logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432?

Sportingg 14 Lip 2019 01:56 2262 20
  • #1 18059655
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Witam panowie Potrzebuję pomocy ponieważ musiałem wymienić stary sterownik came bx plus na nowy bx Strong w tym starym miałem dodatkowo podłączoną automatykę bramy tak zwanej rolety z garażu sterowanej z pilota dwu kanałowego top 432 lecz Teraz nie umiem sobie z tym poradzić przeniosłem wszystkie kable tak jak były opisane i zamontowane w starym lecz dwa pozostały B1 i B2 gdy je podpinam do A i B tob c zasie wpinania roletacsievotwiera ponowne wyjecie i podlaczenie roleta znowu sie zamyka ale nie z pilota co robić moze musze miec dodatkowa karte oto parę zdjęć ze starego urządzenia Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432? Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432? Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432? Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432? Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432? Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432?
  • #2 18059713
    ArturAVS
    Moderator
    Posty: 26258
    Pomógł: 2297
    Ocena: 7784
    Płytę mikro-przełącznikami zaprogramowałeś żeby uzyskać zakładaną funkcjonalność?
  • #3 18059724
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9542
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    ZBX7N? Faktycznie brak opisu jakiejkolwiek funkcjonalności ewentualnego wyjścia 2 kanału (przydałby się po prostu telefon do Came Polska).
    Ale na szybko można:
    Po pierwsze sprawdź czy opcja F49 w menu funkcji jest na OFF (fabrycznie powinna być ale różnie bywa), potem sprawdź (najlepiej miernikiem w trybie woltomierza oraz omomierza) czy coś się dzieje na wyjściu złącza 14 między A i GND oraz B i GND gdy klikasz drugi kanał pilota.
    Ale czuję że to wyjście nie ma opcji wyjścia drugiego kanału, a tylko jest interfejsem COM do komunikacji napęd-napęd lub napęd-peryferia. Przemawia za tym też brak jakiejkolwiek opcji osobnego dopisywania 2 kanału pilota (tak jak było w starym ZBX7), można tylko dowolny przycisk pilota dopisać osobno do do różnego rodzaju logiki pracy bramy (w opcjach wyjścia 2CH brak).
    Najbezpieczniejszą i bezkombinacyjną opcją będzie dokupienie drugiego odbiornika zgodnego z twoją drogą radiową (wygodniej tańszego od oryginału i uniwersalnego zamiennika, np f-my Proxima lub DTM, i nie kartę a zewnętrzny odbioenik na kabelki) i zastosowanie go w drzwiach garażowych wraz z dopisaniem do niego drugiego przycisku pilota.

    PS do postu powyżej - jeśli trafiłem typ nowej centralki (ZBX7N) - nie ma ona żadnych mikroprzełączników.
  • #4 18059736
    ArturAVS
    Moderator
    Posty: 26258
    Pomógł: 2297
    Ocena: 7784
    kotbury napisał:
    PS do postu powyżej - jeśli trafiłem typ nowej centralki (ZBX7N) - nie ma ona żadnych mikroprzełączników.

    Sugerowałem się zdjęciami z postu tytułowego.
  • #5 18059740
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Płyta zaprogramowany.
    F49 . Próbowałem na różne sposoby i nic .
    Jak podpisałem dwa kable gdzie w starym napędzie były w B1 i B2 to brama się otwiera i zamyka tu Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432?

    Dodano po 4 [minuty]:

    Wpinam do (B) i (GND). Może muszę dokupić kartę RSE
  • #6 18059758
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9542
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Spróbuj A-GND. Ale to chyba ślepa uliczka. Jak się zdaje - to gniazdo jest TYLKO do komunikacji po COM
    Karta RSE nic ci nie da - to interfejs komunikacyjny COM (RS458) do komunikacji napędu ze sterownikami GSM/WiFi .
  • #7 18059777
    Darek0026
    Poziom 31  
    Posty: 1174
    Pomógł: 220
    Ocena: 378
    ZBX7N nie ma funkcji dodatkowego przekaźnika którego styki zostały wyprowadzone na złącza B1-B2. A-B-GND to złącze do akcesoriów pracujących po magistrali. Podłączanie tam sprzętu uprzednio podłączonych do styków B1-B2 jest absolutnie błędne.
    Należy zakupić zewnętrzy odbiornik radiowy z jednym kanałem. Oryginał to RE431SP. A jego styki wykorzystać tak jak kiedyś wyjście -B1-B2.
  • #8 18060270
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Darek. Możesz coś nic powiedzieć o tym . Czyli kupuje ten nadajnik RE431SP i co montuje go do napędu. Jak to mam zrobić. Powiem tak dostałem dom w spadku i piorun uszkodził mi naped więc muszę to wymienić bo mam wszędzie daleko . Sprzedawca powiedział że kupił by nowy naped z nowej serii ja chciałem stary typ o było by po staremu .
  • #9 18060284
    Darek0026
    Poziom 31  
    Posty: 1174
    Pomógł: 220
    Ocena: 378
    Zaraz Ci narysuje

    Dodano po 10 [minuty]:

    Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432?

    Trzeba przestawić tylko radio w tryb multicode, bez tego nie zapamieta pilota TOP. Z nowym radiem jest instrukcja jak to zrobić (prosta sprawa). Oczywiście są jak koledzy wyżej pisali także inne odbiorniki.

    Siłownik działa po wymianie płyty?
  • #10 18060446
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Oki jutro to ogarnę. A pytanko z innej beczki czy ten pilot Space to ogarnie. I czy te piloty stare top 432. Mogę użyć do tego nowego came
  • Pomocny post
    #11 18060477
    Darek0026
    Poziom 31  
    Posty: 1174
    Pomógł: 220
    Ocena: 378
    Ciężko jednoznacznie ogarnąć o co Ci chodzi. Z tego co piszesz wynika że masz pilot TOP dwu kanałowy. Jednym przyciskiem otwierasz bramę przesuwa a drugim bramę garażową. Z tym że do otwierania garażówki używane było wyjścia B1-B2 podłączone do wejścia uruchamiającego garażowke.

    Czy dobrze Cię rozumiem? Jeżeli nie będziesz pisać w sposób jasny i zrozumiały moja pomoc się skończy.
  • #12 18060568
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    W nowym napędzie co kupiłem mam Space. W starym mam 8 sztuk top 432
  • Pomocny post
    #13 18060586
    Darek0026
    Poziom 31  
    Posty: 1174
    Pomógł: 220
    Ocena: 378
    Czyli zamontowałeś cały nowy napęd BX strong z centrala ZBX7N. Z nowym zestawem miales karte i polota space tak?
    Jeśli tak to musisz przełożyć ze starego napędu karte radiową (wpięta w czerwone gniazdo po prawej stronie płyty) do nowego pinając w to samo gniazdo które jest w podobnym miejscu oznaczone AF. Wtedy wykorzystasz swoje osiem pilotów top. Coś mi sie wydaje ze bez wizyty fachowca się nie obejdzie.

    Dodano po 55 [sekundy]:

    Jeśli oczywiście stara karta jest sprawna.
  • #14 18062218
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    No tak właśnie jest . Jak pisałeś w starym napędzie karta AF43S najprawdopodobniej sprawna ale jak to spr. Nie wiem gdyż piorun gdzieś uderzył i coś popaliło na płycie głównej. W całkiem nowym napędzie mam AF432SP.
    CO do pytan.
    Jak spr. Czy karta jest sprawna
    Jak zamontuję AF 43S Jak dopisać piloty.
    Czy nawet jak odpala te stare piloty i karta gdzie wpinam te kable z starego miejsca B1 B2.
    Czy muszę kupić ten nadajnik RE432SP.
    PS. Wizyta fachowca by się przydała ale szczerze nie stać mnie bo bym już dawno to zrobił ale 600zl to dużo jak dla mnie
  • #15 18062330
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9542
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Po kolei :
    stara karta 43S współpracuje tylko z pilotami stałokodowymi TAM/TOP i z innymi nie będzie ( instrukcji do niej jest całe G....le).

    AF 432SP to karta do zmiennokodowych pilotów Space i z nimi zgodna.

    Żadna z powyższych sama z siebie nie ma wyjścia przekażnikowego drugiego kanału ( i jeśli centrala nie oferuje wyjścia 2 kanału to tak jakbyś go nie miał)

    Takowe wyjście ma odbiornik (NIE NADAJNIK) RE432SP - to nie karta tylko zewnętrzny odbiornik podpinany do napędu na kabelkach. Zgodny z pilotami Space. Ma 2 wyjścia przekaźnikowe do dowolnego zastosowania (bramy garażowej także) i tylko do takiego możesz podpiąć te nieszczęsne kable B1 i B2.
    Instrukcja : https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rc...FjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw3ZhlDJZroaEZ0mE1l6edAn.

    Ale ciężko go dostać i kosztuje. Sugeruję zgłosić się do jakiegoś producenta zamienników (np Proximy)
  • #16 18062443
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    KOTBURy dziękuję już wiem ale super że pomagasz .
    To tak moja stara karta sprawna Dział A po zaprogramowany pilota top.
    Natomiast gdy próbowałem ja wsadzić do złączy RIO,RSE,R700.800.900 W różnych kolejnosciach tych nowoczesnych B1 B2 to lipa nie działa jedynie przy wsadzaniu do STB i (-) brama się otwiera lub zamyka ale z pilota nic nie działa
    Co do pomiarów na wszystkich stylach (+)STB(-) 25 i na wszystkich GND. Natomiast na wszystkich innych brak napięcia .
    Czyli kupuje ten jakiś nadajnik i podpinam te nieszczęsne B1 i B2.
    Pytanie czy można by to podłączyć tak by przy otwieraniu bramy otwierają by się roleta garażową.
    Dziekuje wszystkim co pomagają.
  • Pomocny post
    #17 18062539
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9542
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    Nie wtykaj karty odbiornika byle gdzie tylko do złącza KARTY RADIOWEJ. Twoja centralka ma anielską cierpliwość - jeszcze parę takich prób i pójdzie z dymem.
    Radio zewnętrzna dwukanałowe podpina się na kablach do centrali , a do tegoż radia do złącz 2 kanału podpina się te twoje kable z B1 i B2. Ale sądząc po tym co robisz - naprawdę weź kolegę który ogarnia kabelki. Jeszcze parę takich prób i kolejne 500 zł pójdzie się ....ać.
  • #18 18062886
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Z tego co widzę to to kupuje i jest spokuj. Jak podłączyć roletę garażową do sterownika Came BX Strong z pilota TOP 432?.
    Ogólnie wygląda jak krańcowo . Mogę zastosować zamiennik tylko że tańszy.
  • Pomocny post
    #19 18062919
    Darek0026
    Poziom 31  
    Posty: 1174
    Pomógł: 220
    Ocena: 378
    Tylko że w radio AF432SPnie piszesz 8 pilotów TOP.
    Karte czestotliwości możesz wpiąć i wyłącznie w czerwonezłącze AF. Wpinanie winne grozi uszkodzeniem karty i centrali nie rób tego więcej. Nie dotykaj siętakże do żadnych wyjść gdyż nie mają one zastosowania w Twoim przypadku.
    Jak wpisać pilot w centrale ZBX7N:
    Wciskasz enter i strzałkami przechodzisz do U1 następnie Wciskasz enter i pojawi się jedynka, zmieniasz strzałką na dwójkie i zatwierdzasz enterem. Zacznie migaćjedynka na ekranie. Wtedy Wciskasz przycisk pilota i na ekranie zacznie migać dwojka. Tylko musisz to robić z życiem nie powoli bo Ci się bedzie wyłączać ta procedura. W przypadku pilotów top wystarczy wpisać jednego pilota.
  • #20 18067766
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Witam ponownie. Chciałem wam wszystkim podziękować za pomoc. DAREK0026 Dziękuję pomogłem mocno . KOTBURy ty również. .Sprawa wygląda tak kupiłem RE432SP. Podłączyłem tak jak darek powiedział narysował zaprogramowałem piloty i śmiga. Tylko że tak się zastanawiam coś do gniazda 10 jest jeszcze coś podpięte tylko co nie wiem ale działa. Możecie mi tylko powiedzieć co przy tym odbiorniki jest te ustawianie tego czasu to jest może czad jak długo trzeba przytrzymać guzik .
  • #21 18073190
    Sportingg
    Poziom 6  
    Posty: 10
    Ocena: 5
    Tak jak powiedział Darek i KOTBURy

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik wymienił stary sterownik Came BX Plus na nowy BX Strong i ma problem z podłączeniem rolet garażowych do pilota TOP 432. Po przeniesieniu kabli z B1 i B2 do A i B, roleta nie reaguje na pilota. Użytkownicy sugerują sprawdzenie ustawień w menu, a także pomiar napięcia na złączach. Okazuje się, że nowy sterownik nie obsługuje wyjścia dla drugiego kanału, co wymaga zakupu zewnętrznego odbiornika RE432SP, który umożliwia podłączenie rolet. Użytkownik potwierdza, że po zakupie i podłączeniu RE432SP, system działa poprawnie.
REKLAMA