Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie sygnalizatora alarmowego Satel SP-4006 do centrali Perfecta 32

05 Lip 2019 10:40 243 19
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Sygnalizator wymaga stałego zasilenia +12V.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Sygnalizator wymaga stałego zasilenia +12V.

Jeżeli wymagane jest stałe zasilanie +12V to musi być wyjście wysokoprądowe (OUT1), tylko jaki typ wybrać w programie?
    I drugie pytanie jakie typy wybrać nikoprądowych (OUT3, OUT4) do wejść wyzwalających syrenę (STA, STO)?
    Jak zrozumiałem z instrukcji i według mojego podłączenia zworek opcja "Polaryzacja +" musi być wyłączona przy wyjściach OUT3, OUT4 a jak przy OUT1?

• Poziom 43  
    andrzej59432 napisał:
    Jeżeli wymagane jest stałe zasilanie +12V to musi być wyjście wysokoprądowe (OUT1), tylko jaki typ wybrać w programie?

Wyjściem zasilającym w Perfekcie jest AUX a nie OUT 1 ponieważ nie ustawimy mu takiego trybu pracy.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Zasilanie na stałe dostępne jest na parach:
    # AUX, COM
    # OUT1+ COM
    # OUT2+ COM

OUT1+ i OUT2+ mają cały czas potencjał +12V i nie jest to programowalne. Dopiero ich odpowiedniki "OUT1-" oraz "OUT2-" są złączami, dla których wybieramy odpowiedni typ wyjścia.

andrzej59432 napisał:
    tylko jaki typ wybrać w programie?

Zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

andrzej59432 napisał:
    Jak zrozumiałem z instrukcji i według mojego podłączenia zworek opcja "Polaryzacja +" musi być wyłączona przy wyjściach OUT3, OUT4

Jeżeli faktycznie sterujemy poprzez "zabranie" masy, to opcja "Polaryzacja" powinna być odznaczona (czyli "fajka" zdjęta).
  • Poziom 15  
    sosarek napisał:
    andrzej59432 napisał:

Wyjściem zasilającym w Perfekcie jest AUX a nie OUT 1 ponieważ nie ustawimy mu takiego trybu pracy.

Sosarek, Ty montowałeś kiedykolwiek Perfectę? Z tego, co piszesz wnioskuję że raczej nie. Na plusie OUT1 i OUT2 masz zawsze stałe+12 i obciążalność jest dwa razy wyższa od wyjścia AUX. Steruje natomiast programowalny minus wyjścia.
    To samo dotyczy Versy. Proponuję się trochę podciągnąć.
    EDIT: widzę,że Dariusz mnie uprzedził.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    wojtek.kowal napisał:
    Sosarek, Ty montowałeś kiedykolwiek Perfectę? Z tego, co piszesz wnioskuję że raczej nie.

Rzadko ale jednak, powstał skrót myślowy po spojrzeniu w ustawienia wyjść w Perfecta Soft, instrukcje na pamięć ma znać? Mam ważniejsze rzeczy do pamiętania.
    Tak to jest jak montuje się głównie Integry - utrwalają się pewne nawyki.
    Widzę że czepialstwo nadal pozostało a dopowiedzenie tego czego zabrakło Autorowi nadal nie interesuje.

dariusz.bembenek napisał:
    andrzej59432 napisał:
    tylko jaki typ wybrać w programie?

Zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

andrzej59432 napisał:
    Jak zrozumiałem z instrukcji i według mojego podłączenia zworek opcja "Polaryzacja +" musi być wyłączona przy wyjściach OUT3, OUT4

Jeżeli faktycznie sterujemy poprzez "zabranie" masy, to opcja "Polaryzacja" powinna być odznaczona (czyli "fajka" zdjęta).

Rzecz jasna ustaw jeszcze czas działania OUT 3 i 4 którego teraz brakuje.
  • Poziom 3  
    Syrena się włącza tylko jeszcze takie pytanie dlaczego, jeżeli alarm się włączy i mam czas ustawiony na 5min to działa ona niezależnie od tego czy rozbroimy alarm czy nie przez ten czas?
    Czy nie powinno to działać tak, że po rozbrojeniu alarmu syrena się wyłączy?
    Jak wygląda konfiguracja?
    W momencie alarmu, w jaki sposób i czym jest "wyłączane" czuwanie?

Rozbrojenie alarmu (wyłączenie czuwania) nie musi być tożsame ze skasowaniem alarmu. Wszystko zależy od tego o czym dokładnie rozmawiamy.

Przykład 1
    :
    Alarm "wyje". Wpisanie hasła i zatwierdzenie "#" powoduje wyłączenie czuwania i skasowanie alarmu.
    Przykład 2:
    Alarm "wyje". Wyłączenie czuwania poprzez naruszenie wejścia (typ: wyłącz czuwanie) domyślnie tylko wyłącza czuwanie, ale nie kasuje już alarmu.
  • Poziom 3  

Przykład 2:
    Alarm "wyje". Wyłączenie czuwania poprzez naruszenie wejścia (typ: wyłącz czuwanie) domyślnie tylko wyłącza czuwanie, ale nie kasuje już alarmu.

Jest tak jak opisałeś w przykładzie 2, ale chciałbym żeby działało tak jak w przykładzie 1. Co należy zmienić?
    "Zaklikać" odpowiednią opcję, która towarzyszy typowi reakcji "wyłącz czuwanie". Bardzo intuicyjna sprawa.
  • Poziom 3  
    "Zaklikać" odpowiednią opcję, która towarzyszy typowi reakcji "wyłącz czuwanie". Bardzo intuicyjna sprawa.

Ogólnie w instrukcji jest napisane, że wyłączenie czuwania jest równoznaczne z wylaczeniem alarmu, a co do opcji w programie nie widzę nic tego typu.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Dlaczego wyjścia sygnalizatora nie są przypisane do strefy?
    W użytkownikach - schematach masz zaznaczone odpowiednie opcje?
    Zwory w sygnalizatorze jak masz ustawione?
    No to się nie zrozumieliśmy.
    Instrukcja (wrzucony fragment) dotyczy sterowania czuwaniem z poziomu manipulatora, nie z poziomu wejść. Kolega napisał (tak można wywnioskować), że sterowanie nie odbywa się z manipulatora, tylko poprzez fizyczne wejście centrali. Należy więc zaznaczyć odpowiednią opcję przy tym wejściu a nie wyjściu, które z tematem nie ma nic wspólnego.

Jeżeli to dalej nie jest to, to zachęcam do konkretnego opisania scenariusza, co i jak się po kolei dzieje.

Dodano po 3 [minuty]:

sosarek napisał:

Tym raczej trafiłeś w sedno. Czyli autor jednak nie steruje przez wejście.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    W użytkownikach - schematach masz zaznaczone odpowiednie opcje?
    Zwory w sygnalizatorze jak masz ustawione?

Dzięki brakowało przypisania do strefy

Napotkałem jeszcze jeden problem co do powiadomień SMS, wyskakuje błąd wysłania SMS. Co może być przyczyną?
    Karta działa bo bezproblemowo można połączyć się z aplikacją na telefonie.

• Poziom 43  
    Co to za karta? Jakiś wirtualny operator? Przed numer próbowałeś dopisać +48?
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Co to za karta? Jakiś wirtualny operator? Przed numer próbowałeś dopisać +48?

Karta świeżo uruchomiona z plusa jak i wszystkie numery. Dopisałem +48 ale bez zmian. Oprócz tego, że SMS nie zostaje wysłany, centrala rozłącza się z Perfecta Control (aplikacja na telefon).

• Poziom 43  
    Zaznaczone opcje do łączenia przez serwer Satel?
    W Telefon zaznaczone SIM 1, ustawione APN?
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    A co do problemu z SMS brakowało jedego zera w numerze do centrum SMS