Problem z jakim się do Was zwracam to nadmierne rozładowywanie się 1 celi w pakiecie ogniw Li-ion
Pakiet jest w konfiguracji 4S6P , złożony z nowych ogniw LG LGDBMH11865.
do pakietu podłączony BMS z balanserem dokładnie taki
Po poprawnym podłączeniu (kilka razy sprawdzone) , naładowaniu baterii do 100% na każdej celi było 4,16V , czyli ok.
Podłączyłem lampę do której bateria została wykonana i tak świeciła kilka godzin .
Cały czas kontrolowałem napięcie na poszczególnych celach , różnice rzędu 0,02V
Po kilku godzinach gdy bateria była rozładowana prawie do 0 zauważyłem nagły spadek napięcia na jednej z cel do około 2V !
Dlaczego BMS nie rozłączył baterii przy tak dużym spadku napięcia na tej celi?
Uszkodzony BMS?
Wymieniłem BMS-a na drugiego i sytuacja znowu sie powtórzyła , na pierwszej celi napięcie spadło do 2,4 V .
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
Pakiet jest w konfiguracji 4S6P , złożony z nowych ogniw LG LGDBMH11865.
do pakietu podłączony BMS z balanserem dokładnie taki
Po poprawnym podłączeniu (kilka razy sprawdzone) , naładowaniu baterii do 100% na każdej celi było 4,16V , czyli ok.
Podłączyłem lampę do której bateria została wykonana i tak świeciła kilka godzin .
Cały czas kontrolowałem napięcie na poszczególnych celach , różnice rzędu 0,02V
Po kilku godzinach gdy bateria była rozładowana prawie do 0 zauważyłem nagły spadek napięcia na jednej z cel do około 2V !
Dlaczego BMS nie rozłączył baterii przy tak dużym spadku napięcia na tej celi?
Uszkodzony BMS?
Wymieniłem BMS-a na drugiego i sytuacja znowu sie powtórzyła , na pierwszej celi napięcie spadło do 2,4 V .
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu