Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wrzeciono z chin 3.5kW podłączenie

17 Cze 2019 22:45 273 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich zamówiłem ostatnio wrzeciono z chin 3.5kW wraz z falownikiem 4kw 380V i dostałem do tego płytke podejrzewam ze z instrukcja ale nie działa chinczyk miał mi wysłać na email ale już 3 dni i zero odzewu na aukcji jest napisane tylko tyle: Wrzeciono z chin 3.5kW podłączenie
    tyle ze u mnie sa te piny dwa wpięte i pisze ze jakiś termistor tam trzeba wpiąć, ale jaki do tego dobrać ? i jak to z falownikiem podpiąć i z mach 3 zegrać ? chyba że ktoś ma do tego instrukcje i mógłby podesłać
  • Red. Komputery FAQ
    Ciężko stwierdzić co autor miał na myśli :)
    Wygląda na to że silnik podłączony jest w trójkąt, ale lepiej zweryfikować miernikiem.
    Masz 3 fazy, masę. To na pewno idzie prosto do inwertera. Wygląda na to że w silniku jest termistor, napisane jest (pokaleczonym angielskim) że coś ma to związek z napięciem 220V, może chodzi o to by zasilić falownik szeregowo przez termistor? Ale niech ktoś inny się wypowie, a najlepiej sprzedawca. Bo to co wypisuje to tylko domysły....
  • Poziom 13  
    Podłączasz zgodnie z opisem 1,2,3 jako U,V,W oraz uziemienie,
    Wpinasz na falownik ustawiasz prąd z tabliczki znamionowej i wszystko powinno pykać.
    Opis który znalazłeś jest prawdopodobnie ogólny dla produktu dlatego masz opisane piny dla termistora. w twoim wypadku wychodzi że twój silnik nie jest wyposażony w termistor w uzwojeniu. Prawdopodobnie dlatego, ze zamówiłeś go z falownikiem, wiec ustawiasz w falowniku prąd maxymalny z tabliczki jako zabezpieczenie. Termistor jest dodatkowym zabezpieczeniem cewek uzwojeń. Jeśli ustawisz odpowiedni prąd silnika w falowniku jako maxymalny to falownik nie pozwoli na jego przekroczenie a co za tym idzie na zbyt wysoką temp silnika. temperatura silnika wynika głownie z prądu jaki płynie w uzwojeniu.
    Poszukaj w necie jest trochę zdjęć jak to podłączać w grafice googla lub po różnych stronach
  • Poziom 3  
    Okey dziekuje wam czyli tylko w falowniku ustawić
    Ale czy może ktoś podesłać instrukcje jak to ustawić ? bo chinczyk napisał ze wyjezdza na jakiś urlop i dopiero za dwa tygodnie moze odpisać a ja potrzebuj do przyszłego już to uruchomić
  • Poziom 13  
    Ale co mamy napisać ? nie podałeś modelu falownika ani zdjęcia tabliczki znamionowej silnika.
  • Poziom 38  
    A zdradzisz, jaki to falownik?
  • Poziom 24  
    To jest wrzeciono od frezarki od drewna?
    Rozbierz wtyczkę i będziesz wiedział, bodajże ten na środku to PE, a 3 pozostałe to fazy. Wtyczka jest robieralna, tylko jedna śrubka.