Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja na dekoderze n7800 od Netii powoduje problemy z opóźnieniami w grach

Piterixos 16 Jul 2019 21:24 573 3
    Piterixos
    Level 27  
    Na wstępie obrazek z gry Overwatch z włączoną nakładką pokazującą statystyki sieci. Problem stanowi nagły wzrost wartości latency. Podaję przykład Overwatch-a bo mają dobre narzędzie pokazujące te statystyki, natomiast problem jest też obecny w innych grach.

Tutaj filmik wyjaśniający wszystkie cyferki widoczne na screenie

https://youtu.be/nilBzupE4Cc

Tutaj filmik przedstawiający jak w praktyce objawia się problem (u mnie występują w mniejszym stopniu, ale mechanizm jest ten sam)

https://twitter.com/ShadowBeatz/status/840367987429388288

Router to Technicolor TG589vn

Dekoder "główny", na obudowie nie znalazłem informacji o modelu, według informacji uzyskanych w oknie konfiguracji Routera jest to NetiaPlayer N5000

Dekoder dodatkowy, na obudowie jest napisane netia n7800-4-ab2r, jest u nas niedawno bo poprzedni nawalił. Ten poprzedni był chyba taki sam jak dekoder główny wspomniany wcześniej.

Problem występuje tylko wtedy gdy podłączony jest dekoder n7800 i gdy istotnie nadawany jest jakiś kanał, latency co chwila dobija do ponad 100 i regularnie osiąga ponad 200 lub 300. gdy dekoder odepnę, lub gdy np wejdę do ustawień (tym samym przerywając odbieranie kanału) problem nie występuje.

Po próbie zamienienia dekoderów miejscami wygląda to tak, że dekoder główny w miejscu dodatkowego w ogóle nie łączy się (sprawdzałem dwa kable, pisze, że łączy, ale nic z tego), natomiast n7800 w miejscu dekodera głównego działa, zaś problem z moim internetem występuje, niezależnie od tego czy ten drugi (czyli nominalnie główny) jest podłączony czy też nie. Ten N7800 jest odłączony od internetu.

Gdy spróbuję zrobić na odwrót tj przerwać odbiór tylko na dekoderze głównym (np wyłączając go z prądu) to problem i tak wciąż występuje.

Problemem zdaje się być dekoder n7800, ewentualnie coś z routerem. Co mogę w tej sytuacji poradzić? Oczywiście pomijając pomoc techniczną Netii.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    IPTV obciąża łącze i trzeba zgłaszać u operatora.
    Piterixos
    Level 27  
    Należy się spodziewać wizyty serwisanta czy to jest coś co powinni być w stanie naprawić po swojej stronie?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Powinny być wydzielone osobne pasma dla IPTV i internetu jednak różnie to bywa.