Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podlogowe nie grzeje rownomiernie

14 Sty 2020 12:46 324 15
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z ogrzewaniem podlogowym a dokladnie.chodzi o to ze nie grzeje rownomiernie we wszystkich pomieszczeniach. Najprawdopodobniej zapowietrzome uklady tylko teraz pytanie jak.je odpowietrzyc bo na rozdzielaczu nie ma zaworu spustowego tylko automatyczny odpowietrznik. czy mozna samemu cos z tym zrobic bo o hydraulika teraz ciezko. Piec bosch condens dwofunkcyjny i do niego sterownik salusa. Ogrzewanie podlogowe nie grzeje rownomiernie Ogrzewanie podlogowe nie grzeje rownomiernie Ogrzewanie podlogowe nie grzeje rownomiernie
  • Poziom 34  
    Mrjz napisał:
    jak.je odpowietrzyc

Zakręć wszystkie pętle podłogówki. Odkręć tylko jedną na 10-15 minut. W tym czasie całe powietrze zostanie wypchnięte z danej pętli. Powtórzyć dla reszty obiegów.
    Jakie masz temperatury na zasilaniu i powrocie podłogówki?
    Masz tam jeszcze inne odbiorniki ciepła oprócz podłogówki ze zdjęcia.
    Ogólnie masz bardzo słabe przepływy na pętlach.
  • Poziom 36  
    poza tematem.
    Powieś ten odbiornik od Salus na ścianie jakoś po ludzku, a nie wisi na fotce na przewodzie.
    Poza tym jest wejściami do góry, więc jeśli coś będzie kapało z kotła to może zalać odbiornik, a tam jest 230V.
    To już może nie ma większego znaczeni ale przewód jest taki a ala od lampki, czy do radia (2-żyłowy), a ja do takich podłączeń używam przewodu 3-żyłowego, zawsze lepiej niech będzie trzecia żyła z uziemieniem. Choć nie jest ona wymagana do podłączenia samego odbiornika to mimo wszystko zawsze jest to jakaś dodatkowa ochrona przeciwporażeniowa na odcinku gniazdo 230V-odbiornik.
  • Poziom 1  
    Dziekuje bardzo za informacje. Jest tylko ogrzewanie podlogowe na parterze i w tym roku mam zamiar robic podlogowke na pietrze (napewno juz nie ta sama ekipa co robila mi na dole). Rotametry sa odkrecone na fulla bo tylko wtedy bylo czuc ze cos grzeje. Nie wiem czy je przykrecic czy tak zostawic?
  • Poziom 1  
    To zdjecie bylo robione chwile po montazu i juz odbiornik jest zamontowany jak powinien. Kable byly takie w zestawie wiec "hydraulik" nic nie zmienial.
  • Poziom 36  
    Ja do RT510RF nie miałem żadnych przewodów, więc kupiłem przewód + wtyczkę i sam robiłem. Jak miałeś taki zestaw fabrycznie to OK, choć ja i tak bym to zmienił i zrobił po swojemu z 3 zyłami jak wyżej opisałem. To dobrze, że już jest to zawieszone po ludzku. Ja często spotykam prowizorki, gdzie ktoś coś zrobi na chwilę i tak zostaje na lata ;-)
  • Poziom 1  
    Dziendobry, zrobilem tak jak pisaliscie, zakrecilem wszystkie zawory na belce powrotnej, odkrecilem na maxa korek odpowietrznika i po kolei odkrecalem zawory, kazdy nastepny po okolo 10minutach. Dodatkowo na piecu ustawilem temperatrutre 40° zeby bylo czuc czy podloga sie nagrzeje. Myslalem ze bedzie powietrze syczalo z odpowetrznika ale nic nie bylo slychac. Na piecu cisnienie bylo caly czas takie same. Zastanawiaja mnie te rotametry bo sa odkrecona na full a i tak bardzo male przeplywy pokazuje. Macie jesscze jakies pomysly.
    Ogrzewanie podlogowe nie grzeje rownomiernie
  • Poziom 18  
    Trochę nie tak. Trzeba po jednej. Zakręcić wszystkie i zawsze tylko jedna otwarta. Wtedy musi być widać przepływ, jak nie ma to raczej zapowietrzona dana pętla. A czy filtr przy kotle czysty?

Dodano po 6 [minuty]:

I jaką masz pompę w kotle, z nastawą ręczną czy PWM (regulowaną przez sterownik kotła). Dobrze by było ustawić na razie na max. Albo może jest w kotle funkcja odpowietrzanie instalacji.
    A jeszcze, to nowa instalacja, czy już działało i było ok a teraz przestało?
  • Poziom 1  
    Ale tak wlasnie robiłem, za chwile znowu spróbuje. Gdy zakrecam petle to ten czerwony wskaznik przeplywu idzie na sama gore, gdy odkrecam to wskazuje przeplyw 2 l/min. O ta pompe to bardzo dobre pytanie bo sam dokladnie nie wiem . Kociol to bosch condens G C 2300W 24 C 23. W lazience czuc ze podloga grzeje ale to najkrotsza petla i zaraz przy rozdzielaczu i piecu. Ekipa która to robila jedzie od 3 miesiecy i nie moze dojechac, juz do chujow nie mam sil. Piec montowal inny hydraulik i czekam jeszcze na serwisanta z boscha zeby sprawdzil wszytsko i podbil gwarancje. Prpblem jest od poczatku jak piec dojechal. Ci co.robili podlogowke sprawdzali ja powietrzem a piec zostal zamontowany 3 miesiace pozniej. Chcialem ja mechanicznie odpowietrzyc ale nie ma zaworu spustowego zeby weza podlaczyc i trzeba rozdzielacz przerobic (przynajmniej tak mi.hydraulik co montiwal piec powiedzial). Juz nie wiem komu wierzyc, jedyny plus to taki ze nie ma duzych mrozow i kominek z dgp daje rade.
  • Poziom 18  
    Mrjz napisał:
    i po kolei odkrecalem zawory, kazdy nastepny po okolo 10minutach.

To dobrze, bo mnie zmylil ten wpis.
    Spokojnie, takich mamy fahofcuff.
    Mam taką propozycję. Zamiast odpowietrznika na dolnej belce wkręcić zawór z końcówką do węża, zakręcić powrót z rozdzielacza i przez zawór do dopuazczania wody przy kotle przelać każdą pętle z osobna.
  • Poziom 1  
    Jeszcze mam takie pytanie, bo teraz to zauwazylem jak odkrecam zawor na powrocie nr 6 to na zasilaniu rotametr nr 7 spada i tak kazdy nastepny. Jakby byly pomieszane. To w czyms przeszkadza czy to normalne.
  • Poziom 18  
    2l/min przy odkreconej jednej pętli to stanowczo za mało, albo powietrze, albo coś ogranicza przepływ. Filtr do sprawdzenia na początek, nie ma u Ciebie problemu bo są zawory przed i za nim.
    Zobaczę doku z kotła to może jeszcze coś podpowiem odnośnie pompy.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak to normalne bo przepływ dzieli się wtedy na te dwie pętle.

Dodano po 9 [minuty]:

Pompa jest z ręczna nastawą. https://remont.biz.pl/dokumentacja-techniczna...ens-gc2300w-instrukcja-montazu-i-konserwacji/
    Jak czujesz się na siłach to zobacz i ustaw na max.
  • Poziom 1  
    Odkrecilem ten filtr i faktycznie byl troche zabrudzony ale nie na tyle by przeszkadzac w przeplywie. Jutro wyprobuje ten pomysl z tym odpowietrznikiem na dole zeby go odkrecic a ten zawor wkrecic. W piecu nie chce za bardzo mieszac a w przyszlym tygodniu bedzie serwisant od pieca to ppwiem aby zrobil tak jak pisales. Dzieki wielkie narazie za wszystko. Dam znac co i jak. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dobrze, przynajmniej jedna rzecz już jest sprawdzona (filtr). Jeżeli jesteś w domu i nie problem, to możesz zostawić jedną pętlę na dłuższy czas (godzinę) i wtedy zobaczyć czy są jakieś zmiany (zwiększył się przepływ, czy zmalało ciśnienie na kotle).