Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek do spawarki MIG/MAG

zadax 19 Kwi 2019 15:54 5241 13
  • Wózek do spawarki MIG/MAG

Jeszcze nic nie publikowałem na forum, więc przyszedł czas żeby coś pokazać.
    Przedstawiam, na szybko zbudowany wózek do spawarki.
    Konstrukcja z kształtowników 18x30x2.
    Wzmocnienia pod półki - płaskownik 20x4.
    Półki z płyty OSB 18mm.
    Koła przód - skrętne 75mm z hamulcem.
    Koła tył - 220mm pompowane na oś 20mm.
    Dodatkowo zamontowane potrójne gniazdo hermetyczne 16A oraz 10mb przewodu H05RR-F OW 3x2,5mm2 z wtykiem Legrand 16A.

Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    zadax
    Poziom 16  
    zadax napisał 190 postów o ocenie 43, pomógł 16 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    freebsd
    Poziom 37  
    Dlaczego wybrałeś koła pompowane?
    Fixxxer1
    Poziom 15  
    Wózek chyba wzorowany na pomyśle Pirana ;)
    Nie widzę żadnej rączki za którą można prowadzić wózek, znacznie ułatwia manewrowanie. Polecam także dospawać boczne uchwyty na narzędzia z pociętych rur.
    Moja wersja wózka:
    Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG

P.S. To mój debiut spawalniczy, wcześniej nie trzymałem nawet uchwytu w ręku ;)
    zadax
    Poziom 16  
    freebsd napisał:
    Dlaczego wybrałeś koła pompowane?

Bez powodu. Po prostu takie kupiłem :)

Fixxxer1 napisał:
    Wózek chyba wzorowany na pomyśle Pirana ;)

Obejrzałem kilkanaście wózków i z kilku coś tam przejąłem.
    Od Pirana również ;).

Fixxxer1 napisał:
    Nie widzę żadnej rączki za którą można prowadzić wózek, znacznie ułatwia manewrowanie.

Prowadzę za "rogi", ale jeśli będzie to zbyt uciążliwe to dospawam uchwyt do górnej półki.

Fixxxer1 napisał:
    Polecam także dospawać boczne uchwyty na narzędzia z pociętych rur.

Nie bardzo rozumiem co masz konkretnie na myśli...
    freebsd
    Poziom 37  
    zadax napisał:
    Bez powodu. Po prostu takie kupiłem
    Jak wrażenia z użytkowania? Jest coś, co byś zmienił, dodał, itp?
    zadax
    Poziom 16  
    freebsd napisał:
    Jak wrażenia z użytkowania? Jest coś, co byś zmienił, dodał, itp?

Za wcześnie, na wrażenia. Wózek ma dopiero jeden dzień.
    Zapewne dodam uchwyt dla łatwiejszego manewrowania.
    Reszta wyjdzie w praniu :)
    freebsd
    Poziom 37  
    Nieco niepokojąco wygląda ten wystający poza obrys reduktor. Mocowanie cylindrów też wykonał bym w sposób łatwiejszy do ich wymiany, a jak już to wyżej, by nie pochylać sie przy dokręcaniu śruby. Chyba pozostał bym przy łańcuchu do mocowania butli.
    zadax
    Poziom 16  
    freebsd napisał:
    Nieco niepokojąco wygląda ten wystający poza obrys reduktor.

Zapewniam Cię, że nie wystaje poza obrys wózka :)

freebsd napisał:
    Mocowanie cylindrów też wykonał bym w sposób łatwiejszy do ich wymiany, a jak już to wyżej, by nie pochylać sie przy dokręcaniu śruby. Chyba pozostał bym przy łańcuchu do mocowania butli.

No proszę Cię... Raz na kilka miesięcy podejmę ten wysiłek żeby się nieco pochylić, wykręcić (wkrętarką) dwie śruby i wymienić butlę...
    Codziennie pochylam się jeszcze bardziej celem wiązania sznurówek i jakoś żyję... ;)
    Fixxxer1
    Poziom 15  
    Cytat:

Fixxxer1 napisał:
    Polecam także dospawać boczne uchwyty na narzędzia z pociętych rur.

Nie bardzo rozumiem co masz konkretnie na myśli...

Na moich zdjęciach widać z boku wózka uchwyty na np. szczotki druciane czy cążki do obcinania drutu :)
    zadax
    Poziom 16  
    Fixxxer1 napisał:
    Na moich zdjęciach widać z boku wózka uchwyty na np. szczotki druciane czy cążki do obcinania drutu :)

Rzeczywiście :) Niezły pomysł. Pomyślę nad tym.
    kojotus87
    Poziom 9  
    witam świetna robota jak dla mnie wykonanie estetyczne ja muszę się zmobilizować i zrobić na moje spawarki wózek fotki z realizacji tez postaram się zamieścić
    zadax
    Poziom 16  
    Okazało się, że prowadzenie wózka za "rogi" nie jest szczytem wygody. W związku z tym dorobiłem uchwyt, co znacznie poprawiło manewrowanie.

Wózek do spawarki MIG/MAG Wózek do spawarki MIG/MAG
    szczepulek
    Poziom 12  
    Fajne fajne.. ja teraz przygotowuję się do swojego wózka.. ma to być wózek hybrydowy. Tzn. z 4 kółkami dwa skrętne. Przedłużone rączki na wzór wózka magazynowego..młynarski zwany też, umożliwi łatwiejszy podjazd po stopniach.. w nie równym terenie. Tylne koła kupiłem 260mm średnicy przednie będą 125 mm wysokość wózka nad podłożem 16cm . Co do wagi wózka obliczyłem około 11 kg. W rzeczywistości pewnie więcej wyniesie. Butle montowane nie za spawarką a obok.. żeby nie wydłużać konstrukcji. Dla mnie szerokość 50-65 cm jest dobra. Wózek będzie bardziej stabilny i łatwiejszy w manewrowaniu. Jak już skompletuje elementy stalowe biorę się za wykonanie. Oto szkic jak miało by to wyglądać. Górna półka na spawarkę. Dolna maska szpule itp. Na górnej półce podnoszona banda/barierka czy jak to nazwać aby otworzyć klapę boczną do spawarki podczas wymiany drutu. Wózek przeznaczony typowo dla Ideal Tecnomig 205. Czy też Magnum Mig 205 alu synergia.
    Drugie zdj. to wymiary profilów kątowników itp. Zrizumiałe pewnie tylko dla mnie zapisy ;)
    Propo ekologii.. stare terminarze idealnie sprawdzają się do kreślenia zamysłów heh
    KrzysiekPsl
    Poziom 8  
    Hej i jak wyszedł Ci ten wózek z boczną butla? Jak użytkowanie? Bardzo ciekaw jestem.
    Jak możesz podeślij fotki tu lub na cisek222(malpa)o2.pl