Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co jest powodem charakterystycznego zapachu: 'elektroniki' w jednym z pokoi?

keysper 12 Dec 2021 13:18 294 3
    keysper
    Level 4  
    Witam, nie wiedziałem do końca gdzie wstawić temat.
    W jednym z pokojów, który był remontowany 10 lat temu i zostały dorobione przez fachowca, dodatkowe gniazdka, cały czas było czuć elektroniczny zapach. Po remoncie trafiło tam sporo sprzętu jak tv, konsola, kino domowe itp. Cały czas czuć było ten zapach, który ciężko inaczej określić jak zapach elektroniki. Myślałem że grzeją się te wszystkie chińskie plastiki i stad ten zapach.
    Po latach wszystko stamtąd wyniosłem i dziecko ma tam swój pokój. Jednak trochę się martwię , bo pomimo że nic nie jest włożone do gniazdka to zapach jest ten sam. Pomyślałem że może coś z kotłowni która jest poniżej tego pokoju a jest tam podajnik do pieca, pompki itd. Ale w kotłowni tego zapachu nie ma.... nie wiem co sprawdzić i co może być źródłem tego zapachu.
    Ktoś miał podobny problem, ale wie co może być przyczyną?
    brofran
    Level 39  
    Jakaś stara warstwa farby na ścianach, lub od podłogi ( izolacja, podkład ) też mogą zapachy pochodzić.
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Ładnych kilka lat temu jak z jednego nieużywanego gniazdka pobrałem więcej mocy to też czułem zapach przegrzewającego się laminatu. Kilka dni szukałem źródła w obawie że gdzieś się instalacja "smaży". Po paru tygodniach zapach samoistnie ustąpił i wszystko działa do dziś. Chyba po prostu kurz na stykach dostał trochę ciepła i stąd ten intensywny zapach.
    keysper
    Level 4  
    Te 10 lat temu był kładziony gips na ścianach, nowa farba i cala reszta. Jedyne co to od sąsiedztwa kotłowni parkiet na podłodze był stale ciepły aż popracował na tyle, że zrobiła się na podłodze fala. Na parkiet poszła miejscami warstwa samopoziomującej wylewki i panele na podkładzie. Może to że jest tak nagrzany strop, że powstało coś na wzór ogrzewania podłogowego na podkładzie i panelach do tego niedostosowanych? Zatem śmierdzi zagrzany plastik paneli??
    Ewentualnie warstwa gipsu na kominie który też się mocno nagrzewa.