Cześć, mam problem z firmowym komputerem HP Compaq dc7900.
Komputer nie chce przejść przez BIOS. Sytuacja wygląda tak, że się włącza, zaczyna zliczać ilość pamięci RAM i następnie nic dalej się nie dzieje. Nie ma żadnego kodu błędu.
Przez może sekundę po włączeniu działa klawiatura, następnie komputer ją "odstawia" - sprawdzane z klawiaturami na USB i PS/2. Nie da się wejść w konfiguracje BIOS. Nawet gdy zdążę podać komende (F9 / F10), to komputer tylko wyświetli komunikat, że wchodzi w konfiguracje ale nic sie nie dzieje.
Co było już zrobione:
- wymieniona bateria BIOS (poprzednia podobno dawała już niskie napięcie - według osoby, która walczyła z tym PC zanim się do niego dorwałem)
- próba resetu CMOS zgodnie z instrukcją (jest specjalny przycisk) - nic nie wskazuje na to, by coś się zresetowało - nadal odpala się BIOS, zlicza ilość RAM i dalej stoi w miejscu
- RAM jest 2x1GB, były próby zmiany slotów i odpalenia na 1 kości - nic się nie zmienia, prócz tego, że na 1 kości zlicza do 1 GB zamiast do 2GB
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Komputer jest wiekowy i najchętniej wywaliłbym go na złom, ale ma zainstalowane istotne oprogramowanie diagnostyczne stąd próba ratunku.
Tak to wygląda:
Komputer nie chce przejść przez BIOS. Sytuacja wygląda tak, że się włącza, zaczyna zliczać ilość pamięci RAM i następnie nic dalej się nie dzieje. Nie ma żadnego kodu błędu.
Przez może sekundę po włączeniu działa klawiatura, następnie komputer ją "odstawia" - sprawdzane z klawiaturami na USB i PS/2. Nie da się wejść w konfiguracje BIOS. Nawet gdy zdążę podać komende (F9 / F10), to komputer tylko wyświetli komunikat, że wchodzi w konfiguracje ale nic sie nie dzieje.
Co było już zrobione:
- wymieniona bateria BIOS (poprzednia podobno dawała już niskie napięcie - według osoby, która walczyła z tym PC zanim się do niego dorwałem)
- próba resetu CMOS zgodnie z instrukcją (jest specjalny przycisk) - nic nie wskazuje na to, by coś się zresetowało - nadal odpala się BIOS, zlicza ilość RAM i dalej stoi w miejscu
- RAM jest 2x1GB, były próby zmiany slotów i odpalenia na 1 kości - nic się nie zmienia, prócz tego, że na 1 kości zlicza do 1 GB zamiast do 2GB
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Komputer jest wiekowy i najchętniej wywaliłbym go na złom, ale ma zainstalowane istotne oprogramowanie diagnostyczne stąd próba ratunku.
Tak to wygląda: