Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką antenę pod stary telewizor, czy na USB da radę? A może zwykłą antenę?

03 Mar 2021 11:18 357 18
  • Level 3  
    Hej!
    Otóż posiadam dekoder dvbt technisat 0006/4925, a telewizor to kineskopowy sencor stv 2117 flat i tutaj moje pytanie brzmi, jaką antenę kupić, kompletnie się nie znam na tym. Mieszkam w mieście 100 000 mieszkańców, oglądam anteny na portalach różnych i nie wiem co wybrać, są jakieś USB, są też zwykłe z tym wejściem klasycznym pod telewizory i co doradzacie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

• Level 43  
    Jaka to miejscowość?
    Nigdy nie było na dachu chociażby żadnej anteny do odbioru tv?
  • Level 1  
  • Level 3  
    Zrozumcie, że jestem kompletnie zielony w temacie i nie za bardzo wiem co mi doradzacie. Z tego co rozumiem, wystarczy kupić zwykły wtyk antenowy F i jakiś tam kabel, tak mam to rozumieć?
  • Level 1  

• Level 43  
    @boltron Odpowiedzieć na zadawane pytania potrafisz czy mamy się bawić w Jasnowidzy?
    sosarek wrote:
    Jaka to miejscowość?
    Nigdy nie było na dachu chociażby żadnej anteny do odbioru tv?
  • Level 3  
    Siedlce, blok, 6 piętro, wokół pełno anten, blokowisko. Kupiłem kabel 2 metry i F wtykę, ale to chyba złe, bo tam jest RF IN, ale mam też kabel hama antenna/sat 1,5 metra, 90 dB , tam jest na wejście coax, sam nie wiem czy ten kabel przecinać i tam podłączyć ten kabel, bo wejście pasuje pod rf in. W ogóle w telewizorze też jest wejście rf in, to podłącza się pod telewizor czy dekoder.
  • Level 38  
    boltron wrote:
    Mieszkam w mieście 100 000 mieszkańców

W większości przypadków przy dużych miastach zlokalizowane są główne nadajniki. Są to odległości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Bywa że pomimo niewielkiej odległości od nadajnika, antenę należy dobrać do lokalnych warunków odbiorczych, m. in. takich jak w #5.
    boltron wrote:
    dekoder dvbt technisat 0006/4925, a telewizor to kineskopowy sencor stv 2117

Telewizor nie ma znaczenia, natomiast w związku z przyszłoroczną zmianą standardu nadawania będziesz musiał pomyśleć o zmianie dekodera lub zakupie telewizora spełniającego wymagania DVB-T2/HEVC.
  • Conditionally unlocked
    ANTENA POKOJOWA SLIM DVB-T TV + DAB
    https://allegro.pl/oferta/antena-pokojowa-sli...TQ2ZWViMzRiOTdhMjUwY2I0YWViZGUyOGMyNmMzOWM%3D

Kupiłem zamontowałem działa.
    Produkowana w Polsce pod Częstochową.
  • Level 38  
    boltron wrote:
    Siedlce

"Twój" nadajnik dla mux 1-3 jest zlokalizowany w Łosicach (ok. 35 km), ale na miejscu przy ul. Błonie masz nadajnik mux-8. Jaka jest twoja lokalizacja względem tych nadajników? Czy masz możliwość skierowania anteny bezpośrednio na Łosice?
    sunrise84 wrote:
    ANTENA POKOJOWA SLIM DVB-T TV + DAB
    https://allegro.pl/oferta/antena-pokojowa-sli...TQ2ZWViMzRiOTdhMjUwY2I0YWViZGUyOGMyNmMzOWM%3D
    Kupiłem zamontowałem działa

No i co z tego wynika? Że gdziekolwiek ją zamontujesz, to zawsze odbierze?
    sunrise84 wrote:
    Produkowana w Polsce pod Częstochową

O ile Andrychów leży k. Częstochowy. :wink:
  • Conditionally unlocked
    _kli_ wrote:
    O ile Andrychów leży k. Częstochowy.

Adres
    WIEDYSKA Sp. z o.o.
    ul. Połaniecka 1
    42-209 Częstochowa
    NIP: 9492232984
    Zakład Produkcyjny:
    Roczyny, ul. Dolna 14
    34-120 Andrychów
    +48 733 844 044, info(malpa)antena.com.p

:P :P

_kli_ wrote:
    No i co z tego wynika? Że gdziekolwiek ją zamontujesz, to zawsze odbierze?

Mam do nadajnika jakieś 15km w linii prostej i w przypadku tej anteny nie mam ŻADNEGO problemu z odbiorem.
    Przez 16lat mieszkania w tym miejscu gdzie obecnie jestem (w Polsce pod Częstochową więc do Klepaczki mam w lini prostej jakieś 15km) przerobiłem już chyba z 6 anten różnego typu.
    Ta po wyjęciu z kartonu podłączeniu do TV Thomson i zasileniu jej z portu USB TV od strzału znalazła wszystkie nadawane naziemnie stacje.
  • Level 38  
    sunrise84 wrote:
    Ta po wyjęciu z kartonu podłączeniu do TV Thomson i zasileniu jej z portu USB TV od strzału znalazła wszystkie nadawane naziemnie stacje.

Chodzi mi o to że udzielanie tego rodzaju porad osobom początkującym nie ma żadnego sensu, bo mogą je odbierać jako sugestię rozwiązania ich problemu. To że u mnie odbiera określony model anteny, nie oznacza że odbierze w każdym innym miejscu i w każdych warunkach.
    Na pewno tego typu antena nie zda egzaminu gdy jeden nadajnik jest "pod nosem", a drugi w odl. 35 km.
  • Conditionally unlocked
    _kli_ wrote:
    osobom początkującym nie ma żadnego sensu,

Zgodzę się ale również porady
    _kli_ wrote:
    "Twój" nadajnik dla mux 1-3 jest zlokalizowany w Łosicach (ok. 35 km), ale na miejscu przy ul. Błonie masz nadajnik mux-8.

Mogą sugerować że zakup pokojowej anteny w/w spokojnie wystarczy.
    Co nie oznacza że trzeba będzie budować "system" anten.
    A tak kupujący wyda ok.80zł wraz z wysyłką , sprawdzi , zadziała to zostawi , nie to odeśle bo ma do tego prawo.
    14 dni na zwrot bez podawania przyczyny.
    Prawda ? :P

• Level 43  
    sunrise84 wrote:
    A tak kupujący wyda ok.80zł wraz z wysyłką , sprawdzi , zadziała to zostawi , nie to odeśle bo ma do tego prawo.
    14 dni na zwrot bez podawania przyczyny.
    Prawda ? :P

Nie - tutaj potrzebne są dwie anteny bądź siatkowa i łapanie obu sygnałów z odbicia.
  • Level 38  
    sunrise84 wrote:
    Co nie oznacza że trzeba będzie budować "system" anten.

Dlatego zapytałem ...
    _kli_ wrote:
    Jaka jest twoja lokalizacja względem tych nadajników?

Mogą być np. w przeciwnych kierunkach. Albo ten lokalny jest bardzo blisko, co wyklucza stosowanie anteny ze wzmacniaczem szerokopasmowym.
  • Level 42  
    Jaką antenę pod stary telewizor, czy na USB da radę? A może zwykłą antenę?
    sunrise84 wrote:
    Mam do nadajnika jakieś 15km w linii prostej i w przypadku tej anteny nie mam ŻADNEGO problemu z odbiorem.
    Przez 16lat mieszkania w tym miejscu gdzie obecnie jestem (w Polsce pod Częstochową więc do Klepaczki mam w lini prostej jakieś 15km) przerobiłem już chyba z 6 anten różnego typu.

Co to ma wspólnego z tym o co prosi Autor tematu?
    boltron wrote:
    Otóż posiadam dekoder dvbt technisat 0006/4925, a telewizor to kineskopowy sencor stv 2117 flat
    A do tego:
    boltron wrote:
    Zrozumcie, że jestem kompletnie zielony w temacie

Koledzy, zamiast napisać, że ten TV na należy połączyć z tym dekoderem, przewodem (euro > euro) a przewód "antenowy" podłączyć do gniazda ( czerwona strzałka).
  • Conditionally unlocked
    boltron wrote:
    Otóż posiadam dekoder dvbt technisat 0006/4925, a telewizor to kineskopowy sencor stv 2117 flat i tutaj moje pytanie brzmi, jaką antenę kupić,

???
    gumisie wrote:
    Koledzy, zamiast napisać, że ten TV na należy połączyć z tym dekoderem, przewodem (euro > euro)

To już ma chyba ogarnięte prawda?
    >>>>>>>>>>>
    boltron wrote:
    jaką antenę kupić,
    <<<<<<<<<<<<
  • Level 42  
    sunrise84 wrote:

gumisie napisał:
    Koledzy, zamiast napisać, że ten TV na należy połączyć z tym dekoderem, przewodem (euro > euro)

To już ma chyba ogarnięte prawda?
    >>>>>>>>>>>
    Z racji wieku, mam problem ze wzrokiem :cry: , lecz mimo to nie znalazłem info. jak Kol. Autor tematu połączył jedno z drugim (dekoder > TV).
  • Level 39  
    boltron wrote:
    W ogóle w telewizorze też jest wejście rf in, to podłącza się pod telewizor czy dekoder.

Może najpierw rozwiążcie ten problem.
    Jak do trj pory kolega nie może się połapać z której strony ma Łosice (podpowiem, że na wschód). Tuner z odbiornikiem też warto by połączyć. Ale chyba najpraktyczniejsza rada to jednak spytać miejscowego średnio rozgarniętego młodzieża.