Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Hormann ProMatic 2 - sygnalizacja koguta

25 Mar 2020 08:53 114 4
  • Poziom 15  
    Witam, posiadam napęd Hormann ProMatic 2. Interesuje mnie dołożenie zwykłego koguta mrugającego tak aby w momencie kiedy brama się otwiera czy też zamyka żeby kogut zaczynał mrugać. Czy jest taka możliwość żeby z napędu wyciągnąć napięcie takie kiedy brama się przesuwa?

Jeśli tak to pod jakimi stykami to będzie?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Widziałem ten temat ale w nim nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie u mnie chciałbym nie ruszać tego co jest. Czyli otwieram bramę i lampka w napędzie świeci przez jakiś czas po zamknięciu czy też otwarciu.
    Ja chciałbym dodatkowo dołożyć koguta, który będzie mrugał jak brama będzie jechała w górę albo w dół.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Hormann nie przewidział w tym napędzie takiej funkcji. Przekaźnik i jego funkcje są zależne od ustawień Dip A i Dip B które to określają też stan lampy wbudowanej w napęd. Funkcje te niestety się "gryzą"...
    Najprościej bez ingerencji w napęd można to zrobić na wyłącznikach krańcowych zamontowanych na szynie (lub jednym wyłączniku w pozycji otwartej bramy wykorzystując przekaźnik funkcyjny napędu jako sygnalizację bramy zamkniętej ).