Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dźwięku po wyłączeniu telewizora

Hubert Hubert 15 Mar 2020 16:11 573 6
    Hubert Hubert
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Walczę z problemem sporo czasu i skończyły mi nie pomysły... może ktoś może pomóc?
    Sprzęt połączony kablami HDMI: telewizor Samsung QE65Q85R, 2019, amplituner Marantz SR7010, dekoder Canal+.
    Włączam cały zestaw, wybieram kanał np. muzyczny i nie chcę wizji, czyli wyłączam tylko tv. Po chwili na wyświetlaczu dekodera pojawia mi się info HDMI OFF i fonia znika, tv czarny, dekoder ma info a Marantz czeka na sygnał.
    Próbowałem na wszystkie sposoby... i w tv i w amplitunerze i w dekoderze, ustawienia, opcje, itp. Parę razy po wyłączeniu tv dźwięk pozostawał i było ok.
    Po ponownym wyłączeniu i włączeniu całego zestawu znów to samo a ustawienia te same...
    Na wszelki wypadek połączyłem tv z amplitunerem kablem optycznym do fonii, też nie pomaga...

Stawiam na tv, że nie przesyła sygnału ale skoro czasami jest ok..?

Miałem sprzęt poprzedniej generacji i było wszystko ok, używałem w ten sam sposób.

Jedyne co mam na myśli to stare kable HDMI... ale kupowałem ok 5-6 lat temu i w miarę dobrej jakości.

Ktoś, coś może pomóc, ma jakiś pomysł?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Jak dekoder podłączony do telewizora po jego wyłączeniu ma przesyłać dźwięk? To jakbyś wyjął wtyczkę z gniazdka.
    Podłącz dekoder optycznym do amplitunera, wybierz odpowiednie źródło dźwięku i ciesz się dźwiękiem.
    Hubert Hubert
    Level 9  
    Niestety. Światłowód też nie pomaga. Ustawiałem, podłączałem na wszystkie sposoby, po pierwszym ustawieniu TV mogę wyłączyć i muza gra.
    Po ponownym wyłączeniu i włączeniu problem wraca.
    sosarek

Level 43  
    Czy światłowód masz podłączony do dekodera?
    Hubert Hubert
    Level 9  
    Tak. Próbowałem na wszystkie sposoby i kombinacje...
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Napisz dokładnie jak to jest podłączone. Czy HDMI idzie przez amplituner czy z dekodera do TV.
    Hubert Hubert
    Level 9  
    Sygnał z dekodera idzie kablem HDMI do amplitunera. TV podłączony kablem HDMI do amplitunera. Światłowód podłączałem:
    - Dekoder do TV
    - Amplituner do TV
    - Dekoder do Amplituner