Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong

Sportingg 14 Jul 2019 01:56 1521 20
 • #1
  Sportingg
  Level 5  
  Witam panowie Potrzebuję pomocy ponieważ musiałem wymienić stary sterownik came bx plus na nowy bx Strong w tym starym miałem dodatkowo podłączoną automatykę bramy tak zwanej rolety z garażu sterowanej z pilota dwu kanałowego top 432 lecz Teraz nie umiem sobie z tym poradzić przeniosłem wszystkie kable tak jak były opisane i zamontowane w starym lecz dwa pozostały B1 i B2 gdy je podpinam do A i B tob c zasie wpinania roletacsievotwiera ponowne wyjecie i podlaczenie roleta znowu sie zamyka ale nie z pilota co robić moze musze miec dodatkowa karte oto parę zdjęć ze starego urządzenia Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong
 • #2
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Płytę mikro-przełącznikami zaprogramowałeś żeby uzyskać zakładaną funkcjonalność?
 • #3
  kotbury
  Gantry automation specialist
  ZBX7N? Faktycznie brak opisu jakiejkolwiek funkcjonalności ewentualnego wyjścia 2 kanału (przydałby się po prostu telefon do Came Polska).
  Ale na szybko można:
  Po pierwsze sprawdź czy opcja F49 w menu funkcji jest na OFF (fabrycznie powinna być ale różnie bywa), potem sprawdź (najlepiej miernikiem w trybie woltomierza oraz omomierza) czy coś się dzieje na wyjściu złącza 14 między A i GND oraz B i GND gdy klikasz drugi kanał pilota.
  Ale czuję że to wyjście nie ma opcji wyjścia drugiego kanału, a tylko jest interfejsem COM do komunikacji napęd-napęd lub napęd-peryferia. Przemawia za tym też brak jakiejkolwiek opcji osobnego dopisywania 2 kanału pilota (tak jak było w starym ZBX7), można tylko dowolny przycisk pilota dopisać osobno do do różnego rodzaju logiki pracy bramy (w opcjach wyjścia 2CH brak).
  Najbezpieczniejszą i bezkombinacyjną opcją będzie dokupienie drugiego odbiornika zgodnego z twoją drogą radiową (wygodniej tańszego od oryginału i uniwersalnego zamiennika, np f-my Proxima lub DTM, i nie kartę a zewnętrzny odbioenik na kabelki) i zastosowanie go w drzwiach garażowych wraz z dopisaniem do niego drugiego przycisku pilota.

  PS do postu powyżej - jeśli trafiłem typ nowej centralki (ZBX7N) - nie ma ona żadnych mikroprzełączników.
 • #4
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  kotbury wrote:
  PS do postu powyżej - jeśli trafiłem typ nowej centralki (ZBX7N) - nie ma ona żadnych mikroprzełączników.

  Sugerowałem się zdjęciami z postu tytułowego.
 • #5
  Sportingg
  Level 5  
  Płyta zaprogramowany.
  F49 . Próbowałem na różne sposoby i nic .
  Jak podpisałem dwa kable gdzie w starym napędzie były w B1 i B2 to brama się otwiera i zamyka tu Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong

  Dodano po 4 [minuty]:

  Wpinam do (B) i (GND). Może muszę dokupić kartę RSE
 • #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Spróbuj A-GND. Ale to chyba ślepa uliczka. Jak się zdaje - to gniazdo jest TYLKO do komunikacji po COM
  Karta RSE nic ci nie da - to interfejs komunikacyjny COM (RS458) do komunikacji napędu ze sterownikami GSM/WiFi .
 • #7
  Darek0026
  Level 27  
  ZBX7N nie ma funkcji dodatkowego przekaźnika którego styki zostały wyprowadzone na złącza B1-B2. A-B-GND to złącze do akcesoriów pracujących po magistrali. Podłączanie tam sprzętu uprzednio podłączonych do styków B1-B2 jest absolutnie błędne.
  Należy zakupić zewnętrzy odbiornik radiowy z jednym kanałem. Oryginał to RE431SP. A jego styki wykorzystać tak jak kiedyś wyjście -B1-B2.
 • #8
  Sportingg
  Level 5  
  Darek. Możesz coś nic powiedzieć o tym . Czyli kupuje ten nadajnik RE431SP i co montuje go do napędu. Jak to mam zrobić. Powiem tak dostałem dom w spadku i piorun uszkodził mi naped więc muszę to wymienić bo mam wszędzie daleko . Sprzedawca powiedział że kupił by nowy naped z nowej serii ja chciałem stary typ o było by po staremu .
 • #9
  Darek0026
  Level 27  
  Zaraz Ci narysuje

  Dodano po 10 [minuty]:

  Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong

  Trzeba przestawić tylko radio w tryb multicode, bez tego nie zapamieta pilota TOP. Z nowym radiem jest instrukcja jak to zrobić (prosta sprawa). Oczywiście są jak koledzy wyżej pisali także inne odbiorniki.

  Siłownik działa po wymianie płyty?
 • #10
  Sportingg
  Level 5  
  Oki jutro to ogarnę. A pytanko z innej beczki czy ten pilot Space to ogarnie. I czy te piloty stare top 432. Mogę użyć do tego nowego came
 • Helpful post
  #11
  Darek0026
  Level 27  
  Ciężko jednoznacznie ogarnąć o co Ci chodzi. Z tego co piszesz wynika że masz pilot TOP dwu kanałowy. Jednym przyciskiem otwierasz bramę przesuwa a drugim bramę garażową. Z tym że do otwierania garażówki używane było wyjścia B1-B2 podłączone do wejścia uruchamiającego garażowke.

  Czy dobrze Cię rozumiem? Jeżeli nie będziesz pisać w sposób jasny i zrozumiały moja pomoc się skończy.
 • #12
  Sportingg
  Level 5  
  W nowym napędzie co kupiłem mam Space. W starym mam 8 sztuk top 432
 • Helpful post
  #13
  Darek0026
  Level 27  
  Czyli zamontowałeś cały nowy napęd BX strong z centrala ZBX7N. Z nowym zestawem miales karte i polota space tak?
  Jeśli tak to musisz przełożyć ze starego napędu karte radiową (wpięta w czerwone gniazdo po prawej stronie płyty) do nowego pinając w to samo gniazdo które jest w podobnym miejscu oznaczone AF. Wtedy wykorzystasz swoje osiem pilotów top. Coś mi sie wydaje ze bez wizyty fachowca się nie obejdzie.

  Dodano po 55 [sekundy]:

  Jeśli oczywiście stara karta jest sprawna.
 • #14
  Sportingg
  Level 5  
  No tak właśnie jest . Jak pisałeś w starym napędzie karta AF43S najprawdopodobniej sprawna ale jak to spr. Nie wiem gdyż piorun gdzieś uderzył i coś popaliło na płycie głównej. W całkiem nowym napędzie mam AF432SP.
  CO do pytan.
  Jak spr. Czy karta jest sprawna
  Jak zamontuję AF 43S Jak dopisać piloty.
  Czy nawet jak odpala te stare piloty i karta gdzie wpinam te kable z starego miejsca B1 B2.
  Czy muszę kupić ten nadajnik RE432SP.
  PS. Wizyta fachowca by się przydała ale szczerze nie stać mnie bo bym już dawno to zrobił ale 600zl to dużo jak dla mnie
 • #15
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Po kolei :
  stara karta 43S współpracuje tylko z pilotami stałokodowymi TAM/TOP i z innymi nie będzie ( instrukcji do niej jest całe G....le).

  AF 432SP to karta do zmiennokodowych pilotów Space i z nimi zgodna.

  Żadna z powyższych sama z siebie nie ma wyjścia przekażnikowego drugiego kanału ( i jeśli centrala nie oferuje wyjścia 2 kanału to tak jakbyś go nie miał)

  Takowe wyjście ma odbiornik (NIE NADAJNIK) RE432SP - to nie karta tylko zewnętrzny odbiornik podpinany do napędu na kabelkach. Zgodny z pilotami Space. Ma 2 wyjścia przekaźnikowe do dowolnego zastosowania (bramy garażowej także) i tylko do takiego możesz podpiąć te nieszczęsne kable B1 i B2.
  Instrukcja : https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rc...FjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw3ZhlDJZroaEZ0mE1l6edAn.

  Ale ciężko go dostać i kosztuje. Sugeruję zgłosić się do jakiegoś producenta zamienników (np Proximy)
 • #16
  Sportingg
  Level 5  
  KOTBURy dziękuję już wiem ale super że pomagasz .
  To tak moja stara karta sprawna Dział A po zaprogramowany pilota top.
  Natomiast gdy próbowałem ja wsadzić do złączy RIO,RSE,R700.800.900 W różnych kolejnosciach tych nowoczesnych B1 B2 to lipa nie działa jedynie przy wsadzaniu do STB i (-) brama się otwiera lub zamyka ale z pilota nic nie działa
  Co do pomiarów na wszystkich stylach (+)STB(-) 25 i na wszystkich GND. Natomiast na wszystkich innych brak napięcia .
  Czyli kupuje ten jakiś nadajnik i podpinam te nieszczęsne B1 i B2.
  Pytanie czy można by to podłączyć tak by przy otwieraniu bramy otwierają by się roleta garażową.
  Dziekuje wszystkim co pomagają.
 • Helpful post
  #17
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Nie wtykaj karty odbiornika byle gdzie tylko do złącza KARTY RADIOWEJ. Twoja centralka ma anielską cierpliwość - jeszcze parę takich prób i pójdzie z dymem.
  Radio zewnętrzna dwukanałowe podpina się na kablach do centrali , a do tegoż radia do złącz 2 kanału podpina się te twoje kable z B1 i B2. Ale sądząc po tym co robisz - naprawdę weź kolegę który ogarnia kabelki. Jeszcze parę takich prób i kolejne 500 zł pójdzie się ....ać.
 • #18
  Sportingg
  Level 5  
  Z tego co widzę to to kupuje i jest spokuj. Came bx plus zamiana na Nowy model bx strong.
  Ogólnie wygląda jak krańcowo . Mogę zastosować zamiennik tylko że tańszy.
 • Helpful post
  #19
  Darek0026
  Level 27  
  Tylko że w radio AF432SPnie piszesz 8 pilotów TOP.
  Karte czestotliwości możesz wpiąć i wyłącznie w czerwonezłącze AF. Wpinanie winne grozi uszkodzeniem karty i centrali nie rób tego więcej. Nie dotykaj siętakże do żadnych wyjść gdyż nie mają one zastosowania w Twoim przypadku.
  Jak wpisać pilot w centrale ZBX7N:
  Wciskasz enter i strzałkami przechodzisz do U1 następnie Wciskasz enter i pojawi się jedynka, zmieniasz strzałką na dwójkie i zatwierdzasz enterem. Zacznie migaćjedynka na ekranie. Wtedy Wciskasz przycisk pilota i na ekranie zacznie migać dwojka. Tylko musisz to robić z życiem nie powoli bo Ci się bedzie wyłączać ta procedura. W przypadku pilotów top wystarczy wpisać jednego pilota.
 • #20
  Sportingg
  Level 5  
  Witam ponownie. Chciałem wam wszystkim podziękować za pomoc. DAREK0026 Dziękuję pomogłem mocno . KOTBURy ty również. .Sprawa wygląda tak kupiłem RE432SP. Podłączyłem tak jak darek powiedział narysował zaprogramowałem piloty i śmiga. Tylko że tak się zastanawiam coś do gniazda 10 jest jeszcze coś podpięte tylko co nie wiem ale działa. Możecie mi tylko powiedzieć co przy tym odbiorniki jest te ustawianie tego czasu to jest może czad jak długo trzeba przytrzymać guzik .
 • #21
  Sportingg
  Level 5  
  Tak jak powiedział Darek i KOTBURy