Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Rapid 1.6TDI 90km - Szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Fear85 06 Apr 2019 16:44 3774 9
 • #1
  Fear85
  Level 2  
  Od dłuższego czasu borykam się z szarpnięciem przy dodaniu i odjęciu gazu. Wygląda to tak, że jadę sobie dla przykładu autostradą za kimś ze stałą prędkością i ten ktoś zwalnia wiec ja odejmuje gazu by zwolnić i tu po odjęciu gazu jest wyczuwalne szarpnięcie. Ten ktoś przyśpiesza, ja dodaje gazu nie ważne czy delikatnie czy mocniej to i tak pojawia się mocnniej wyczuwalne szarpnięcie. Nie ważne czy silnik jest zimny czy rozgrzany, efekt ten sam. Autko nie posiada dwumasy. Wymienione wszystkie poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów. Sprawdzone przeguby, półosie i są bez luzów. Zauważyłem, że czasami po puszczeniu gazu, wskazówka obrotomierza opada od razu o jakieś 2mm i dalej opada juz normalnie. Przy dodaniu gazu kilka razy też to zauważyłem że od razu podskakuje o jakiś 1mm i potem idzie w górę normalnie. Komputer nie wyrzuca żadnych błędów. Autko ma przejechane 135 tyś km. Auto nie dławi się, nie traci mocy. Czy ktoś miał taki przypadek i jest w stanie podpowiedzieć co sprawdzić ?
 • #2
  Plumpi
  Heating systems specialist
  Jedną z przyczyn może być zabrudzony lub wytarty potencjometr pedału gazu o ile on występuje w Twojej wersji.
 • #3
  Albertomek
  Level 19  
  Plumpi wrote:
  Jedną z przyczyn może być zabrudzony lub wytarty potencjometr pedału gazu o ile on występuje w Twojej wersji.


  Każdy TDI od ponad 20 lat ma potencjometr na pedale gazu.
 • #4
  matus1014
  Level 9  
  Nie posiada dwumasy czy była i przy wymianie taniej było założyć jednomas?
 • #5
  Fear85
  Level 2  
  Auto jest z 2014 roku, sprawdzę ten potencjometr.

  Sprzęgło od nowości nie było wymieniane. Oryginalnie auto jest bez dwumasy.
 • #6
  matus1014
  Level 9  
  Jakiej firmy te poduszki są założone? ,
  Jeśli jest to odczuwalne przy dodaniu lub odjęciu gazu to najpewniej jest to ten łącznik od skrzyni do belki zawieszenia przedniej "przód-tył" ta poduszka ja bym stawiał na nią .
 • #10
  Fear85
  Level 2  
  Ja pojechałem do serwisu gdzie kupiłem auto i mówię im, że mają mi to zdiagnozować w ramach reklamacji bo tak się nie da jeździć. Zdiagnozowali, że problem leży w sprzęgle, że są to typowe objawy dla zużywającego się sprzęgła. Wycenili mi to na ponad 2500zł z robocizną. Mówię im, że ja nie zamierzam płacić za coś co od momentu kupna było spier***one. Stwierdzili, że to jest element naturalnie zużywający się i nie podlega to reklamacji. Mówię im kolejny raz, że było tak od początku i mają nawet w systemie informację o moim zgłoszeniu tego problemu.

  Ktoś ma dobrego fachowca który zajmuje się takimi reklamacjami samochodów ?
  Mieliście kiedyś przypadek reklamowania samochodu? Zastanawiam się jakie mam szanse na wygranie ale z mojej perspektywy dla mnie to jest zwykłe zatajenie wady.

  Przy kupowaniu auta chciałem jechać na stację diagnostyczną to stwierdzili że oni już sprawdzali autko u nich na serwisie i gwarantowali iż wszystko jest sprawne. Chciałem się przejechać gdzieś szybszą drogą by zobaczyć jak się autko zachowuje przy dużych prędkościach bo 95% moich tras to autostrady to stwierdzili że nie da się. Ale tydzień potem jak zgłosiłem im problemy to już się dało...Dla mnie oni dokładnie wiedzieli jakiego złoma sprzedają.

  A może jest ktoś kto też miał problem z kupionym autem w Skodzie Kierat Tychy? Proszę o kontakt. Chcę ich doszczętnie u**bać.