logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Uruchomienie piecyka Webasto do ogrzewania garażu - instrukcja obsługi bez zegarów i pilotów

d3lta 13 Lis 2023 11:22 2073 15
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy uruchomienia analogowego piecyka Webasto do ogrzewania garażu bez użycia zegarów i pilotów, sterowanego poprzez bezpośrednie podanie zasilania na odpowiednie piny. Wskazano konieczność podłączenia pompki paliwa oraz pompki cieczy chłodzącej dla prawidłowego działania urządzenia. Potwierdzono, że sterowanie jest analogowe na podstawie zdjęć wnętrza piecyka. Pompka paliwa powinna być podłączona do wyprowadzenia Y1 (X1 pin 6), a do podawania paliwa zalecana jest oryginalna rurka paliwowa, choć możliwe jest użycie innej sztywnej rurki pod warunkiem posiadania ubezpieczenia od pożaru. Podczas testów zauważono, że pompka paliwa nie działała przy zasilaniu z małego akumulatora, co może wynikać z niewystarczającego napięcia i prądu rozruchowego (nawet do 15A). Zalecane jest użycie większego, stabilnego źródła zasilania, np. akumulatora samochodowego. Częstotliwość sygnału PWM sterującego pompką paliwa wynosi około 1-3 Hz. Do testów można zastąpić pompkę żarówką 12V/10W. Po zastosowaniu odpowiedniego zasilania urządzenie działa poprawnie.
REKLAMA