Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie bramą - sygnał dłuższy niz 1 sekunda

07 Lis 2019 18:11 186 18
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    mam taki problem:
    kupiłem odbiornik radiowy Zamel ROB-01 żeby sterować bramą (wiśniowski st-01). Ale nie doczytałem, że zwiera on styki tylko na 0.5 sek, kiedy mój sterownik bramy potrzebuje ponad 1 sek. Podobno w samym ROB-01 nie da się tego czasu wydłużyć - nie znam sie na tym, takie informacje dostałem od producenta. Myślę sobie jednak, że możnaby zastosować inny tego typu włącznik, który byłby "uruchamiany" sygnałem z ROB-01 a który zwierałby styki na dłużej i w ten sposób brama by reagowała. Nie wiem jednak gdzie czegoś takiego szukać, nawet nie wiem jak to nazwać.
    Pomóżcie proszę. Chyba że jest prostsze rozwiązanie, to również będę wdzięczny.
    pozdrawiam
    Grzegorz
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Nie prościej go zwrócić i nabyć inną radiolinię, np.Elmesa?
    Swoją drogą jakoś nie widzę informacji o czasie działania wyjścia w specyfikacji - możliwe że źle go podłączyłeś.
  • Poziom 10  
    trochę to by mi zamieszało, mam już klawisz do sterowania zamelem, jednego rob-01 mam już w garażu...
    teraz musiałbym kupić dwa nowe odbiorniki i nadajnik.

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Swoją drogą jakoś nie widzę informacji o czasie działania wyjścia w specyfikacji - możliwe że źle go podłączyłeś.
  • Poziom 36  
    Umiar napisał:
    Myślę sobie jednak, że możnaby zastosować inny tego typu włącznik, który byłby "uruchamiany" sygnałem z ROB-01 a który zwierałby styki na dłużej i w ten sposób brama by reagowała.

Patrz pod hasłem "przekaźnik czasowy - opóźnione wyłączanie"
  • Poziom 38  
    Witam .
    Możesz zastosować dodatkowo przekaźnik czasowy przykładowo PCU-510 i odpowiednio go podłączyć z sterownikiem ,lub można zastosować mały przekaźnik ,do którego podłączysz (do jego cewki ,równolegle)kondensator elektrolityczny znacznej pojemności (1000-2000µF ,lub więcej ),który po zaniku zasilania ze sterownika ,wydłuży czas podtrzymania tego dodatkowego przekaźnika.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    nikusert napisał:
    PCU-510

To taniej będzie zwrócić Zamela i kupić inne radio.
  • Poziom 38  
    Tu racja,lecz można pokombinować z tym dodatkowym przekaźnikiem i kondensatorem ,lecz w innym celu i się sprawdziło.
  • Poziom 38  
    Umiar napisał:
    Nie wiem jednak gdzie czegoś takiego szukać, nawet nie wiem jak to nazwać.
    Firma IMPULS w warszawie.
    Przedłużacz czasu otwarcia elektrozaczepu z przekaźnikiem.
    Mała płytka zasilana napięciem 12-24V DC.
    Niewielka cena.
  • Poziom 10  
    CYRUS2 napisał:
    Umiar napisał:
    Nie wiem jednak gdzie czegoś takiego szukać, nawet nie wiem jak to nazwać.
    Firma IMPULS w warszawie.
    Mała płytka zasilana napięciem 12-24V DC.
    Niewielka cena.

o właśnie, chyba tego szukam. Ale nie widzę tego w ich ofercie, albo nie wiem jak szukać...

Co do wątpliwości o 0.5sek działania, na ich stronie tego nie ma ale na kartoniku jest taka informacja - potwierdzona u producenta.

PS. znalazłem coś takiego
    https://tinyurl.com/yxz6yoem
    ale za cholere nie wiem jak to podłączyć do mojego Rob'a.

• Poziom 43  
    Na przewodach zapewne zasilani i impuls wejściowy a zaciski śrubowe pewnie C NO NC.
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    Na przewodach zapewne zasilani i impuls wejściowy a zaciski śrubowe pewnie C NO NC.

doceniam wiedzę kolegi, dlatego proszę tak po mojemu ;-).
    Gdzie wpiąć sygnał z ROB i gdzie mam wyjście sygnału "wydłużonego" do bramy?

• Poziom 43  
    Czego nie zrozumiałeś w poprzednim zdaniu? Prościej chyba już się nie da, zresztą sprzedający zapewne dostarczy także instrukcję podłączenia.
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    Czego nie zrozumiałeś w poprzednim zdaniu? Prościej chyba już się nie da, zresztą sprzedający zapewne dostarczy także instrukcję podłączenia.

przepraszam za brak wiedzy, ale nie zrozumialem jak mam podłączyć do tego urządzenia bramę, czyli z którego gniazda wychodzę na sterownik bramy. Pytałem o instrukcję, sprzedający nie dostarcza takiej w zestawie.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Biały przewód podłączasz do wyjść Zamela, zasilanie wiadomo a na zaciskach musisz znaleźć C i NO za pomocą np.miernika.
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    Biały przewód podłączasz do wyjść Zamela, zasilanie wiadomo a na zaciskach musisz znaleźć C i NO za pomocą np.miernika.

dziękuję. Czyli jest szansa że zadziała? Szukać dalej czy zamawiać?

• Poziom 43  
    Jeśli może być wysterowane tak krótkim impulsem to powinno działać.
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    Jeśli może być wysterowane tak krótkim impulsem to powinno działać.

zapytam i dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    CYRUS2 napisał:
    Firma IMPULS w Warszawie.
    Umiar napisał:
    o właśnie, chyba tego szukam. Ale nie widzę tego w ich ofercie, albo nie wiem jak szukać...
    Pewnie nie mają tego na stronie.
    (Ja też tego nie znalazłem.)
    Nie wszystkie drobiazgi mają na stronie.

Ale na 100% mają i sprzedają.
    Zadzwoń do nich to ci wyślą.

Ja tego czasem używam. Wielkość 54mm x 27mm