątrz (do Internetu) blokuje Twój router - musisz przekierować porty rejestratora (jeśli używasz) lub samych kamer. Jestem tego pewny bo gdy u siebie nie przekierowałem portu centrali alarmowej, to w aplikacji działały mi tylko kamery, a reszta nie ;)
  Pewnie wystarczy jeden port otworzyć i z głowy, a który - ten sam co wpisałeś w konfiguracji Integra Control dla połączeń Lan.
 • #10
  toaj
  Level 11  
  @Waldemarros mógłbyś coś podpowiedzieć w tej kwestii?
  Niestety nie mogę odpalić kamer w aplikacji. W gDMSS działają bez problemu, a w Integra mimo wpisywania tego samego adresu i portu (554) i próbowaniu różnych wartości strumieni głównego i pomocniczego po kamerach ani widu, ani słychu. Dotyczy to zarówno połączenia lokalnego i zdalnego.
  Jakieś sugestie?

  Dziękuję kolegom za podpowiedzi w sprawie temperatur. Rady z forum pomogły.
 • #11
  wojokrak
  Level 10  
  W ten sposób obrazu z kamer nie uzyskasz. W aplikacji gDMSS strumienie z kamer uzyskujesz łącząc się z
  "chmurą Dahua'y", a więc wykorzystujesz połączenie P2P (do identyfikacji strumieni brany jest tak naprawdę numer seryjny urządzenia).
 • #12
  toaj
  Level 11  
  @Wojokrak,
  nie jest tak jak mówisz. Z moim rejestratorem łączę się lokalnie po IP 192.*.*.* i zdalnie po IP 77.45.*.*
  Mało tego wyświetlam strumienie z tych kamer na panelu INT-TSI w domu, a konfigurując taki obraz z kamery w TSI Builder wykorzystuję RTSP.

  Nadal szukam rozwiązania.
 • #13
  pilatus
  Level 12  
  Żeby kamery wyświetlały obraz od strony WAN to trzeba tak jak napisał Waldemarros przekierować porty kamer z WAN do LAN. Ja jednak polecam konfiguracje VPN-a a nie przekierowywanie portów. Ma to szereg zalet. Już nigdy nie będziemy musieli kombinować z połączeniem bez względu na to czy jesteśmy w WAN czy LAN. Ponadto nie wystawiamy ich na świat, przez co zawęża się mocno grupa niechcianych grzebaczy próbujących dostać się do kamer. Rozwiązań jeśli chodzi o VPN jest sporo. Jak ktoś zainteresowany to podpowiem co i jak, bo opisać nawet najpopularniejsze rozwiązania to sporo tego jest.


  ............................................................................
  Ogłoszenie

  Przeczytaj również:
  Satel Integra - konfiguracja systemu - wybrane zagadnienia Wybrane najciekawsze tematy dotyczące konfiguracji systemu Satel Integra
  Wyjścia (programowalne i nie tylko) central alarmowych
  Jak działają wyjścia alarmowe centrali
  Podłączenie dowolnej czujki do dowolnej centrali alarmowej - poradnik
  Jak podłączyć sygnalizator do centrali alarmowej - poradnik
  Typy wyjść centrali Integra, które stosujemy przy "automatyce" domowej

  Piec C.O. - integracja z alarmem (np. Satel Integra)
  ETHM 1 Plus/ Integra Control. Wybrane zagadnienia.


  Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
  Poradniki dot. systemów zabezpieczeń


  Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
  Systemy zabezpieczeń


  Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
  Poradniki Ogólne