Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skopiować kartę zbliżeniową HID

17 Lut 2019 21:33 1158 14
  • Poziom 12  
    Był już podobny temat z 2011 roku ale jest archiwalny na dodatek może się coś zmieniło. Mam podobny problem bo wraz z żoną jeździmy w jedno miejsce i jest brama na kartę, niestety właściciel dał jedna kartę i czasami mamy problem się zgrać czasowo a szef na to w..... 4L. Są sposoby aby clona zrobić? Karta HID iClass 13.56 (chyba bo identycznie wyglada na necie) .
  • BotlandBotland
  • Poziom 29  
    Podobno idzie telefonem z NFC, narzędzie "Mifare Classic Tool".
  • Poziom 12  
    Jak skopiować kartę zbliżeniową HID Niestety nie czyta jej a dokładniej nawet nie widzi. To jest ta karta
  • BotlandBotland
  • Poziom 29  
    Widocznie karta jest w standardzie UNIQUE i pracuje na częstotliwości 125 kHz i tutaj NFC nie pomoże.
  • Poziom 32  
    Mam coś takiego 5YOA 125KHz RFID Duplicator Link, ale nie miałem okazji jeszcze testować, nie mam czytnika do Arduino, coś tam kopiuje między załączonymi kartami. Przykłady użycia są na Youtube, np.: Link
    Edit:
    Doczytałem w opisie aukcji alli..., że HID niestety nie obsługuje.
  • Poziom 32  
    zygzag napisał:
    To ja nie kumam. Ja mam https://www.aliexpress.com/item/Handheld-125K...lgo_pvid=4524809f-fea6-4ffd-968c-4a692fc83518 i to nie działa, nie czyta tej karty za to czyta te płaskie i breloki

No właśnie mam ten model, w opisie mojego było o tym, że nie czyta HID i szyfrowanych, jest tylko na 125kHz. W innych, tak od około 40$ jest HID i opis dekodowania, więcej częstotliwości. Czy działa, nie wiem, nawet nie miałbym na czym sprawdzić.
  • Poziom 12  
    Co myslicie o tym z Ali?
  • Poziom 32  
    Poczekaj na noworoczną wyprzedaż i podziel się wrażeniami. Raczej nikt tego nie ma, a przydatność w codziennym życiu jest raczej znikoma.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany? Baaardzo dawno mnie na elektrodzie nie było aż musiałem nowe konto założyć...
    Te karty da się bez problemu kopiować. Akurat przeglądam stare wątki i tak mi wpadło w oko. Pzdr.
  • Poziom 12  
    Nie . Nie rozwiazany. Dasz porade?
  • Poziom 2  
    Cóż ja mogę poradzić... ;)
    HIDowskie Proximity mogę skopiować i to działa. Mam możliwość sprawdzenia prawie każdej karty na różnych czytnikach bo w tej branży siedzę. Te także sprawdzałem i nie ma problemu. Z iClassami jest gorzej - nie zrobię kopii.
    Jedno co mogę podpowiedzieć to będę w Krk chyba 29 lutego.

Pozdrawiam!