Krzysztof Kamienski napisał: Zwory stosuje się w systemach np. przemysłowych, gdzie z reguły natychmiast uruchamia się agregat.
Nieprawda. Sam montuję zwory zamiast elektrozaczepów tam gdzie tylko się da i w miejscach narażonych na częste mechaniczne uszkodzenia tychże.
W budownictwie wielorodzinnym EZ często są demolowane i ich okres wytrzymałości wynosił od kilku godzin do trzech czterech miesięcy (nawet tych "wzmocnionych"). Czyli kilka - kilkanaście awarii rocznie po od kilku godzin do kilku dni każda. Nie ma tak długich przerw w zasilaniu ( no chyba że po tajfunie...

).
Poza tym pobór prądu przez zworę (nawet dość dużą 600kg) to ok. 500mA przy 12V i ok. 250mA przy 24V więc możliwe, że jeżeli masz szyfrator czy domofon wyposażony przekażnik ze stykami NO/NC (większość producentów przewiduje zastosowanie zwory lub EZ rewersyjnego) to nie musisz stosować żadnych dodatkowych elementów chociaż piszesz:
Sansan2000 napisał: zamek robi Bzzzzz
a to oznacza że albo EZ jest zasilany z innego źródła niż szyfrator czy domofon ( np. bezpośrednio z transformatora prądem przemiennym), albo w urządzeniu jest włączona funkcja "buczenia" elektrozaczepu (prąd zmienny). W przypadku tej ostatniej wersji należy tą funkcję wyłączyć.
Montaż i serwis automatyki do bram wjazdowych i garażowych.
Automatyzacja rolet, zdalne sterowania piloty i odbiorniki.
Tel. 503930033
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”