Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra Control - kamery i sterowanie wyjściami

12 Lut 2019 23:34 3609 12
  • Poziom 7  
    Jako instalator amator w ciągłej delegacji, w końcu przy okazji urlopu zabrałem się do odkurzenia domowej automatyki.
    Centrala alarmowa Integra 64Plus działająca w ramach jednej sieci lokalnej z rejestratorem CCTV (kamery IP). Centrala za pośrednictwem różnych zmontowanych przekaźników ładnie od 4 lat steruje roletami, bramą wjazdową i garażową oraz dwoma furtkami (nawodnienie wciąż na ukończeniu).
    Dzięki Satelowi jestem zadowolonym użytkownikiem aplikacji Integra Control. Dzisiaj w związku z porządkowaniem konfiguracji CCTV, dodałem do połączeń LAN oraz WAN, obsługę 4 kamer (5 w drodze). O dziwo apka radzi sobie doskonale ze strimingiem obrazu - jestem mega pozytywnie zaskoczony. Natomiast nie byłbym sobą, gdybym chciał więcej. Przy konfiguracji połączenia, mamy opcje dodawania kamer, a przy kamerach opcję powiązania ich ze strefami, wyjściami i wejściami.
    Po powiązaniu z wyjściem od bramy wjazdowej (wyjście jako przełącznik MONO, sterowane z wejścia, które jest typu 58. techniczny przycisk drzwi (działało również jako licznikowe ust. na 2 s).
    Przy takim ustawieniu Integra Cotrol świetnie obsługuje poszczególne wyjścia umożliwiając sterowanie wszystkim, natomiast po wejściu w kamery i kliknięciu obrazu (powiększenie), wyświetla się pod spodem przycisk powiązany z wyjściem, które zaznaczyłem przy konfiguracji. Po kliknięciu tego przycisku, apka wydaje głos i jakby zaciemnia się czerwonym kwadracikiem i nic się nie dzieje (wyjście nie jest aktywowane). Dodam, że wychodząc z kamery, klikam wyjście i brama się otwiera (próbowałem dodawać różne wyjścia, w tym rolety i w każdym przypadku ta sama reakcja, czyli jej brak na naciśnięcie).

Bardzo proszę kolegów profesjonalistów o podpowiedź w jaki sposób problem można i czy w ogóle można rozwiązać - ta funkcjonalność jest dla mnie wypaśna, bo jak ktoś zadzwoni dzwonkiem (też oparty o centralę), odpalam apkę w tel. i mogę podglądnąć kto stoi u bram, a następnie mógłbym klinkąć i otworzyć bramę/furtkę etc. natomiast podglądnąć mogę, ale później trzeba wejść w zakładkę wyjścia i kliknąć przycisk.

Pozdrawiam
    Waldi
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    To jest trochę, moim zdaniem , źle przez Satela zrobione ale musisz zrobić tak :

w DloadX w zakładce ETHM1-Plus>GuardX /Integra Control musisz stworzyć Makro załączające dane wyjście .

Potem , oczywiście po zapisie do centrali , importujesz z poziomu aplikacji na iPad / iPhone makra.

Następnie z poziomu ustawień kamery musisz dodać to wyjście którym steruje twoje makro - wtedy pojawi się ikonka makra i będziesz mógł nim sterować widząc jednocześnie obraz kamery.

Co do opji stref i wejść to nie jest to jeszcze dostępne z poziomu App. Integre Control ale powinno być to możliwe w następnej wersji.
    Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 7  
    Dzięki kolego - Twoja podpowiedź w pełni działa - trochę minęło, ale dopiero teraz mam czas się znowu zajmować przyjemnościami ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    witam.
    Pytanie do Waldiego.
    Czy u siebie masz na satelu zrobiony tylko dzwonek czy może coś z głosem czyli domofon? Jestem na etapie myślenia o domofonie i najlepiej w oparciu o satela.
  • Poziom 7  
    Witam. Niestety na satelu mam zrobiony wyłącznie dzwonek - po naciśnięciu przycisku dzwonka na manipulatorze, syrena alarmowa na zewnątrz mruga przez 3 sekundy, aby dzwoniący miał jakikolwiek znak, że przycisk zadziałał, natomiast wewnątrz domu dzwoni tradycyjny dzwonek (przez przekaźnik). Niestety nie doszukałem się nigdzie informacji, że manipulator INT-TSI obsługuje funkcje domofonu - ma mikrofon i głośniki ale chyba nieaktywne - czekam na uruchomienie tej funkcji bo dodanie mikrofonu i głośnika przy bramie nie będzie zbyt kłopotliwe... przyznam również, ze gdy ktoś zadzwoni najczęściej odpalam Integra control i podglądam w kamerze kto dzwoni ;)
  • Poziom 8  
    Dzięki za odp.
    A już myślałem, że odpalę domofon.
    pozdrawiam i powodzenia w "macgajwerowskich" zastosowaniach satela 😊.
  • Poziom 22  
    Waldemar mam pytanie jak przekierowane kamery na zewnątrz. Mi działają tylko po lanie, brak na zewnątrz choć mam stały zewn IP. Widzę tylko przycisk makra bez obrazu z kamery
  • Poziom 7  
    No więc według moich obserwacji w zakresie obsługi kamer, aplikacja Integra Control działa jak każda inna do obsługi kamer IP. Skoro po LAN kamery działają tzn. że streaming na zewnątrz (do Internetu) blokuje Twój router - musisz przekierować porty rejestratora (jeśli używasz) lub samych kamer. Jestem tego pewny bo gdy u siebie nie przekierowałem portu centrali alarmowej, to w aplikacji działały mi tylko kamery, a reszta nie ;)
    Pewnie wystarczy jeden port otworzyć i z głowy, a który - ten sam co wpisałeś w konfiguracji Integra Control dla połączeń Lan.
  • Poziom 11  
    @Waldemarros mógłbyś coś podpowiedzieć w tej kwestii?
    Niestety nie mogę odpalić kamer w aplikacji. W gDMSS działają bez problemu, a w Integra mimo wpisywania tego samego adresu i portu (554) i próbowaniu różnych wartości strumieni głównego i pomocniczego po kamerach ani widu, ani słychu. Dotyczy to zarówno połączenia lokalnego i zdalnego.
    Jakieś sugestie?

Dziękuję kolegom za podpowiedzi w sprawie temperatur. Rady z forum pomogły.
  • Poziom 10  
    W ten sposób obrazu z kamer nie uzyskasz. W aplikacji gDMSS strumienie z kamer uzyskujesz łącząc się z
    "chmurą Dahua'y", a więc wykorzystujesz połączenie P2P (do identyfikacji strumieni brany jest tak naprawdę numer seryjny urządzenia).
  • Poziom 11  
    @Wojokrak,
    nie jest tak jak mówisz. Z moim rejestratorem łączę się lokalnie po IP 192.*.*.* i zdalnie po IP 77.45.*.*
    Mało tego wyświetlam strumienie z tych kamer na panelu INT-TSI w domu, a konfigurując taki obraz z kamery w TSI Builder wykorzystuję RTSP.

Nadal szukam rozwiązania.
  • Poziom 12  
    Żeby kamery wyświetlały obraz od strony WAN to trzeba tak jak napisał Waldemarros przekierować porty kamer z WAN do LAN. Ja jednak polecam konfiguracje VPN-a a nie przekierowywanie portów. Ma to szereg zalet. Już nigdy nie będziemy musieli kombinować z połączeniem bez względu na to czy jesteśmy w WAN czy LAN. Ponadto nie wystawiamy ich na świat, przez co zawęża się mocno grupa niechcianych grzebaczy próbujących dostać się do kamer. Rozwiązań jeśli chodzi o VPN jest sporo. Jak ktoś zainteresowany to podpowiem co i jak, bo opisać nawet najpopularniejsze rozwiązania to sporo tego jest.