Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna

28 Cze 2019 18:16 1173 16
  • Poziom 7  
    Witam.

Bardzo Państwa przepraszam na wstępie mojego posta do którego musiałem się już posunąć żeby zdobyć odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.
    Jestem bardzo początkującym użytkownikiem samochodów a bardzo zależy mi żeby skonsultować z Państwem moje problemy .... Posiadam Renault Laguna 3 z 2007r. silnik 2.0 140 km. Ostatnimi czasy na panelu moim oczom ukazał się komunikat : Skontroluj układ wydechowy.
    Następnie postanowiłem podpiąć do zakupionego przez siebie interfejsu i oczom moim ukazały się takie błędy. Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna

Stąd moje pytanie , całkowitego laika samochodowego, który chciałby cokolwiek zrobić sam w aucie .... Jak namierzyć wtyczki i ewentualne położenie sond. Piszę tego posta naprawdę w ostateczności dlatego że przeglądałem już wiele stron ale do danego modelu nie mogę nic znaleźć i nie mam punku odniesienia. Byłby ogromnie wdzięczny za rady , instrukcje , zdjęcia.

Dziękuje z góry za pomoc i Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Wygląda na uszkodzenie sondy za katalizatorem.
    Dojście do sondy od spodu samochodu, wtyczkę najłatwiej zlokalizujesz idąc po przewodzie od sondy.
    Na zdjęciu katalizator z widocznymi obiema sondami:
    Renault Laguna 3 - 2.0 140 KM - Położenie wtyczek i sond lambda w Renault Laguna
  • Poziom 7  
    Dzięki za zainteresowanie tematem ;)

Dodano po 16 [godziny] 31 [minuty]:

Po namierzeniu sondy i rozpieciu wtyczki błąd dało się skasować..... kwestia na jak długo. Jeździć obserwować .....
  • Poziom 5  
    Jaki masz program ? Bo mam ten sam problem co jakiś czas wywala mi bład skontroluj uklad wydechowy A na maxiecu i delphi nie może tych kodów odczytać. Ale u mnie to chyba kat zapchany bo słaba wydajnosc katalizatora
  • Poziom 7  
    Polecam program Pyclip ;)
  • Poziom 5  
    Dzięki. Pochwal się jak bład usuniesz ja puki co na chwilę założyłem emulator sondy
  • Poziom 7  
    Michu11133 napisał:
    Jaki masz program ? Bo mam ten sam problem co jakiś czas wywala mi bład skontroluj uklad wydechowy A na maxiecu i delphi nie może tych kodów odczytać. Ale u mnie to chyba kat zapchany bo słaba wydajnosc katalizatora

Programy dla zainteresowanych diagnozowaniem swoich aut :
    https://www.drive2.ru/b/501493851572142178/?f...cJ8M7j-5mkDcH6X8fj32bzT08DLnOJOb_LBHoq-IUJxc4

oraz interfejs :

https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-bt...jJhOWJlNTI1MzZiZjI4NmE3MjQ4ZWVhZmE1ZjhmZmE%3D
  • Poziom 5  
    No ja posiadam lpg Ale bład wyskakuje na benzynę jak i na lpg. W czasie jazdy przy stałych obrotach myślę o usunięciu kata, albo wystawieniu uniwersalnego .
  • Poziom 43  
    Michu11133 napisał:
    No ja posiadam lpg Ale bład wyskakuje na benzynę jak i na lpg. W czasie jazdy przy stałych obrotach myślę o usunięciu kata, albo wystawieniu uniwersalnego .

To bez znaczenia czy jedziesz na PB czy LPG sonda pracuje zawsze, a tu jak widze jest z tym problem.
    Czyli wizyta u dobrego gazownika i strojenie afr instalacji.

Zapomnij o wymianie katalizatora na jakieś gów...... wtedy dopiero się zacznie problem.
  • Poziom 5  
    Faktycznie bo jak by był kat zajechany to bym poczuł spadek mocy, lub większe spalanie A nie ma żadnych z tych objawów. Jak byłem na clipie to był błąd słaba wydajnosc katalizatora.

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Byłem u gazownika powiedział że kat mógł się stopić przez wypadanie zaplonu dla tego jest słaba wydajnosc kata do tego będę musiał jechać na regulacje zaworów. Od czasu tego błędu na gazie nie jeżdżę
  • Poziom 5  
    Wymiana sondy pomogła bład niepowraca