Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizory 32" i 46-50" odbierające w NTC Polsat News

cynamonik 03 Dec 2020 23:18 513 2
    cynamonik
    Level 9  
    Czy ktoś może polecić linię lub model ?
    Jeden 32" , drugi w przedziale 46"-50" ?
    Nie muszą być z najnowszych, może być rynek wtórny, ale tak do 3 lat wstecz. Najchętniej z matrycą FHD, co przy 32" nadal nie jest regułą oraz nagrywaniem. Jakość obrazu każda przeciętna wystarczy. Nie potrzeba wodotrysków, 4K , zakrzywionych ekranów i innych temu podobnych. Może być OLED :) Podstawowe wymagania:

- przełączanie pomiędzy programami bez kilkusekundowej zwłoki
    - nagrywanie PVR na pendriv'a
    - bezproblemowe działanie i niska awaryjność chociaż przez pierwsze 5 lat, później pewnie znowu coś zmienią w standardach
    - przejrzyste menu
    - smart raczej Android niż producenta, większa ewentualna kompatybilność aplikacji, choćby Player
    - pilot z dużymi przyciskami
    - mile widziana klasa energetyczna > A
    - cena nowego tak max 2200-2400 pln

Z tego co zgłębiłem tuner odbiornika musi ignorować znacznik telewizji mobilnej, który to właśnie ogranicza wybór odbiornika (raczej na 90 % odpadają produkty fabryki Vestel m.in. Telefunken, Hanseatic i całe grono innych od tego producenta - bo mają identycznie skonfigurowane tunery, które pomijają znacznik). Chyba, że ktoś posiada to proszę o sprawdzenie modeli:
    Vivax LED-50UHD122T2S2SM
    HANSEATIC 50H600UDSI
    TELEFUNKEN D50V800M4CWH

oraz oficjalna oferta allegro i polskich sklepów (najpopularniejsze modele):

Manta 50lua29s
    z android 9

Samsung ue50tu7192u
    smart chyba producenta, poza tym reklamowany "na rocznicę 14 lat Samsung" to może jakaś wydmuszka marketingowa ?

LG 50un70003
    smart chyba producenta

Odbiór będzie z PKiN. Aktualnie w swojej lokalizacji bez problemów na starszym Samsungu.

Myślałem o nowoczesnym, popularnym i niedrogim Xiaomi... ale nie mam jak sprawdzić oraz jest dziwny rozstrzał 43" i 55"

Proszę nie proponować HbbTV bo jest z nim sporo problemów. Wyłącznie naziemna telewizja cyfrowa bez podłączania internetu.

Z góry dziękuje za pomoc i sugestie !
    sosarek

Level 43  
    cynamonik wrote:
    pilot z dużymi przyciskami

cynamonik wrote:
    Myślałem o nowoczesnym, popularnym i niedrogim Xiaomi

Wiesz że on nie ma klawiszy góra/dół do zmiany kanałów? Sam się zastanawiałam nad wersją 43" do sypialni i trochę go to dyskredytuje.
    cynamonik
    Level 9  
    dzięki, wiem.. :) podobno kanały przerzuca się ruchami na boki czy jakimiś podobnymi temu gestami. Również i to zniechęciło mnie do zakupu.

Wydzieliłem nowy temat, bo pojawiła się korzystna opcja zakupu LG 50UN7000:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3762910.html