Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szeroka oferta mikrokontrolerów do różnych zastosowań - Micros

magic9 29 Nov 2021 08:08 3444 22
Computer Controls
    magic9
    Editor

MICROS to niezależny dystrybutor praktycznie wszystkich bardziej i mniej popularnych mikrokontrolerów. Dzięki swojej pozycji nie koncentruje się na promocji żadnej wybranej marki i jest w stanie zaoferować optymalny produkt do wskazanego zastosowania.

Mnogość dostępnych na rynku architektur i odmian mikrokontrolerów wytwarzanych przez różnych producentów może stanowić dla projektanta pewne utrudnienie. Wybór konkretnego układu nie zawsze jest łatwy i często wiąże się z koniecznością zmiany dystrybutora, od którego nabywa się pozostałe podzespoły. MICROS oferuje szeroką gamę MCU, a także pomoc w wyborze tego, który najlepiej pasuje do tworzonej aplikacji.

ATMEL (aktualnie MICROCHIP) produkuje trzy główne grupy mikrokontrolerów: MCS-51, AVR i ARM. Pomimo, że największą popularnością zaczynają cieszyć się układy z rodziny ARM, najwięcej nowości można znaleźć w ramach mikrokontrolerów AVR. Mikrokontrolery ATMEL z rodziny AVR to nowoczesne procesory z optymalnie zaprojektowaną strukturą wejść/wyjść, architekturą RISC, wykonujące każdą instrukcję w jednym cyklu zegara. Ich przemyślana konstrukcja pozwala na istotne ograniczenie liczby elementów zewnętrznych towarzyszących mikrokontrolerowi. W zależności od modelu układy dysponują wieloma wbudowanymi funkcjami wewnętrznymi, takimi jak: zegar, timery, interfejsy UART, SPI, rezystory pull-up, PWM, przetwornik A/C, komparatory, watchdog i wiele innych. Firma MICROCHIP znana jest z bardzo interesujących mikrokontrolerów PIC, których dużą zaletą jest wzajemna kompatybilność oraz długotrwała dostępność. Pośród dostępnych modeli są zarówno wersje 8-bitowe, 16-bitowe, jak i 32-bitowe. W ofercie Microsa znaleźć można produkty z rodzin: PIC10F, PIC12F, PIC16F, PIC18F, PIC24F, PIC32M, dsPIC30F i dsPIC33F, z czego te dwie ostatnie obejmują układy wyspecjalizowane w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Po fuzji ATMELA z MICROCHIPEM koncern zdecydował się nie tylko zachować układy AVR w ofercie, ale i rozbudować je na swój sposób. Wykorzystał w tym celu opracowane wcześniej technologie, które jak dotąd były zarezerwowane tylko dla MCU z rodziny PIC. W efekcie, na rynku mamy teraz nie tylko klasyczne PIC-e i AVR-y, ale i nowe AVR-y z funkcjami prosto z PIC-ów.

Nowe mikrokonrolery AVR z obsługą interfejsów dotykowych

Firma MICROCHIP wzbogaciła swoją ofertę o nową rodzinę mikrokontrolerów AVR DA. Dzięki wbudowanemu kontrolerowi czujników dotykowych (PTC) możliwa jest realizacja rozbudowanych interfejsów użytkownika (z funkcjami suwaków, pokręteł, przycisków, touchpadu, czujnika rozpoznawania gestów oraz zbliżeniowego). Mikrokontrolery AVR DA są dedykowane do pracy w systemach wbudowanych czasu rzeczywistego. Są one rekomendowane do aplikacji przemysłowych, samochodowych oraz takich, gdzie krytyczne jest bezpieczeństwo.

ST MICROELECTRONICS to jeden z najbardziej popularnych producentów mikrokontrolerów w Polsce. Swoją renomę zawdzięcza nie tylko udanym konstrukcjom, ale i wdrażaniu najnowszych technologii oraz bogatej ofercie. ST słynie głównie ze znakomitych produktów opartych o rdzenie ARM Cortex, należących do rodzin układów STM32. Jest to najliczniejsza grupa produktowa oparta na tej architekturze.
    W ofercie Microsa znajdziemy produkty z serii: STM32F0, STM32F1, STM32F2, STM32F3, STM32F4, STM32F7, STM32L1, STM32L2, STM32L4(+). Dostępne są też inne rodziny układów, takie jak: ST6, ST7, ST10 i STM8.

Nowa rodzina układów nosi nazwę STM32L4+ i cechuje się bardzo wysoką, jak na pobór mocy, mocą obliczeniową, dochodzącą do 150 DMIPS przy taktowaniu 120 MHz.
    Drugą nowoczesną rodziną 32-bitowych ST opartych na rdzeniach ARM, jest STM32F7. Układy te bazują na bardzo wydajnych rdzeniach Cortex-M7, około półtora, a w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie szybszych niż układy z rdzeniem Cortex-M4, taktowane tym samym zegarem.

W przypadku, gdy tworzone urządzenie wymaga wydajności wyższej niż dostępna w ramach układów STM32L4 i STM32L4+, ale sięganie po rdzenie Cortex-M7 nie jest konieczne, warto zwrócić uwagę na nieco starszą, ale sprawdzoną rodzinę STM32F4, bazującą na rdzeniu Cortex-M4. ST oferuje także mikrokontrolery z transceiverem radiowym STM32WL. To pierwszy na świecie MCU, który posiada zintegrowany transceiver radiowy w standardzie LoRa. Gwarantuje to komunikację wąskopasmową na dalekie odległości. Dzięki zintegrowanej budowie (transceiver komunikacyjny + mikrokontroler) STM32WL zapewnia prostą realizację oraz energooszczędność, zajmuje mało miejsca na PCB i eliminuje zbędne koszty. STM32WL jest zbliżony funkcjonalnie do STM32L4, dzięki czemu przeniesienie kodu do STM32WL jest możliwe, ale wymaga drobnych poprawek. Drugą pod względem popularności z rodzin ARM-ów jest seria LPC firmy NXP. W ramach tych produktów oferta firmy Micros koncentruje się na podgrupach: LPC1100, LPC1200, LPC1300, LPC1500, LPC1800, LPC2000, LPC3000, LPC4000, LPC4300.

W ofercie także produkty występujące wcześniej pod marką FREESCALE SEMICONDUCTOR:
    • oparte na klasycznej architekturze serie MCU: 68HC05, 68HC11, 68HC(S)08, 68HCS12(X)
    • mikrokontolery zbudowane modułowo - seria MC683.
    • 32-bitowe jednostki z rodzin COLDFIRE i KINETIS.

NXP SEMICONDUCTORS wprowadziło na rynek nową serię mikrokontrolerów opartych na rdzeniu ARM Cortex-M33 - LPC55S1x/S1x. Wyróżniają się one wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa (np. bezpieczny rozruch - secure boot, zabezpieczenie anti-rollback, izolacja zasobów ARM TrustZone, moduł PRINCE - służący do szyfrowania/ deszyfrowania pamięci Flash, technologia PUF - eliminująca ryzyko klonowania układów). MSP430 jest to rodzina układów, produkowana przez firmę TEXAS INSTRUMENTS od wielu lat i bardzo rozbudowana pod względem dostępnych typów. Wspólną cechą tych układów jest 16-bitowa jednostka centralna zbudowana na bazie architektury RISC, przygotowana tak, by pobór prądu był minimalny, zapewniając możliwość pracy nawet przez kilka lat przy zasilaniu bateryjnym, w czujnikach, detektorach, urządzeniach pomiarowych, aparaturze medycznej. Mikrokontrolery te mogą być również wyposażone zamiast Flash i RAM w nieulotną pamięć FRAM o szybkim dostępie i małym poborze prądu. MSP430 mogą pracować w trybie pracy normalnej lub jednym z 5–7 trybów pracy energooszczędnej, mają zegar RTC, przetwornik C/A, moduł mnożenia sprzętowego i sprzętowego obliczania sumy kontrolnej, koder-dekoder danych AES, układ watchdog. Dostępne są także interfejsy: UART, LIN, IrDA, SPI, I2C.
    W ofercie również układy z rodziny TMS - bardzo wydajne mikrokontrolery sygnałowe łączące w sobie rdzeń charakterystyczny dla procesorów sygnałowych oraz szeroki wachlarz peryferiów typowych dla mikrokontrolerów. Oferta Microsa produktów TI rozszerzyła się także o mikrontrolery z wbudowanym transceiverem RF 2.4GHz. Przykładowo model CC2640R2F zapewnia mały pobór prądu zarówno w trybie radiowym, jak i MCU, a także długą żywotność baterii dzięki trybowi oszczędzania energii. 8-bitowe mikrokontrolery SILICON LABS oparte na klasycznym rdzeniu 8051 zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować wydajność, zachowując całkowitą zgodność kodu. W celu zwiększenia szybkości przetwarzania instrukcji zastosowano mechanizm dwustopniowego przetwarzania potokowego. W efekcie powstała wysokowydajna architektura, w której większość instrukcji procesora jest wykonywanych w 1 lub 2 cyklach zegarowych. Dzięki temu procesory są w stanie osiągać szybkość przetwarzania na poziomie 100 MIPS przy zegarze o częstotliwości 100 MHz. Znakomita wydajność, zintegrowanie mocno rozbudowanych układów peryferyjnych i analogowych przy zachowaniu klasycznego rdzenia 8051 daje użytkownikom rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie od lat dobrze znane. Należy wspomnieć, że oferta firmy SILICON LABS została także rozszerzona o mikrokontrolery z wbudowanym transceiverem radiowym 2,4 GHz. Są to 32-bitowe mikrokontrolery ARM z serii EFR32 oparte na na rdzeniu Cortex-M33 38,4 MHz z ochroną danych TrustZone. Charakteryzują się niewielkim poborem prądu zarówno w trybie odbioru, jak i nadania, a także doskonałym transceiverem. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach IoT.

MIKROKONTROLERY KRYPTOGRAFICZNE

MAXIM oferuje zaawansowany, „bezpieczny” mikrokontroler MAX32520 ChipDNA, oparty na jednostce obliczeniowej ARM Cortex-M4. Dzięki technologii PUF produkt jest wyposażony w wiele warstw ochrony. Dzięki kluczowi PUF możliwe jest bezpieczne szyfrowanie pamięci flash, a także bezpieczny rozruch.
    W ofercie Microsa także: Oryginalne moduły ARDUINO oparte o mikrokontrolery AVR
    Oprócz wymienionych głównych producentów, w ofercie Microsa znajdują się też mikrokontrolery firm:
    • INFINEON
    • CYPRESS SEMICONDUCTOR,
    • NEC/RENESAS,
    • DALLAS/MAXIM,
    • ZILOG,
    • WINBOND/NUVOTON
    • FTDI/BRIDGETEK
    • TOSHIBA
    Micros dostarcza też mikrokontrolery sygnałowe, takie jak ADSP (Analog Devices) i DSPB (NXP).

https://www.micros.com.pl/

[Artykuł sponsorowany]
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • Computer Controls
    J_Bravo
    Level 27  
    Stm32f101rbt6 za 108zl.
    Stm32f103ret6 tylko 326zl

Ale się z cenami porobiło.
  • Computer Controls
    Galareta
    Level 22  
    J_Bravo wrote:
    Stm32f101rbt6 za 108zl.
    Stm32f103ret6 tylko 326zl

No cóż attiny202 poniżej 4zł. Również nowe stm32f4 sa poniżej 20zł. Tamte to juz starocie i prawdopodobnie st tego produkować juz za bardzo nie chce. Kupowałem parę dni temu stm32g030 za mniej jak 6zł/sztuka.

Szkoda tylko, że nie maja sortowania po cenie. Ciekawe czy to ktoś od nich czyta?
    Galareta
    Level 22  
    Mozesz założyć na firmę znajomego? Ewentualnie wybrana z rejestru dowolną;)

To chyba nie jest niezgodne z prawem?
    koczis_ws
    Level 27  
    Galareta wrote:
    To chyba nie jest niezgodne z prawem?

No nie wiem.
    No i jest problem biurokratyczny, jak to rozliczyć. Wpadnie kontrola i za 20 zł zrobi aferę vatowską :D
    Ja jestem z Krakowa i ta hurtownia to byłoby dla mnie idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że sklepów z częściami elektronicznymi ubywa, a te co są w mikrokontrolerach mają mizerną ofertę. Pozostaję inne, wysyłkowe ale koszt dostawy często kilkakrotnie przekracza wartość zawartości.
    Galareta
    Level 22  
    Akurat czy z Krakowa czy nie, to bez różnicy. Nie da sie odbierać osobiście.

Dlaczego problem? Podajesz dane prawdziwej firmy, oni maja poprawna fakturę w systemie. A, ze ty z niej VAT nie odzyskujesz to nawet lepiej dla fiskusa. Sklep musiał go wpłacić, wiec afery nie ma.
    rjmp
    Level 6  
    Masz małą chińską fabrykę scalaków przed pandemią.
    Nie opłaca ci się podrabiać stm32 bo kosztują parę zł.
    Jest pandemia, braki scalaków.
    Wypuszczasz mm32f103c8t6 10zł tańszy (46zł-56zł) niż stm32f103c8t6. Robisz dokumentację w notatniku. Kosisz melony tzn miski ryżu.
    sundayman
    Level 24  
    Quote:
    Kosisz melony

nikt nie kupi do produkcji procesorów z niepewnego źródła. Nawet jeśli próbki będą ok.
    To jest za duże ryzyko.

Procesory mogą być "na oko" sprawne ale np. nie trzymające jakiegoś parametru, co wyjdzie w jakimś czasie w użytkowaniu. A wtedy koszty, kary, odszkodowania
    silvvester
    Level 24  
    koczis_ws wrote:
    Tylko, że nam amatorom to się nie przyda, bo kupować mogą tylko firmy

Rzeczywiście tak jest. Zajrzałem do regulaminu i tam napisano.
    Obecnie nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Realizujemy wyłącznie zamówienia firm.

Głuptaki, zamiast tego mogli wprowadzić minimalną kwotę zamówienia dla detalistów.
    tplewa
    Level 39  
    sundayman wrote:

nikt nie kupi do produkcji procesorów z niepewnego źródła. Nawet jeśli próbki będą ok.
    To jest za duże ryzyko.

Tak było ;) Teraz każdy kupuje gdzie znajdzie bo w zasadzie nic nie ma na rynku, a to co się miało zmagazynowane powoli się kończy... No chyba że kogoś interesują przewidywane terminy dostaw tego typu (z pewnych źródeł):

Dotyczy akurat pewnej pozycji z oferty ST Microelectronics ;)

Z drugiej strony można pozostać przy pewnych źródłach i zrobić sobie wakacje do końca 2026r :cunning:

To tak firmowo, a prywatnie (hobbystycznie) to już kupuje sobie Nucleo (te co jeszcze gdzieś zostały) w celu rozlutowania na części aby coś tam podłubać :)

W zasadzie jak by ktoś wiedział i zrobił zapasy to obecnie można zrobić interes życia na podzespołach :D
    Armadon
    Level 14  
    Kiedyś projektowało się prototyp urządzenia, poprawiało, jak był ok to zamawiało się podzespoły no i można było produkować.

Teraz proces zaczyna się od polowania na podzespoły które powinny dać radę w danym zastosowaniu, zakup tych podzespołów ze sporym zapasem i dopiero wtedy można się brać za prototyp...
    To jest po prostu chore. Ale w takich czasach żyjemy i trzeba sobie radzić.

Micros nie ma może zbyt dużo STM32 na stanie, ale to dalej jest dużo więcej niż TME i Farnell razem wzięte.
    sundayman
    Level 24  
    Quote:
    Teraz każdy kupuje gdzie znajdzie

Może w segmencie małych producentów. Chociaż nawet tacy jak ja, którzy produkują śmieszne ilość, pewnie się zastanowią 10 razy.

Ale na pewno fabryka samochodów albo urządzeń medycznych nie wsadzi niepewnych procesorów licząc się z tym, że nie odpali airbag albo pacjent zejdzie bo coś się wydarzy. To już nie tylko straty ( bo oprócz utraconych zysków ze stojącej fabryki dojdą koszty produkcji, płace, kary itp. ) ale odszkodowania, utrata opinii itp.

Ja mogę sobie jeszcze pozwolić na to, żeby niepewną partię procesorów testować na wszystkie strony (bo proste stosunkowo urządzenia ) i nawet ponieść jakieś ryzyko, bo nikt z tego powodu zdrowia nie straci.

Ale na pewno nie duże firmy - bo mniejszą stratą jest nawet likwidacja fabryki niż jej likwidacja po procesach i odszkodowaniach.

Oczywiście piszę o naprawdę dużej produkcji. Maluchy albo robiący rzeczy mało wymagające mogą się bawić na razie w takie rzeczy. Sam tak robię, ale ja mały żuczek jestem.
    tplewa
    Level 39  
    sundayman wrote:

Ale na pewno fabryka samochodów albo urządzeń medycznych nie wsadzi niepewnych procesorów licząc się z tym, że nie odpali airbag albo pacjent zejdzie bo coś się wydarzy

Powiedzmy sobie tak ;) Znowu info od pewnego dostawcy od którego był wyżej screen z PDF-a odnośnie terminów, a obsługującego automotiv...
    Jakoś jeszcze sobie radzą ale tam idą np. układy Renesans, a nie ST ;)

Nie chcę tutaj określać kto jest mały, a kto duży. Wiem że firmy robiące urządzenia w których nie łatwo zmienić komponent na inny bo mają certyfikaty, zatwierdzenia typu i inną papierologię (która nie dotyczy sprzętu konsumenckiego gdzie zmiana procka to tylko proces przeprojektowania) kupują gdzie się da, druga opcja to polecieć z torbami na 100%. W zasadzie masz wybór albo idziesz z torbami, albo próbujesz przetrwać (na zasadzie może się uda).

Może korporacje gdzie stracą co najwyżej akcjonariusze to wali ;) prezes znajdzie gdzieś nową posadę to co go tam.

W zasadzie tutaj nie chodzi o podróbki choć zapewne się pojawią za jakiś czas, kupujesz obecnie raczej oryginalne elementy które ktoś wykupił i sprzedaje z niezłą marżą (często na zasadzie kto da więcej). Choć powiem że ceny w Micros są przegięte ;) bo jeszcze część STM-ów można dorwać jak się poszuka u brokerów w niższych cenach.

Kolejny problem to producenci obecnie nawet nie odpowiadają na to jakie są terminy dostawy, możesz złożyć zamówienie i tyle. Wtedy po złożeniu zamówienia dostajesz jakiś estymowany czas dostawy (który nie jest na chwile obecną pewny).

Sytuacja smutna, niestety zapewne sporo tych mniejszych tego nie przetrwa bo szybko nie widać by sytuacja się zmieniła. Gdzieś tam słyszałem jakieś estymacje że dopiero w 2023 wszystko zacznie się wypłaszczać, a terminy dostaw typu 26 czy 56 tygodni będą raczej normą.
    sundayman
    Level 24  
    Quote:
    nie chodzi o podróbki choć zapewne się pojawią za jakiś czas, kupujesz obecnie raczej oryginalne elementy

No i to jest właśnie całe zagadnienie. Nie spotkałem się dotąd z "podróbkami" takimi jak np. były w przypadku niektórych układów, gdzie było tylko tworzywo i końcówki .
    Podróbki "działające" w przypadku MCU to już w ogóle chyba fikcja.

Pytanie, czy to nie mogą być jakieś "odrzuty" o niepewnych parametrach.
    Sprawa jest trudna i jest niewiele informacji.

Quote:
    ceny w Micros są przegięte

Zwłaszcza, że nie wiadomo czy to co oferują jest jakkolwiek bardziej "pewne" niż dostępne gdzie indziej za mniejsze pieniądze.

Quote:
    zapewne sporo tych mniejszych tego nie przetrwa

Bo ja wiem, może to właśnie ci mniejsi przetrwają - bo mają mniejsze wymagania ilościowe i jakościowe. Ja mam zrobiony zapas na rok do przodu i cały czas dokupuję. No ale to są śmieszne ilości w porównaniu do fabryki...

Natomiast problem dotyczy przecież nie tylko procesorów.
    Z tego co widzę niektórych bardziej egzotycznych układów też nie ma albo jest ilość minimalna.
    Galareta
    Level 22  
    sundayman wrote:
    Podróbki "działające" w przypadku MCU to już w ogóle chyba fikcja.

Jest pełno działających podróbek stm32, często o wyższym taktowaniu maksymalnym lub większej ilości Flash czy ram. W micros dużo z nich można kupić z oznaczeniami zaczynającymi się od gd32 mm32 itd. Ale niestety często ktoś na nich maluje stm32. One zaprogramowane wsadem do stm32 najczęściej działają. Sam mam kilkadziesiąt sztuk f030 które mają inny moduł odpowiedzialny za zegar. Ogólnie wszystko się zgadza, jedyna różnica to o 50% wyższe taktowanie. Programujac wsadem orginał PLL mnoży przez 4 a ten sam wsad dla podróbki daje mnożenie przez 8. Dodatkowo ADC próbkuje o wiele wolniej. No i DMA działa delikatnie inaczej.

Odrzuty to nie są gdyż wszystkie zachowują się dokładnie tak samo.
    tplewa
    Level 39  
    sundayman wrote:

Natomiast problem dotyczy przecież nie tylko procesorów.
    Z tego co widzę niektórych bardziej egzotycznych układów też nie ma albo jest ilość minimalna.

W zasadzie to problem dotyczy wszystkiego. Najbardziej boleśnie jest przynajmniej z mojej perspektywy z układami od ST Microelectronics i Microchip. Intel mimo posiadania własnych fabryk też w zasadzie nie odpowiada na zapytania, przykładowo Intel-a Pentium N3710 kupowanego nie tak dawno w detalu po 70USD mam w ofercie po 125USD (i tylko 40 sztuk) dlatego piszę o cenie detalicznej... Choć np. pamięci DDR3L MT41K512M16HA-125 Microna leżą jeszcze w Mouser...

Więc z tymi nietypowymi układami to jest różnie, z drugiej strony jak by ktoś gdzieś widział dostępne stabilizatory LDO MCP1702T-3302E/CB - to będę wdzięczny za info :) W zasadzie tak zerkając na BOM i moje potrzeby to trochę zaczynają mi ręce opadać i zastanawiam się czy nie pora zająć się czymś innym niż elektronika. Z drugiej strony miałem kilka pomysłów np. otworzyć strzelnicę, ale o zgrozo amunicji też brakuje na rynku :crazyeyes:

Przykładowo w hobbystycznym projekcie nad którym siedzę obecnie potrzebowałem jakiegoś procka z Ethernetem.... miałem już zrezygnować z ST i brać od Atmela Cortex-a M7 w BGA bo są w Mouser...

Mówię sobie przy kilku PCB przeżyję zabawę w BGA i innego procka, no ale pomysł upadł bo okazało się że trudno gdzieś zdobyć jakieś PHY Ethernetu :)

Więc kupiłem sobie kilka Nucleo do rozlutowania gdzie mam komplet części, fakt procek dwa rdzenie i przewymiarowany okropnie do projektu - ale co tam zgodnie z zasadą "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma"...

Z Chin jeszcze w razie czego leci kilka switch-y ethernet z układami Marvella i Qualcomm-a które też mają RMII więc będzie coś jeszcze innego do wyboru (choć więcej czasu przy kodzie).

@Galareta

GD (GigaDevice) w zasadzie są kompatybilne i to z tych lepszych (w zasadzie śmiało można używać w projektach), w sumie wczoraj rozmawiałem z handlowcem z Macnica i chyba z nimi jest mniejszy problem bo coś sugerował. Niestety tutaj jest ograniczony wybór...

Jednak jeśli ktoś potrzebuje STM32F1 - to tutaj fakt można się naciąć na Chińskie wynalazki z mniejszą ilością RAM niż powinien mieć i innymi cudami (czasem można te cudaki spotkać na tańszych płytkach Bluepill). Choć takie coś ma swoją zaletę bo jak kupimy to to szybko w testach wyjdzie i jedyna strata to wydana kasa ;)
    tplewa
    Level 39  
    To jeszcze tak odbiegając od procesorów i nietypowych elementów...

NCP380HMUAJAATBG - normalna cena po ile kupowałem jakieś niecałe 0,3 Euro
    aktualna oferta 24,5 euro

MCP2562T-E/MF po 44 euro normalna cena to było jakieś niecałe 2 euro

Jak ktoś ma taniej odkupie... Jak zwykle pilnie poszukiwane...
    Galareta
    Level 22  
    MCP2562T-E Dzisiaj w TME kupiłem po 6zł... ;) W micros chyba również je mieli.
    tplewa
    Level 39  
    Galareta wrote:
    MCP2562T-E Dzisiaj w TME kupiłem po 6zł... ;) W micros chyba również je mieli.

Patrz na czarodziejskie /MF - czyli obudowa... niestety jak by były w znanych miejscach to dawno bym wykupił :) Przeprojektowanie PCB nie wchodzi w grę to 10 warstwowa PCB HDI + ogromna biurokracja do przejścia kosztująca tysiące euro (certyfikaty)...
    robiw
    Level 26  
    koczis_ws wrote:
    Tylko, że nam amatorom to się nie przyda, bo kupować mogą tylko firmy. Nie da się nawet zadać pytania bo trzeba być zarejestrownym, a osoba prywatna nie moża założyć konta :(

Kupowałem jakiś miesiąc temu w detalu 1 sztukę ATmega328PB. Nie było problemu z zamówieniem. R